АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмыс жөніндегі елдік үйлестіру комитеті және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 43-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 11 сәуірдегі № 43-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Мүдделі мемлекеттік органдардың, үкіметтік емес және қоғамдық ұйымдардың өзара іс-қимылын қамтамасыз ету және АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмысты үйлестіру мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмыс жөніндегі елдік үйлестіру комитеті (бұдан әрі - Елдік үйлестіру комитеті) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Елдік үйлестіру комитеті туралы ереже бекітілсін.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 43-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесінің (бұдан әрі - Үйлестіру кеңесі) құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Стратегиялық даму департаментінің директоры, хатшы" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Стратегиялық даму және қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің директоры, хатшы";
көрсетілген өкіммен бекітілген Үйлестіру кеңесі туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы болып табылады.".
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 11 сәуірдегі
№ 43-ө өкімімен
бекітілген
АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмыс жөніндегі елдік үйлестіру комитеті туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмыс жөніндегі елдік үйлестіру комитеті (бұдан әрі - ЕҮК) АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмысты үйлестіру мәселелерін шешуде мүдделі мемлекеттік органдардың, сондай-ақ үкіметтік емес және қоғамдық ұйымдардың өзара іс-қимылын қамтамасыз ету мақсатында құрылған.

О Страновом координационном комитете по работе с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза и внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 мая 2016 года № 43-р "О Национальном координационном совете по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 апреля 2017 года № 43-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В целях обеспечения взаимодействия заинтересованных государственных органов, неправительственных и общественных организаций и координации работы с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза:
1. Образовать Страновой координационный комитет по работе с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза (далее - Страновой координационный комитет) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Страновом координационном комитете.
3. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 мая 2016 года № 43-р "О Национальном координационном совете по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан" следующие изменения:
в составе Национального координационного совета по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан (далее - Координационный совет), утвержденном указанным распоряжением:
строки:
"Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, заместитель председателя";
"директор Департамента стратегического развития Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, секретарь"
изложить в следующей редакции:
"Министр здравоохранения Республики Казахстан, заместитель председателя";
"директор Департамента стратегического развития и общественного здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан, секретарь";
в Положении о Координационном совете, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Рабочим органом Координационного совета является Министерство здравоохранения Республики Казахстан.".
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 апреля 2017 года № 43-р
Положение о Страновом координационном комитете по работе с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза
1. Общие положения
1. Страновой координационный комитет по работе с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза (далее - СКК) образован с целью обеспечения взаимодействия заинтересованных государственных органов, а также неправительственных и общественных организаций в решении вопросов координации работы с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза.

2. ЕҮК Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
3. ЕҮК өзінің қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі ЕҮК жұмыс органы болып табылады.
5. ЕҮК отырысы жылына кемінде екі рет өткізіледі.
2. ЕҮК міндеті
6. ЕҮК міндеті:
1) Қазақстан Республикасының АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылы;
2) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың жобаларға бөлінген қаражатты тиімді пайдалануын қамтамасыз ету жөніндегі қызметін үйлестіру;
3) Қазақстан Республикасынан халықаралық ұйымдарға АИТВ инфекциясының, туберкулездің профилактикасы және онымен күрес жөніндегі жобаларды қаржыландыруға арналған өтінімдерді бекіту;
4) жобаларды іске асыруға жауапты халықаралық ұйымдарға бөлінген қаражатты негізгі алушыларды айқындау;
5) халықаралық және басқа да ұйымдар қаржыландыратын АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша жобаларды іске асыруды бағалау;
6) АИТВ инфекциясымен, туберкулезбен күрес саласындағы бағдарламалардың шеңберінде келісілген іс-шараларды әзірлеу үшін жобалар арасындағы өзара байланысты қамтамасыз ету, ақпарат алмасу бойынша ұсыныстарды әзірлеу болып табылады.
3. ЕҮК ұйымдастыру және жұмыс тәртібі
7. ЕҮК жұмысын ұйымдастыру мен тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 11 сәуірдегі
№ 43-ө өкіміне
қосымша
АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмыс жөніндегі елдік үйлестіру комитетінің құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 05.05.2020 № 64-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі, төраға
"АИТВ-мен өмір сүруші адамдардың қазақстандық одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің президенті, төрағаның орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстандағы АИТВ/ЖИТС бойынша Біріккен Ұлттар Ұйымының Бірлескен Бағдарламасы офисінің директоры, төрағаның орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық-әлеуметтік көмек департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Әлеуметтік сала бюджеті департаментінің директоры
С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетінің фтизиопульмонология кафедрасының профессоры (келісу бойынша)
"ЖИТС-тен балаларды қорғау" қайырымдылық қоғамдық қорының президенті
"Санат әлемі" қоғамдық қорының директоры (келісу бойынша)
"Answer" қоғамдық қоры жобасының үйлестірушісі (келісу бойынша)
"Нұр-М" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өкілі (келісу бойынша)
"Қазақстандық туберкулезге қарсы күрес желісі" заңды тұлғалар бірлестігінің басшысы
АИТВ-мен өмір сүретін әйелдер қауымдастығының өкілі (келісу бойынша)
Қазақстандағы "Халықаралық бағдарламаларға арналған орталықтар" корпорациясы филиалының (ICAP) бас менеджері (келісу бойынша)
"Орталық Азиядағы Жаһандық денсаулықты зерделеу орталығы" корпорациясы филиалының өңірлік директоры (келісу бойынша)
Қазақстандағы Біріккен Ұлттар Ұйымының Есірткі мен қылмыс басқармасының ұлттық үйлестірушісі (келісу бойынша)
Орталық Азияда туберкулезге және АИТВ-ға қарсы күрес жөніндегі Centers for Disease Control and Prevention (CDC) бағдарламасының атқарушы директоры (келісу бойынша)
Америка Құрама Штаттарының Халықаралық даму агенттігінің (USAID) туберкулез бойынша өңірлік кеңесшісі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасындағы "Денсаулық үшін серіктестер" (Partners in Health) үкіметтік емес ұйымы өкілдігінің директоры (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасындағы "Адам – адамға" Инк денсаулық сақтау қоры (ХОУП жобасы) өкілдігінің туберкулез және мониторинг және бағалау жөніндегі үйлестірушісі (келісу бойынша)
халықтың осал топтарының өкілі (келісу бойынша)
халықтың осал топтарының өкілі (келісу бойынша)
халықтың осал топтарының өкілі (келісу бойынша)
әлеуметтік мәні бар аурумен ауырған азамат (келісу бойынша)

2. СКК является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза.
3. СКК осуществляет свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
4. Рабочим органом СКК является Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
5. Заседания СКК проводятся не реже двух раз в год.
2. Задача СКК
6. Задачей СКК является выработка предложений по:
1) взаимодействию Республики Казахстан с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза;
2) по координации деятельности государственных органов и организаций по обеспечению эффективного использования средств, выделенных на проекты;
3) утверждению заявок от Республики Казахстан в международные организации на финансирование проектов по профилактике и борьбе с ВИЧ- инфекцией, туберкулезом;
4) определению основных получателей средств, выделенных международными организациями, ответственных за реализацию проектов;
5) оценке реализации проектов по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза, финансируемых международными и другими организациями;
6) обеспечению взаимосвязи между проектами, обмену информацией для выработки согласованных мероприятий в рамках программ в области борьбы с ВИЧ-инфекцией, туберкулезом.
3. Организация и порядок работы СКК
7. Организация и порядок работы СКК осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Приложение
к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 апреля 2017 года № 43-р
Состав Странового координационного комитета по работе с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза
Сноска. Состав в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 05.05.2020 № 64-р.
Министр здравоохранения Республики Казахстан, председатель;
президент объединения юридических лиц "Казахстанский союз людей, живущих с ВИЧ", заместитель председателя (по согласованию);
директор офиса Объединенной Программы Организации Объединенных Наций по ВИЧ/СПИДу в Казахстане, заместитель председателя (по согласованию);
директор Департамента медико-социальной помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан, секретарь;
вице-министр образования и науки Республики Казахстан;
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан;
вице-министр труда и социальной зашиты населения Республики Казахстан;
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан;
заместитель Министра обороны Республики Казахстан;
Главный государственный санитарный врач Республики Казахстан;
заместитель председателя Комитета по делам гражданского общества Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
директор Департамента бюджета социальной сферы Министерства финансов Республики Казахстан;
профессор кафедры фтизиопульмонологии Казахского национального медицинского университета им. С.Д. Асфендиярова (по согласованию);
президент благотворительного общественного фонда "Защита детей от СПИДа";
директор общественного фонда "Санат әлемі" (по согласованию);
координатор проекта общественного фонда "Answer" (по согласованию);
представитель товарищества с ограниченной ответственностью "Нур-М" (по согласованию);
руководитель объединения юридических лиц "Казахстанская сеть по противодействию туберкулезу" (по согласованию);
представитель сообщества женщин, живущих с ВИЧ (по согласованию);
генеральный менеджер филиала корпорации "Центры для международных программ" в Казахстане (ICAP) (по согласованию);
региональный директор филиала корпорации "Центр изучения глобального здоровья в Центральной Азии" (по согласованию);
национальный координатор Программного офиса Управления Организации Объединенных Наций по наркотикам и преступности в Казахстане (по согласованию);
исполнительный директор программы Centers for Disease Control and Prevention (CDC) по борьбе с туберкулезом и ВИЧ в Центральной Азии (по согласованию);
региональный советник по туберкулезу Агентства Соединенных Штатов Америки по международному развитию (USAID) (по согласованию);
директор представительства неправительственной организации "Партнеры во имя здоровья" (Partners in Health) в Республике Казахстан (по согласованию);
координатор по туберкулезу и мониторингу и оценке Представительства (Проект Хоуп) Фонда здравоохранения "Люди – Людям" Инк в Республике Казахстан (по согласованию);
представитель уязвимых групп населения (по согласованию);
представитель уязвимых групп населения (по согласованию);
представитель уязвимых групп населения (по согласованию);
гражданин, переболевший социально значимым заболеванием (по согласованию).