Астана қаласында Ислам ынтымақтастығы ұйымының Ғылым және технологиялар жөніндегі бірінші саммитін дайындау және өткізу бойынша іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 10 наурыздағы № 31-ө өкімі
2017 жылғы 10-11 қыркүйекте Астана қаласында Ислам ынтымақтастығы ұйымының Ғылым және технологиялар жөніндегі бірінші саммитін сапалы дайындау және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Ислам ынтымақтастығы ұйымының Ғылым және технологиялар жөніндегі бірінші саммитін дайындау және өткізу бойынша Іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар мен ұйымдар (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарының орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы екімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017жылғы 10 наурыздағы
№ 31-ө өкімімен
бекітілген
Ислам ынтымақтастығы ұйымының Ғылым және технологиялар жөніндегі бірінші саммитін дайындау және өткізу бойынша
ІС-ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ
Р/с №
Іс-шаралар атауы
Орындау мерзімі
Орындауға жауаптылар
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
1. Мазмұндық мәселелер
1
Іс-шараның күн тәртібі мен бағдарламасын әзірлеу және бекіту, Ислам ынтымақтастығы ұйымының хатшылығымен (бұдан әрі - ИЫҰ БХ) келісу
2017 жылғы 12 маусымға дейін
СІМ
талап етілмейді
2
Шетелдік қатысушыларға Ислам ынтымақтастығы ұйымының Ғылым және технологиялар жөніндегі бірінші саммитін (бұдан әрі - саммит) өткізудің ұйымдастырушылық-протоколдық шарттары туралы № 1 ақпараттық нота жіберу
2017 жылғы 19 маусымға дейін
СІМ
талап етілмейді
3.
Шетелдік қатысушыларға саммитті өткізудің ұйымдастырушылық-протоколдық шарттары туралы № 2 ақпараттық нота жіберу
2017 жылғы 21 тамызға дейін
СІМ
талап етілмейді
4.
Іс-шаралар сценарийлерінің жобаларын дайындау (лауазымды тұлғалардың кеңесі, министрліктердің кездесуі, саммит), ИЫҰ БХ-мен келісу
2017 жылғы 1 тамызға дейін
СІМ
талап етілмейді
5.
ИЫҰ-ға мүше мемлекеттерінің ғылым және технологиялар министрлерінің кездесуін өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын дайындау
2017 жылғы 1 тамызға дейін
БҒМ
талап етілмейді
6.
Саммит тұжырымдамасының және оның қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті тапсырмаларының жобаларын әзірлеу, оларды Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жіберу
2017 жылғы 10 тамызға дейін
СІМ, БҒМ, ИДМ, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша)
талап етілмейді
7.
Бағдарлама жобасын, делегациялар мен іс-шараға қатысушылардың тізімін дайындау және Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізу
2017 жылғы 21 тамызға дейін
СІМ
талап етілмейді
8.
Мемлекет басшысының сөйлейтін сөзін және оның екіжақты кездесулеріне арналған материалдарды, анықтамалық-талдау материалдарын, делегациялар басшыларының биографиялық деректері мен саяси портреттерін, ИЫҰ саммитінің қорытынды құжаттарының жобаларын дайындау
2017 жылғы 21 тамызға дейін
СІМ, БҒМ, ИДМ, ДСМ, АШМ, ЭМ, ҰЭМ, Қорғанысмині, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша)
талап етілмейді
9.
Аға лауазымды тұлғалар отырысын өткізу

Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению первого саммита Организации исламского сотрудничества по науке и технологиям в городе Астане
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 марта 2017 года № 31-р.
В целях обеспечения качественной подготовки и проведения в городе Астане 10-11 сентября 2017 года первого саммита Организации исламского сотрудничества по науке и технологиям:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению первого саммита Организации исламского сотрудничества по науке и технологиям (далее - План мероприятий).
2. Государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить исполнение Плана мероприятий.
3. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 марта 2017 года № 31-р
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по подготовке и проведению первого саммита Организации исламского сотрудничества по науке и технологиям в городе Астане
Наименование мероприятий Срок исполнения Ответственные
за исполнение
Источник финансирования
п/п
1 2 3 4 5
1. Содержательные вопросы
1.
Разработка и утверждение повестки дня и программы мероприятий, согласование с Генеральным секретариатом Организации исламского сотрудничества (далее - ГС ОИС)
до 12 июня 2017 года
МИД
не требуется
2.
Направление зарубежным участникам информационной ноты № 1 об организационно-протокольных условиях проведения саммита Организации исламского сотрудничества (далее - саммит)
до 19 июня 2017 года
МИД
не требуется
3.
Направление зарубежным участникам информационной ноты № 2 об организационно-протокольных условиях проведения саммита
до 21 августа 2017 года
МИД
не требуется
4.
Подготовка проектов сценариев мероприятий (совещание должностных лиц, министерская встреча, саммит), согласование с ГС ОИС
до 1 августа 2017 года
МИД
не требуется
5.
Подготовка Плана мероприятий по проведению встречи министров науки и технологий государств-членов ОИС
до 1 августа 2017 года
МОН
не требуется
6.
Разработка проектов концепции саммита и поручений Президента Республики Казахстан по его итогам, направление их в Администрацию Президента Республики Казахстан
до 10 августа 2017 года
МИД, МОН, МИР, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию)
не требуется
7.
Подготовка и внесение в Администрацию Президента проекта программы, списков делегаций и участников мероприятий
до 21 августа 2017 года
МИД
не требуется
8.
Подготовка выступлений Главы государства, документов и материалов к его двусторонним встречам, справочно-аналитических материалов, биографических данных и политических портретов глав делегаций, проектов итоговых документов саммита ОИС
до 21 августа 2017 года
МВД, МОН, МИР, МЗ, МСХ, МЭ, МНЭ, МО, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию)
не требуется
9.
Проведение заседания старших должностных лиц

2017 жылғы сәуір және 7-8 қыркүйек
СІМ. БҒМ, ИДМ
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
10.
ИЫҰ-ға мүше мемлекеттердің ғылым және технологиялар министрлерінің кездесуі
2017 жылғы 9 қыркүйек
БҒМ, ИДМ, СІМ
ҚР СІМ 006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша Білім және ғылым министрлігіне көзделген лимит шегінде
11.
Ғылым және технологиялар жөніндегі ИЫҰ саммитінің қорытынды құжатын (Outcome Document of first OIC Summit on the Science and Technology) келісу
2017 жылғы ақпан-наурыз
СІМ, БҒМ, ИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, ЭМ, ДСМ, "Назарбаев Университеті ДБҰ (келісім бойынша
талап етілмейді
12.
Астана декларациясын келісу
2017 жылғы ақпан-наурыз
СІМ
талап етілмейді
2. Ұйымдастырушылық-протоколдық шаралар
13.
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ИЫҰ саммитінің қорытынды коммюникесін пысықтау бойынша ИЫҰ-ға мүше мемлекеттердің ғылым және технологиялар министрлерінің кездесуін өткізу жөніндегі өзектендірілген шығыстар сметасын дайындау
2017 жылғы 1 наурызға дейін
БҒМ, СІМ, Қаржымині
талап етілмейді
14.
Тәуелсіздік сарайы алаңын, оның ішінде монтаждау, техникалық және өзге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін жалға алу ақысын төлемей жалға беру туралы мәселені шешу
2017 жылғы 1 тамызға дейін
СІМ, Астана қаласының әкімдігі
006 "Өкілдік, шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
15.
Іс-шараға тартылған қазақстандық қызметкерлер мен іс-шараға қатысушылар үшін тіркеуге, аккредиттеуге, қауіпсіздікке, объектілеріне қолжетімділік жүйесіне, көліктік қамтамасыз етуге, тұруға, байланысқа, іс-шараны өткізу объектілеріне, делегациялардың ұшып келуі және ұшып кетуіне қатысты барлық логистикалық және әкімшілік мәселелер (талаптар) көрсетілген егжей-тегжейлі брошюра жобасын әзірлеу
2017 жылғы 11 тамызға дейін
СІМ, МКҚ (келісім бойынша), ИДМ, Астана қаласының әкімдігі
006 "Өкілдік, шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
16.
Қазақстандық ресми делегация құрамының жобасы бойынша ұсыныстар енгізу
2017 жылғы 1 тамызға дейін
СІМ
талап етілмейді
17.
Қонақүйлерде, іс-шара өтетін орындарда көп адам сиятын намаз оқу бөлмелерін жеткілікті қамтамасыз ету
2017 жылғы 25 тамызға дейін
ДІАҚМ, Астана қаласының әкімдігі
талап етілмейді
18.
Астана қаласында ИЫҰ-ға мүше мемлекеттердің алдыңғы топтарын қабылдауды және оның жұмысын ұйымдастыру
2017 жылғы 15 тамызға дейін
СІМ, БҒМ, МКҚ (келісім бойынша), ИДМ, Астана қаласының әкімдігі және әуежайы
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
19.
Тәуелсіздік сарайының қызмет көрсетуші персоналының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету

апрель и 7-8 сентября 2017 года
МИД, МОН, МИР
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
10.
Встреча министров науки и технологий государств-членов ОИС
9 сентября 2017 года
МОН, МИР, МИД
в пределах лимита, предусмотренного Министерству образования и науки по бюджетной программе 006 "Представительские затраты" МИД РК
11.
Согласование итогового документа саммита ОИС по науке и технологиям (Outcome Document of OIC Summit on the Science and Technology)
февраль-март 2017 года
МИД, МОН, МИР, МНЭ, МФ, МСХ, МЭ, МЗ, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию)
не требуется
12.
Согласование Астанинской декларации
февраль-март 2017 года
МИД
не требуется
2. Организационно-протокольные мероприятия
13.
Подготовка актуализированной сметы расходов по проведению встречи министров науки и технологий государств-членов ОИС по доработке итогового коммюнике саммита ОИС по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
до 1 марта 2017 года
МОН, МИД, МФ
не требуется
14.
Решение вопроса о предоставлении площадей Дворца независимости, в том числе для проведения монтажных, технических и иных подготовительных работ, без взимания арендной платы
до 1 августа 2017 года
МИД, акимат г. Астаны
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006"Представительские затраты"
15.
Разработка проекта детализированной брошюры с отражением всех логистических и административных вопросов (требований), касающихся регистрации, аккредитации, безопасности, системы доступа на объекты, транспортного обеспечения, проживания, связи, объектов проведения мероприятия, прилетов и вылетов делегаций, для задействованных казахстанских сотрудников и участников мероприятия с условиями пребывания и проведения мероприятия
до 11 августа 2017 года
МИД, СГО (по согласованию), МИР, акимат г. Астаны
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
16.
Внесение предложений по проекту состава казахстанской официальной делегации
до 1 августа 2017 года
МИД
не требуется
17.
Обеспечение в гостиницах, местах проведения мероприятия достаточным количеством комнат для молитвы, способных вместить большое число людей
до 25 августа 2017 года
МДРГО, акимат г. Астаны
не требуется
18.
Организация приема и работы передовых групп государств-членов ОИС в г. Астане
до 15 августа 2017 года
МИД, МОН, СГО (по согласованию), МИР, акимат и аэропорт г. Астаны (по согласованию)
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
19.
Обеспечение бесперебойной работы обслуживающего персонала Дворца независимости

2017 жылғы 25 тамызға дейін
Астана қаласының әкімдігі
талап етілмейді
20.
Іс-шараға қатысушылар үшін мәдени бағдарламалар, оның ішінде Ұлттық музейге, Түңғыш Президент музейіне, Бәйтерекке және т.б. ағылшын тілінде экскурсиялық турлар ұйымдастыру
2017 жылғы 1 қыркүйекке дейін
Астана қаласының әкімдігі, МСМ, СІМ
талап етілмейді
21.
Астана қаласы әуежайының сыртын және ішін тақырыптық безендіру, ИЫҰ-ға мүше мемлекеттердің тулары ілінген тутұғылар орнату. Делегациялар тұратын жерлерде ИЫҰ-ға мүше мемлекеттердің туларын ілу
2017 жылғы 9-12 қыркүйек
СІМ, Астана қаласының әкімдігі
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
22.
Бекітілген эскиздерге сәйкес Тәуелсіздік сарайының залдарын дайындау
2017 жылғы 9 қыркүйекке дейін
СІМ
006 "Өкілдік шығындар бюджетті бағдарлама бойынша ҚР қаражаты есебінен
23.
ҚР Президенті Протоколының талаптарына сәйкес ИЫҰ саммитінің іс-шараларын техникалық қамтамасыз ету (жоғары сапалы кәсіби дауыс күшейткіш және бейне-жарықтандыру жабдығы, баспасөз стенділерді, подиумдар, баннерлер, аударма кабиналары, гүлмен безендіру және т.б.)
2017 жылғы 7 қыркүйекке дейін
СІМ, ПІБ (келісім бойынша)
006 "Өкілдік шығындар бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР қаражаты есебінен
24.
Ағылшын және орыс тілдеріне ілеспе және ізбе-із аудармаларды қамтамасыз ету (араб және француз тілдері ИЫҰ БХ есебінен)
іс-шара басталғанға дейін
СІМ
006 "Өкілдік шығындар бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР қаражаты есебінен
25.
Делегациялар басшылары мен мүшелерін аккредиттеу
іс-шара қарсаңында және оны өткізу кезінде
СІМ
талап етілмейді
26.
Ұйымдастырушы-протоколдық топтардың Астана қаласының әуежайында, қонақүйлерінде, Тәуелсіздік сарайында, Бейбітшілік және келісім сарайында және іс-шара өтетін т.б. орындарда жұмысы
іс-шара қарсаңында және оны өткізу кезінде
СІМ, Астана қаласының әкімдігі
талап етілмейді
27.
Астана қаласы қонақүйлеріндегі нөмірлерді броньдау және ресми делегациялардың мүшелерін, бірге жүретін адамдарды орналастыру
іс-шара басталғанға дейін және оны өткізу кезінде
СІМ, Астана қаласының әкімдігі
талап етілмейді
28.
Қазақстан Республикасы Президентінің атынан өткізілетін қабылдаулар (бейресми қабылдаулар) кезінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыруды және іс-шараларға қажетті техникалық қолдау көрсетуді (дыбыспен, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны рәсімдеу) қамтамасыз ету
іс-шараны өткізу кезінде
МСМ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылуы тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша МСМ қаражаты есебінен
29.
Іс-шараға қатысушылар үшін үздіксіз тамақтандыруды (кофе-брейк, түскі ас, кешкі ас) ұйымдастыру
2017 жылғы 25 тамызға дейін
СІМ
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
30.
Қазақстан Республикасының Президенті атынан ресми және бейресми қабылдаулар (таңғы, түскі, кешкі астар), сондай-ақ техникалық үстелдер ұйымдастыру
іс-шараны өткізу кезінде
ПІБ (келісім бойынша), СІМ
001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша ПІБ қаражаты есебінен
31.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі атынан ресми қабылдаулар ұйымдастыру
іс-шараны өткізу кезінде
СІМ
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
32.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі атынан ресми қабылдаулар ұйымдастыру
ИЫҰ-ға мүше мемлекеттер ғылым және технологиялар министрлерінің кездесулерін өткізу кезінде
БҒМ
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша Білім және ғылым министрлігіне көзделген лимит шегінде
33.
Астана қаласындағы жоғарғы оқу орындарының студенттері мен тыңдаушылары арасынан міндетті түрде шет тілдерді білетін еріктілерді тарту
2017 жылғы 25 тамызға дейін
БҒМ, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша)
талап етілмейді
34.
ИЫҰ Ғылым және технологиялар жөніндегі бірінші саммитіне шетелдік делегациялар басшыларының жоғары деңгейде қатысуын қамтамасыз ету мақсатында ИЫҰ-ға мүше мемлекеттердің лауазымды және өзге де ықпалды тұлғаларымен консультациялар, келіссөздер, кездесулер өткізу
тұрақты негізде
СІМ
талап етілмейді

до 25 августа 2017 года
акимат г.Астаны
не требуется
20.
Организация культурной программы для участников мероприятия, в том числе организация экскурсионных туров на английском языке в Национальный музей, Музей Первого Президента, Байтерек и др.
до 1 сентября 2017 года
акимат г. Астаны, МКС, МИД
не требуется
21.
Внешнее и внутреннее тематическое оформление аэропорта г. Астаны, установка флагштоков с флагами государств-членов ОИС. Вывешивание флагов государств-членов ОИС в местах проживания делегаций
9-12 сентября 2017 года
МИД, акимат г. Астаны
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
22.
Подготовка залов Дворца Независимости в соответствии с утвержденными эскизами
до 9 сентября 2017 года
МИД
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
23.
Техническое обеспечение мероприятий саммита ОИС (высококачественное профессиональное звукоусилительное и видеоосветительное оборудование, пресс-стены, подиумы, баннеры, переводческие кабины, цветочное оформление и т.д.) в соответствии с требованиями Протокола Президента Республики Казахстан
до 7 сентября 2017 года
МИД, УДП (по согласованию)
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
24.
Обеспечение синхронных и последовательных переводов на английский и русские языки (арабский и французские языки за счет ГС ОИС)
до начала мероприятия
МИД
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
25.
Аккредитация глав и членов делегаций
накануне и во время проведения мероприятия
МИД
не требуется
26.
Работа организационно-протокольных групп в аэропорту, гостиницах г. Астаны, Дворце независимости, Дворце мира и согласия и других местах проведения мероприятия
накануне и во время проведения мероприятия
МИД, акимат г. Астаны
не требуется
27.
Бронирование номеров и размещение членов официальных делегаций, сопровождающих лиц в гостиницах г. Астаны
до начала и во время проведения саммита ОИС
МИД, акимат г. Астаны
не требуется
28.
Обеспечение организации концертных программ и необходимой технической поддержки мероприятий (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время приемов (неформальных приемов) от имени Президента Республики Казахстан
во время проведения мероприятия
МКС
за счет средств МКС РК по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
29.
Организация бесперебойного питания (кофе- брейки, обеды, ужины) для участников мероприятия
до 25 августа 2017 года
МИД
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
30.
Организация официальных и неформальных приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан, а также технических столов
во время проведения мероприятия
УДП (по согласованию), МИД
за счет средств УДП РК „ по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер- Министра и других должностных лиц государственных органов"
31.
Организация официальных приемов от имени Министра иностранных дел Республики Казахстан
во время проведения мероприятия
МИД
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
32.
Организация официальных приемов от имени Министра образования и науки Республики Казахстан
во время проведения встречи министров науки и технологий государств - членов ОИС
МОН
в пределах лимита, предусмотренного Министерству образования и науки по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
33.
Привлечение волонтеров из числа студентов и слушателей высших учебных заведений г. Астаны с обязательным знанием иностранных языков
до 25 августа 2017 года
МОН, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию), МИД
не требуется
34.
Проведение консультаций, переговоров, встреч с должностными и иными влиятельными лицами государств-членов ОИС в целях обеспечения участия в первом саммите ОИС по науке и технологиям глав иностранных делегаций на высоком уровне
на постоянной основе
МИД
не требуется

3. Ресми делегациялардың келуі/кетуі
35.
Астана және Алматы қалаларына ИЫҰ-ға мүше мемлекеттерден қатынайтын тұрақты халықаралық авиарейстер туралы СІМ-ге ақпарат беру
2017 жылғы 1 маусымнан бастап, әр айдың 1-не қарай
ИДМ
талап етілмейді
36.
Делегация басшыларының Астана қаласына ұшып келу және ұшып кету кестелерін дайындау
2017 жылғы 4 тамызға дейін
СІМ
талап етілмейді
37.
Ресми делегациялардың мүшелеріне, бірге жүруші адамдарға, шетелдік БАҚ өкілдеріне визаларды ресімдеу. Астана, Алматы және Қарағанды қалаларының әуежайларында консулдық қызмет қызметкерлерінің кезекшіліктерін ұйымдастыру
іс-шара басталғанға дейін
СІМ, ІІМ
талап етілмейді
38.
Астана және Алматы қалаларының әуежайларында шәй үстелдерін және гүлмен безендіруді ұйымдастыру
2017 жылғы 8-12 қыркүйекте
ПІБ (келісім бойынша)
001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша ПІБ қаражаты есебінен
39.
Қазақстан тарапынан күтіп алушыларды/шығарып салушыларды белгілей отырып, шетелдік делегациялардың басшыларын күтіп алу және шығарып салу кестелерін дайындау
2017 жылғы 21 тамызға дейін
СІМ, ПМК (бекіту)
талап етілмейді
40.
Ресми делегациялардың VIP-зал арқылы өтуін қамтамасыз ету
іс-шара кезінде
ҰҚК ШҚ (келісім бойынша), Қаржымині МКК, Астана, Алматы, Қарағанды қалаларының әуежайлары (келісім бойынша), СІМ
талап етілмейді
41.
Астана (имидждік топ), Алматы және Қарағанды (қажеттілік болғанда) әуежайларында ресми делегацияларды күтіп алу және шығарып салу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру
іс-шараны өткізу кезінде
Астана, Алматы қалаларының әкімдіктері, Астана, Алматы қалаларының әуежайлары (келісім бойынша) және қажет болғанда Қарағанды облысының әкімдігі мен Қарағанды қаласының әуежайы (келісім бойынша), СІМ
талап етілмейді
4. Көлік
42.
Тұрғындар арасында түсіндіру жұмыстарын жүргізе отырып, Мемлекеттік күзет қызметімен бірлесіп күзетілетін тұлғалар жүретін трассалар мен Астананың сол жағалауында шектеулерді әзірлеу
2017 жылғы 25 тамызға дейін
Астана қаласының әкімдігі, МКҚ (келісім бойынша)
талап етілмейді
43.
Делегацияларды жинау және қонақүйлерден іс-шаралар өтетін жерлерге жеткізу үшін автобус маршруттарын әзірлеу
2017 жылғы 25 тамызға дейін
Астана қаласының әкімдігі, СІМ
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
44.
Қатысушылар тұратын орындар мен іс-шаралар өтетін объектілер айналасында кортеждер үшін тұрақ орындардың жеткілікті көлемін қамтамасыз ету
2017 жылғы 25 тамызға дейін
Астана қаласының әкімдігі, ІІМ
талап етілмейді
45.
Делегация басшыларының отырыстар, қабылдаулар және басқа шаралар өтетін орындарға келу/кету кестелерін дайындау
2017 жылғы 25 тамызға дейін
СІМ, МКҚ (келісім бойынша), Президент Протоколы (келісім бойынша), ІІМ
талап етілмейді
46.
Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін көлікпен қамтамасыз ету

3. Прибытие/отбытие официальных делегаций
35.
Информирование МИД о регулярных международных авиарейсах в гг. Астане и Алматы из государств-членов ОИС
к 1 числу каждого месяца, начиная с 1 июня 2017 года
МИР
не требуется
36.
Подготовка графика прилетов и отлетов глав делегаций в г. Астане
до 4 августа 2017 года
МИД
не требуется
37.
Оформление виз членам официальных делегаций, сопровождающим лицам, представителям зарубежных СМИ. Организация дежурств сотрудников консульской службы в аэропортах гг. Астаны, Алматы и Караганды
до начала мероприятия
МИД, МВД
не требуется
38.
Организация чайных столов и цветочного оформления в аэропорту гг.Астаны и Алматы
с 8 по 12 сентября 2017 года
УДП (по согласованию)
за счет средств УДП РК по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
39.
Подготовка графика встреч и проводов глав иностранных делегаций с определением встречающих/провожающих лиц от казахстанской стороны
до 21 августа 2017 года
МИД, КПМ (утверждение)
не требуется
40.
Обеспечение прохождения официальных делегаций через VIP-зал
во время мероприятия
ПС КНБ (по согласованию), КГД МФ, аэропорты гг. Алматы, Астаны и Караганды (по согласованию), МИД
не требуется
41.
Организация мероприятий по встречам и проводам официальных делегаций в аэропортах гг. Астаны (имиджевая группа), Алматы и Караганды (при необходимости)
во время проведения мероприятия
акиматы гг. Астаны и Алматы, аэропорты гг. Астаны и Алматы (по согласованию) и при необходимости акимат Карагандинской области и аэропорт г.Караганды (по согласованию), МИД
не требуется
4. Транспорт
42.
Разработка совместно со Службой государственной охраны ограничений по трассам следования охраняемых лиц и левобережья Астаны с проведением разъяснительной работы среди населения
до 25 августа 2017 года
акимат г. Астаны, СГО (по согласованию)
не требуется
43.
Разработка автобусных маршрутов для сбора и доставки делегаций из гостиниц в места проведения мероприятия
до 25 августа 2017 года
акимат г. Астаны, МИД
не требуется
44.
Обеспечение достаточного количества парковочных мест для кортежей вокруг мест проживания участников и объектов проведения мероприятия
до 25 августа 2017 года
акимат г. Астаны, МВД
не требуется
45.
Подготовка графика подъездов/отъездов глав делегаций к местам проведения заседаний, приемов и других мероприятий
до 25 августа 2017 года
МИД, СГО (по согласованию), Протокол Президента (по согласованию), МВД
не требуется
46.
Транспортное обеспечение глав и членов официальных делегаций

2017 жылғы 7-12 қыркүйек
ПІБ (келісім бойынша), СІМ
001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР ПІБ қаражаты есебінен
47.
Бірге жүретін адамдарды, сондай-ақ алдыңғы жұмыс топтары мүшелерін көлікпен қамтамасыз ету
іс-шараны өткізу кезінде
СІМ, Астана қаласының әкімдігі, ІІМ
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
48.
Делегациялардың келуі мен кетуі кезінде әуежай - қонақүйлер - әуежай; қонақүйлер - іс-шаралар өтетін орындар (түскі астар, қабылдаулар, арнайы шаралар) - қонақүйлер, сондай-ақ қонақүйлер - мешіттер - қонақүйлер маршруттары бойынша чартерлік автобустар қатынасын ұйымдастыру
іс-шараны өткізу кезінде
Астана қаласының әкімдігі, СІМ
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
5. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету
49.
Ресми делегациялар күзет қызметтерінің Қазақстан Республикасының аумағында қару-жарақты, радиостанцияларды және арнайы жабдықтарды өткізулерін келісу бойынша шаралар қабылдау (радиостанцияларды өткізу үшін өтініш келіп түскен кезден бастап 15 күнтізбелік күн)
іс-шара басталғанға дейін
МКҚ (келісім бойынша), ІІМ, АКМ, СІМ
талап етілмейді ,
50.
Іс-шаралар өтетін және саммитке қатысушылар тұратын орындарда қауіпсіздік пен құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету, сондай-ақ ресми делегациялар жүретін маршруттар бойынша бірге жүру
2017 жылғы 9-12 қыркүйек
ІІМ, МКҚ (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша)
талап етілмейді
51.
Іс-шара кезінде тартылған объектілерге және олардағы монтаждау мен өзге жұмыстардың құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкестігін бақылау және тексеру
2017 жылғы 21 тамызға дейін
Астана қаласының әкімдігі
талап етілмейді
52.
Арнайы ұшақтарды күзетуді ұйымдастыру
2017 жылғы 9-12 қыркүйек
МКҚ (келісім бойынша), ІІМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
талап етілмейді
53.
Делегациялар тұратын және іс-шаралар өтетін орындарда медициналық пунктерді уақытша құра отырып, медициналық жұмыскерлер мен өрт сөндіру бригадаларының тәуліктік кезекшілігін қамтамасыз ету
2017 жылғы 9-12 қыркүйек
ІІМ ТЖК, ДСМ, Астана қаласының әкімдігі, ПІБ (келісім бойынша)
028 "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
54.
Ресми делегациялар арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасының аумағының үстімен ұшып өтуін, Астана және Қарағанды (Алматы қаласында қолайсыз ауа-райы болған жағдайда) әуежайларына қону мен ұшып шығуын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы әуе кеңістігінде литерлік әуе кемелерінің өтуіне толық бақылауды қамтамасыз ету
іс-шараны өткізу кезінде
ИДМ, Қорғанысмині, СІМ
талап етілмейді
55.
Ресми делегациялардың ұшақтарына қонудың/ұшудың басым құқығын беру
іс-шараны өткізу кезінде
СІМ, ИДМ, Астана және Қарағанды қалаларының әуежайлары (келісім бойынша)
талап етілмейді
56.
Қажет болған кезде ИЫҰ-ға мүше мемлекеттердің әуе кемелерін қабылдау үшін Қарағанды қаласының әуежайын дайындау (Астана қаласында қолайсыз ауа-райы болған жағдайда), сондай-ақ оларға тиісті техникалық қызмет көрсету (трап, тарту көлігі) бойынша шаралар қабылдау

с 7 по 12 сентября 2017 года
УДП (по согласованию), МИД
за счет средств УДП РК по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Г лавы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
47.
Транспортное обеспечение сопровождающих лиц, а также членов передовых рабочих групп
во время проведения мероприятия
МИД, акимат г. Астаны, МВД
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
48.
Организация чартерного автобусного сообщения по маршрутам: аэропорт - гостиницы - аэропорт во время прибытия и отбытия делегаций; гостиницы - место проведения мероприятий (обедов, приемов, специальных мероприятий) - гостиницы, а также гостиницы - мечети - гостиницы
во время проведения мероприятия
акимат г. Астаны, МИД
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
5. Обеспечение безопасности
49.
Принятие мер по согласованию ввоза оружия, радиостанций и специального оборудования охранными службами официальных делегаций на территорию Республики Казахстан (для ввоза радиостанций 15 календарных дней с момента поступления заявлений)
до начала проведения мероприятия
СГО (по согласованию), МВД, МИК, МИД
не требуется
50.
Обеспечение безопасности и правопорядка в местах проведения мероприятий и проживания участников саммита, а также сопровождение по маршрутам следования официальных делегаций
9-12 сентября 2017 года
МВД, СГО (по согласованию), КНБ (по согласованию)
не требуется
51.
Контроль и проверка объектов, задействованных во время мероприятия, и проводимых в них монтажных и иных работ на соответствие строительным нормам и правилам
До 21 августа 2017 года
акимат г. Астаны
не требуется
52.
Организация охраны специальных самолетов
9-12 сентября 2017 года
СГО (по согласованию), МВД, АО "НК "КТЖ" (по согласованию)
не требуется
53.
Обеспечение круглосуточного дежурства пожарных бригад и медицинских работников с временным созданием медицинских пунктов в местах проживания делегаций и проведения мероприятий
9-12 сентября 2017 года
КЧС МВД, МЗ, акимат г.Астаны, УДП (по согласованию)
в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе 028 "Услуги по обеспечению деятельности медицинских организаций УДП РК"
54.
Обеспечение пролета специальных самолетов официальных делегаций над территорией Республики Казахстан, посадки и вылета в аэропортах гг. Астаны и Караганды (в случае неблагоприятных погодных условий в г. Алматы). Обеспечение контроля за прохождением литерных воздушных судов в воздушном пространстве Республики Казахстан
во время проведения мероприятия
МИР, МО, МИД
не требуется
55.
Предоставление самолетам официальных делегаций приоритетного права посадки/взлета
во время проведения мероприятия
МИД, МИР, аэропорты гг. Астаны и Караганды (по согласованию)
не требуется
56.
Подготовка аэропорта г. Караганды для принятия воздушных судов государств-членов ОИС при необходимости (неблагоприятные погодные условия в г. Астане), а также принятие мер по их соответствующему техническому обслуживанию (трапы, тягачи)

2017 жылғы 1 қыркүйекке дейін
ИДМ
талап етілмейді
6. Ресми делегацияларды орналастыру
57.
Делегациялар мүшелеріне жеңілдетілген шарт бойынша тұру, ерте тіркелу және кеш кету ("early check-in" және "late check-out") қызметін көрсету жөніндегі мәселені шешу мақсатында Астана қаласындағы қонақүй иелері арасында түсіндіру жұмыстарын жүргізу
2017 жылғы 9 қыркүйекке дейін және ИЫҰ саммитін өткізу кезінде
Астана қаласының әкімдігі, СІМ
талап етілмейді
58.
Ресми делегациялар басшылары мен мүшелерінің жүретін маршруттары бойынша және тұратын жерлеріне шектес аумақтарын жайластыру және тұрақты түрде тазалауды жүргізу
2017 жылғы 25 тамызға дейін
Астана қаласының әкімдігі
талап етілмейді
59.
Делегациялар басшыларын қонақүйлерде, резиденцияларда орналастыру. Күзетілетін тұлғалардың тұратын жерлерінде қажеттілігіне қарай күзету үшін штабтық бөлмелерді қамтамасыз ету
2017 жылғы 8 - 12 қыркүйек
ПІБ (келісім бойынша), СІМ, Астана қаласының әкімдігі
Делегация басшысы (1 - формат) 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша ПІБ қаражаты есебінен, делегация мүшелері (5 - формат) ( 006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша СІМ қаражаты есебінен
7. Ақпараттық сүйемелдеу
60.
Қазақстандық және шетелдік БАҚ тізімдерін жасау
2017 жылғы 1 тамызға дейін
СІМ
талап етілмейді
61.
Қазақстандық және шетелдік БАҚ өкілдерін аккредиттеу
2017 жылғы 6 қыркүйекке дейін
СІМ (шетелдік БАҚ), АКМ (қазақстандық БАҚ)
талап етілмейді ;
62.
Қазақстандық БАҚ-тың Астана қаласының әуежайында мемлекет басшыларын күтіп алу салтанатын түсіруін қамтамасыз ету
2017 жылғы 9-11 қыркүйек
СІМ, АКМ
талап етілмейді
63.
Қазақстандық және шетелдік БАҚ-та іс-шараларды ақпараттық сүйемелдеуді қамтамасыз ету
2017 жылғы 5-15 қыркүйек
АКМ, СІМ, ПБҚ (келісім бойынша)
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
64.
ИЫҰ саммитінің қорытындысы бойынша баспасөз хабарламасының жобасын дайындау және Президент Әкімшілігіне енгізу
2017 жылғы 6 қыркүйек
СІМ, БҒМ, ИДМ
талап етілмейді
65.
Бейнетүсірілімдерді трансляциялауды қамтамасыз ету және бейнематериалдарды тарату
2017 жылғы 9-12 қыркүйек
СІМ, АКМ, Президенттің ТРК (келісім бойынша)
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
66.
ИЫҰ саммитінің отырысын өткізу орындарында баспасөз орталықтарының жұмысын ұйымдастыру
іс-шараны өткізу кезінде
СІМ, АКМ, "Қазақтелеком", ЛҚ (келісім бойынша)
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен

до 1 сентября 2017 года
МИР
не требуется
6. Размещение официальных делегаций
57.
Проведение разъяснительной работы с гостиницами г. Астаны в целях решения вопроса о предоставлении членам делегаций услуг проживания по льготным условиям, ранней регистрации и позднего отбытия ("early check-in" и "late check-out").
до 9 сентября 2017 года и во время проведения саммита ОИС
акимат г. Астаны, МИД
не требуется
58.
Благоустройство и проведение регулярной очистки прилегающих территорий по маршрутам следования и в местах проживания глав и членов официальных делегаций
до 25 августа 2017 года
акимат г. Астаны
не требуется
59.
Размещение глав делегаций в гостиницах, резиденциях.
В местах проживания охраняемых лиц обеспечение штабных комнат для охраны при необходимости
с 8 по 12 сентября 2017 года
УДП (по согласованию), МИД, акимат г. Астаны
глава делегации (формат 1) за счет средств УДП РК по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов", члены делегации (формат 5) за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
7. Информационное сопровождение
60.
Формирование списков казахстанских и зарубежных СМИ
до 1 августа 2017 года
МИД
не требуется
61.
Аккредитация представителей казахстанских и зарубежных СМИ
до 6 сентября 2017 года
МИД (зарубежные СМИ),МИК (казахстанские СМИ)
не требуется
62.
Обеспечение съемки казахстанскими СМИ церемонии встречи глав государств в аэропорту г. Астаны
9-11 сентября 2017 года
МИД, МИК
не требуется
63.
Обеспечение информационного сопровождения мероприятий в казахстанских и зарубежных СМИ
5-15 сентября 2017 года
МИК, МИД, ПСП (по согласоваию)
не требуется
64.
Подготовка и внесение в Администрацию Президента проекта пресс-релиза по итогам саммита ОИС
6 сентября 2017 года
МИД, МОН, МИР
не требуется
65.
Обеспечение трансляции видеосъемок и раздача видеоматериалов
9-12 сентября 2017 года
МИД, МИК, ТРК Президента (по согласованию)
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
66.
Организация работы пресс-центра в местах проведения заседания саммита ОИС
во время проведения заседания
МИД, МИК, АО "Қазақтелеком" (по согласованию)
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"

8. Баспалық және сыйлық өнімдері
67.
Баспа өнімдерін (іс-шараға қатысушылар үшін анықтамалар, делегациялар басшылары үшін белгілер, арнайы багаж биркалары, сапар бағдарламалары, куверттік карточкалар, қабылдауға шақырулар және т.б.) жасау; ресми делегациялардың мүшелеріне сыйлықтар мен кәдесыйлар дайындау, тулар мен тутұғырларды жасау
2017 жылғы 1 тамызға дейін
СІМ, МКҚ (келісім бойынша)
006 "Өкілдік шығындар" бюджеттік бағдарламасы бойынша ҚР СІМ қаражаты есебінен
68.
Ресми делегациялар үшін сыйлықтар мен кәдесыйларды сатып алу
2017 жылғы 1 қыркүйекке дейін
ПІБ (келісім бойынша)
001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша ПІБ қаражаты есебінен
69.
Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми және ресми емес іс-шараларды өткізетін жерлердегі үй-жайларды гүлмен безендіру
2017 жылғы 8-11 қыркүйек
ПІБ (келісім бойынша)
001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша ПІБ қаражаты есебінен
70.
ИЫҰ саммитінің логотипін пайдалана отырып, үлестірмелі материалдарды жасау (қолжазба кітапшаларын, қарындаштар, туристік материал, қала картасы және өзге де қажетті материалдар)

8. Печатная, подарочная продукция и цветочное оформление
67.
Изготовление печатной продукции (справочники для участников мероприятия, значки для глав делегаций, специальные багажные бирки, программы визита, кувертные карточки, пригласительные на прием и др.); подготовка подарков и сувениров для членов официальных делегаций, изготовление флагов и флагштоков
до 1 августа 2017 года
МИД, СГО (по согласованию)
за счет средств МИД РК по бюджетной программе 006 "Представительские затраты"
68.
Приобретение подарков и сувениров для глав официальных делегаций
до 1 сентября 2017 года
УДП (по согласованию)
за счет средств УДП РК по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
69.
Цветочное оформление помещений в местах проведения официальных и неформальных мероприятий от имени Президента Республики Казахстан
с 8 по 11 сентября 2017 года
УДП (по согласованию)
за счет средств УДП РК по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
70.
Изготовление раздаточного материала с использованием логотипа саммита ОИС (записные книжки, карандаши, туристический материал, карты города и иные необходимые материалы)