Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 19 маусымдағы № 79-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағынын 8) тармақшасына сәйкес:
1. Мынадай Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар құрылсын:
1) күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен;
2) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес құрамда Экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі комиссия.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
2. Қоса беріліп отырған:
1) күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
2) Экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 90-ө өкіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген өкімге 5-қосымшада:
Қазақстан Республикасын өнеркәсіптік дамыту жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары";
мына:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі, төрағаның орынбасары
"Атамекен" Қазақстан Республикасы ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа төрағасы, төрағаның орынбасары (келісім бойынша)" деген жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі";
"Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты, Қазақстан машина жасаушылар одағының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Атамекен" Қазақстан Республикасы ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа төрағасы, төрағаның орынбасары (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі";
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"KAZNEX INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)";
"Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Парасат" ғылыми-технологиялық орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)";
"Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)".
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 19 маусымдағы
№ 79-ө өкіміне
1-қосымша
Техникалық реттеу және метрология мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 19 маусымдағы
№ 79-ө өкімімен
бекітілген
Техникалық реттеу және метрология мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 19 маусымдағы
№ 79-ө өкіміне
2-қосымша
Экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы

О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 июня 2017 года № 79-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать следующие консультативно-совещательные органы при Правительстве Республики Казахстан:
1) утратил силу распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р;
2) Комиссию по вопросам экспортного контроля в составе согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
2. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р;
2) Положение о Комиссии по вопросам экспортного контроля.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
3. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 90-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в приложении 5 к указанному распоряжению:
в составе Комиссии по промышленному развитию Республики Казахстан:
после строки "Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель" дополнить строкой следующего содержания:
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя";
строки:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", заместитель председателя (по согласованию)" исключить;
после строки "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан";
после строки "депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, председатель правления союза машиностроителей Казахстана (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)";
строку "Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку "председатель правления акционерного общества "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST" (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"председатель правления акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" (по согласованию)";
строку "председатель правления акционерного общества "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат" (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"председатель правления акционерного общества "Научно-технологический центр "Парасат" (по согласованию)";
после строки "председатель правления акционерного общества "Институт экономических исследований" (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель правления акционерного общества "Экспортная страховая компания "KazakhExport" .(по согласованию)".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 июня 2017 года № 79-р
Состав
Комиссии по вопросам технического регулирования и метрологии
Сноска. Состав утратил силу распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 июня 2017 года № 79-р
Положение
о Комиссии по вопросам технического регулирования и метрологии
Сноска. Положение утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 июня 2017 года № 79-p
Состав
Комиссии по вопросам экспортного контроля

Ескерту. Комиссия құрамына өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 78-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары, хатшы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Әскери қауіпсіздік және қорғаныс бөлімінің меңгерушісі (келісім бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасы ұлттық кәсіпкерлер палатасы төрағасының орынбасары - басқарма мүшесі (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 19 маусымдағы
№ 79-ө өкімімен
бекітілген
Экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі — Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады, қару-жараққа, әскери техникаға, ядролық және арнайы ядролық емес материалдарға, әскери мақсаттағы өнімге, екіұдай қолданылатын (мақсаттағы) тауарлар мен технологияларға, шикізатқа, материалдарға, жабдықтарға, технологияларға, ғылыми-техникалық ақпаратқа және Қазақстан Республикасының халықаралық және ұлттық қауіпсіздігі мен жаппай қырып-жою қаруларын таратпау режимін нығайту мүддесінде оларды өндірумен және пайдаланумен байланысты көрсетілетін қызметтерге экспорттық бақылау саласында ұсыныстар әзірлейді.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.

Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 78-р.
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, председатель
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель председателя Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, секретарь
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
заместитель председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заведующий Отделом военной безопасности и обороны Совета Безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
член правления - заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 июня 2017 года № 79-р
Положение
о Комиссии по вопросам экспортного контроля
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам экспортного контроля (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, вырабатывает предложения в области экспортного контроля вооружений, военной техники, ядерных и специальных неядерных материалов, продукции военного назначения, товаров и технологий двойного применения (назначения), сырья, материалов, оборудования, технологий, научно-технической информации и услуг, связанных с их производством и использованием в интересах международной и национальной безопасности Республики Казахстан, и укрепления режима нераспространения оружия массового поражения.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Комиссии является Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 78-ө өкімімен.
4. Комиссияның отырыстары қажеттiлiгiне қарай өткiзiледi.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 78-ө өкімімен.
2. Комиссияның негізгі міндеті
5. Комиссияның негізгі міндеті:
1) экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) Қазақстан Республикасы экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарының іс-қимылын үйлестіру және өнімнің экспорты, кері экспорты, импорты, кері экспорты, транзиті немесе Қазақстан Республикасының аумағынан тыс қайта өңдеу тәртібіне сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға ұсынымдар дайындау;
3) Қазақстан Республикасындағы экспорттық бақылау жүйесін және Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау саласындағы заңнамасын жетілдіру;
4) экспорттық бақылау саласындағы ұлттық заңнаманы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттармен үйлестіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі
6. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдарды құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 3 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 78-р.
4. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 78-р.
2. Основная задача Комиссии
5. Основной задачей Комиссии является выработка предложений по:
1) реализации государственной политики в области экспортного контроля;
2) координации действий государственных органов Республики Казахстан системы экспортного контроля и подготовка рекомендаций участникам внешнеэкономической деятельности к порядку экспорта, реэкспорта, импорта, реимпорта, транзита или переработки продукции вне территории Республики Казахстан;
3) совершенствованию системы экспортного контроля в Республике Казахстан и законодательства Республики Казахстан в области экспортного контроля;
4) гармонизации национального законодательства в области экспортного контроля с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
3. Организация и порядок работы Комиссии
6. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.