Инвесторларды тарту мәселелері жөнінде үкіметтік кеңес (инвестициялық штаб) құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 8-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 4 маусымдағы № 100-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 04.06.2019 № 100-ө өкімімен.
1. Инвесторларды тарту мәселелері жөнінде үкіметтік кеңес (инвестициялық штаб) (бұдан әрі - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Кеңестің құрамы;
2) Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 30 қаңтардағы
№ 8-ө өкімімен
бекітілген
Инвесторларды тарту мәселелері жөніндегі үкіметтік кеңестің (инвестициялық штаб) құрамы
Мемлекеттік органдар мен ұйымдардан:
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға;
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі, хатшы;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі;
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі;
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Инвестициялар комитетінің торағасы;
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
"Kaznex Invest" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
Халықаралық консультанттардан:
"Boston Consulting Group" (BCG) компаниясының басқарушы әріптесі (келісім бойынша);
"McKinsey & Company" компаниясының басқарушы әріптесі (келісім бойынша);
"White & Case LLP" компаниясының атқарушы әріптесі (келісім бойынша);
"Norton Rose Fulbright" компаниясының атқарушы әріптесі (келісім бойынша).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 30 қаңтардағы
№ 8-ө өкімімен
бекітілген
Инвесторларды тарту мәселелері жөніндегі үкіметтік кеңес (инвестициялық штаб) туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Инвесторларды тарту жөніндегі үкіметтік кеңес (инвестициялық штаб) (бұдан әрі - Кеңес) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.

Об образовании Правительственного совета по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб)
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 января 2016 года № 8-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 июня 2019 года № 100-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 04.06.2019 № 100-р.
1. Образовать Правительственный совет по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб) (далее - Совет).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Совета;
2) Положение о Совете.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 января 2016 года № 8-р
Состав
Правительственного совета по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб)
От государственных органов и организаций:
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель;
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя;
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан, секретарь;
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
Министр национальной экономики Республики Казахстан;
Министр финансов Республики Казахстан;
Министр иностранных дел Республики Казахстан;
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию);
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию);
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию);
председатель правления акционерного общества "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "Kaznex Invest" (по согласованию);
От международных консультантов:
управляющий партнер компании "Boston Consulting Group" (BCG) (по согласованию);
управляющий партнер компании "McKinsey & Company" (по согласованию);
управляющий партнер компании "White & Case LLP" (по согласованию);
управляющий партнер компании "Norton Rose Fulbright" (по согласованию).
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 января 2016 года № 8-р
Положение
о Правительственном совете по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб)
1. Общие положения
1. Правительственный совет по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб) (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.

3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
4. Кеңес отырысы қажеттілігіне қарай, бірақ жылына екі реттен сиретпей өткізіледі.
2. Кеңестің негізгі мақсаттары мен міндеттері
5. Кеңес қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасының бірыңғай инвестициялық саясатының шеңберінде ықтимал инвесторлармен жұмысты жандандыруға бағытталған ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
6. Кеңестің міндеті Қазақстан Республикасының бірыңғай инвестициялық саясатының шеңберінде инвесторларды тарту және инвестициялық ахуалды жақсарту мәселелері жөніндегі ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3. Кеңестің қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Кеңестің қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

3. Рабочим органом Совета является Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже двух раз в год.
2. Основные цели и задачи Совета
5. Целью деятельности Совета является выработка предложений и рекомендаций, направленных на активизацию работы с потенциальными инвесторами в рамках единой инвестиционной политики Республики Казахстан.
6. Задачей Совета является выработка предложений и рекомендаций по вопросам привлечения инвесторов и улучшения инвестиционного климата в рамках единой инвестиционной политики Республики Казахстан.
3. Организация и порядок деятельности Совета
7. Организация и порядок деятельности Совета осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан 16 марта 1999 года № 247.