Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 9 наурыздағы № 16-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 25.01.2020 № 9-ө өкімімен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес:
1. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 25.01.2020 № 9-ө өкімімен.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссияның құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 9 наурыздағы
№ 16-ө өкімімен
бекітілген
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 25.01.2020 № 9-ө өкімімен.
Ескерту. Құрамы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 11.09.2017 № 130-ө; 26.01.2018 № 8-ө; 07.08.2019 № 141-ө өкімімен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары
Павлодар облысы әкімінің орынбасары
"Сандж зерттеулер орталығы" қоғамдық қорының президенті (келісім бойынша)
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі жанындағы "Адалдық алаңы" жобалық офисінің басшысы" (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 9 наурыздағы
№ 16-ө өкімімен
бекітілген
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 25.01.2020 № 9-ө өкімімен.

О Межведомственной комиссии по вопросам оказания государственных услуг
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2016 года № 16-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
Сноска. Заголовок в редакции распоряжения Правительства РК от 25.01.2020 № 9-р.
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах":
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам оказания государственных услуг (далее - Комиссия).
Сноска. Пункт 1 в редакции распоряжения Правительства РК от 25.01.2020 № 9-р.
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии:
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 марта 2016 года № 16-р
Состав Межведомственной комиссии по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок состава в редакции распоряжения Правительства РК от 25.01.2020 № 9-р.
Сноска. Состав в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 11.09.2017 № 130-р; с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р; от 07.08.2019 № 141-р; от 25.01.2020 № 9-р; постановлением Правительства РК от 18.03.2021 № 145.
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, председатель
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя
Председатель Комитета государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр юстиции Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
заместитель акима города Нур-Султана
заместитель акима Павлодарской области
президент общественного фонда "Центр исследований Сандж" (по согласованию)
председатель правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальные информационные технологии" (по согласованию)
главный инспектор сектора инновационного развития и цифровизации Отдела индустриально-инновационного развития Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
главный консультант сектора инновационного развития и цифровизации Отдела индустриально-инновационного развития Канцелярии Премьер- Министра Республики Казахстан
руководитель проектного офиса "Адалдық алаңы" при Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 марта 2016 года № 16-р
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок Положения в редакции распоряжения Правительства РК от 25.01.2020 № 9-р.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес әзірленген.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 25.01.2020 № 9-ө өкімімен.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 25.01.2020 № 9-ө өкімімен.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 07.08.2019 № 141-ө өкімімен.
5. Комиссия отырыстары жылына кемінде екі рет өткізіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
2. Комиссияның негізгі міндеті
6. Комиссияның негізгі міндеті мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 25.01.2020 № 9-ө өкімімен.
3. Комиссияны ұйымдастыру мен оның жұмыс тәртібі
7. Комиссияны ұйымдастыру мен оның жұмыс тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Настоящее Положение о Межведомственной комиссии по вопросам оказания государственных услуг (далее - Положение) разработано в соответствии с подпунктом 2-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Сноска. Пункт 1 в редакции распоряжения Правительства РК от 25.01.2020 № 9-р.
2. Межведомственная комиссия по вопросам оказания государственных услуг (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции распоряжения Правительства РК от 25.01.2020 № 9-р.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 07.08.2019 № 141-р.
5. Заседания Комиссии проводятся не менее чем два раза в год.
Сноска. Пункт 5 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
2. Основная задача Комиссии
6. Основной задачей Комиссии является выработка предложений и рекомендаций по вопросам оказания государственных услуг, а также оптимизации и автоматизации государственных услуг.
Сноска. Пункт 6 в редакции распоряжения Правительства РК от 25.01.2020 № 9-р.
3. Организация и порядок работы Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.