"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің "Қазақстан Республикасының "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 156-ө және "Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2016 жылғы 30 сәуірдегі № 31-ө өкімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 27 шілдедегі № 99-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 156-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасының "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесінде:

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" и внесении изменений в распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 156-р "О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного социального медицинского страхования" и от 30 апреля 2016 года № 31-р "О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости населения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 июля 2017 года № 99-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Внести в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан следующие изменения:
1) в распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 156-р "О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного социального медицинского страхования":
в перечне нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного социального медицинского страхования", утвержденном указанным распоряжением:

реттік нөмірлері 1, 3, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17-жолдар алып тасталсын;
2) "Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 30 сәуірдегі № 31-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесінде:
реттік нөмірі 30-жол алып тасталсын.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 99-ө-өкімімен
бекітілген

строки, порядковые номера 1, 3, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, исключить;
2) в распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 апреля 2016 года № 31-р "О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости населения":
в перечне нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости населения", утвержденном указанным распоряжением:
строку, порядковый номер 30, исключить.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 99-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 30.01.2018 № 9-ө; 17.11.2018 № 147-ө өкімдерімен.
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актіні сапалы және уақтылы әзірлеу мен енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 30.01.2018 № 9-р; от 17.11.2018 № 147-р.
п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2019 жылғы мамыр
Л.М. Ақтаева
2.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмекті көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтер көрсетуді сатып-алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы тамыз
А.В. Цой
3.
"Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық кәмек шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 515 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы тамыз
А.В. Цой
4.
"Құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне және олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне, зейнеткерлеріне, сондай-ақ қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлердің балаларына олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін тиісті мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық және санаторий-курорттық қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 78 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2019 жылғы қазан
Б.Б. Бисенқұлов
5.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде әскери қызметшілердің медициналық көмек алуға жұмсаған жеке қаражатын бюджет қаражаты есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2019 жылғы қазан
Т.Ж. Жанжүменов
6.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервінің мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
7.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерінен алынатын комиссиялық сыйақының пайыздық мөлшерлемесінің 2017 жылға арналған шекті шамасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
8.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмектің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2019 жылғы мамыр
Л.М. Ақтаева
9.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
10.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервін қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
11.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
постановление Правительства Республики Казахстан
М3
май 2019 года
Актаева Л.М.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
август 2017 года
Цой А.В.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 515 "Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и изделий медицинского назначения единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системе обязательного социального медицинского страхования и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
август 2017 года
Цой А.В.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 78 "Об утверждении Правил медицинского и санаторно-курортного обслуживания сотрудников и членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров правоохранительных органов, а также детей сотрудников, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в соответствующих государственных организациях здравоохранения"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
октябрь 2019 года
Бисенкулов Б.Б.
5.
Об утверждении Правил возмещения собственных средств, затраченных военнослужащими на получение медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в системе обязательного социального медицинского страхования, за счет бюджетных средств
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
октябрь 2019 года
Жанжуменов
Т.Ж.
6.
Об установлении размера резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
7.
Об установлении предельной величины процентной ставки комиссионного вознаграждения, получаемого от активов фонда социального медицинского страхования, на 2017 год
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
8.
Об утверждении перечня медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
постановление Правительства Республики Казахстан
М3
май
2019 года
Актаева Л.М.
9.
Об утверждении Правил предоставления трансфертов фонду социального медицинского страхования
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
10.
Об утверждении Правил формирования и использования резерва фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
11.

"Денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік формулярларын әзірлеу және келісу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 23 қарашадағы № 762 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
А.В. Цой
12.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде іс-шаралар кешенін көрсетуге қатысатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
13.
"Қазақстан Республикасы азаматтарының және оралмандардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуын қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 13 мамырдағы № 344 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
14.
"Қазақстан Республикасының аумағында жүрген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға құқылы болатын айналадағылар үшін қауіп төндіретін қатты аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 1 сәуірдегі № 194 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
15.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарын сатып-алу тізімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
А.В. Цой
16.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарға бағаларды қалыптастыру қағидаларын бекіту" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 шілдедегі № 639 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
А.В. Цой
17.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде профилактикалық медициналық қарап-тексеруге жататын адамдарға осы қарап-тексеруден өтуі үшін жұмыс берушілердің жағдай жасау қағидасын туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 280 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
18.
Психикаға белсенді әсер ететін заттарды пайдалану фактісін және масаң күйін белгілеу үшін медициналық куәландыру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
19.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
20.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру қағидаларын және әдістемесін айқындау туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
21.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
22.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2009 года № 762 "Об утверждении Правил разработки и согласования лекарственных формуляров организаций здравоохранения"
приказ
МЗ
август 2017 года
Цой А.В.
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
13.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 мая 2015 года № 344 "Об утверждении Правил обеспечения получения гражданами Республики Казахстан и оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
14.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 1 апреля 2015 года № 194 "Об утверждении перечня острых заболеваний, представляющих опасность для окружающих, при которых иностранцы и лица без гражданства, находящиеся на территории Республики Казахстан, имеют право на получение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
15.
Об утверждении Правил формирования списков закупа лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
приказ
МЗ
август 2017 года
Цой А.В.
16.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 639 "Об утверждении Правил формирования цен на лекарственные средства и изделия медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
приказ
МЗ
август 2017 года
Цой А.В.
17.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении Правил создания условий работодателями для прохождения профилактических медицинских осмотров лицам, подлежащим данным осмотрам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
18.
Об утверждении Правил проведения медицинского освидетельствования для установления факта употребления психоактивного вещества и состояния опьянения
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
19.
Об утверждении Правил закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
20.
Об определении Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
21.
Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
22.

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
23.
Мемлекеттік қызметшілердің және азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмектің түрлері мен көлемін айқындау туралы
бұйрық
ПІБ (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
Е.Е. Баттақов
24.
"Әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 367 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
25.
Аударымдар мен (немесе) жарналарды есептеу, (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін және Аударымдар мен (немесе) жарналар бойынша берешекті өндіріп алу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
26.
Әскери қызметшілердің, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдары қызметкерлерінің отбасы мүшелерін, сондай-ақ еңбек қызметін жүзеге асырмайтын солардың асырауындағы адамдарды жұмыссыз ретінде тіркеу және есептен шығару тәртібін айқындау туралы
бұйрық
Еңбекмині
2017 жылғы тамыз
Н.Б. Нұрымбетов
27.
Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың көрсетілетін қызметтерді іске асырудан түсетін ақшалай қаражатты жұмсауы қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Қорғанысмині
2019 жылғы қазан
Т.Ж. Жанжүменов
28.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерді іске асыру бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың көрсетілетін қызметтерді іске асырудан түсетін ақшаларды жұмсауы қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2019 жылғы қазан
М.Ө. Қалқабаев
29.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер органның мемлекеттік мекемелерінің органдардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтердің ақылы түрлерін көрсетуі және олардың көрсететін қызметтерді іске асырудан түсетін ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2019 жылғы қазан
Б.Б. Бисенқұлов
30.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың көрсетілетін қызметтерді іске асырудан түсетін ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МКҚ (келісім бойынша)
2019 жылғы қазан
Ә.Ә. Жүсіпов
31.
Бақылау функцияларын қамтамасыз ету үшін әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептілігінің тізбесін, нысандарын, оларды ұсыну мерзімдерін бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2017 жылғы тамыз
Л.М. Ақтаева
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ҚМ - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі Істер министрлігі;
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
МКҚ - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ПІБ - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными или льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне"
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
23.
Об определении видов и объемов медицинской помощи отдельным категориям государственных служащих и граждан
приказ
УДП (по согласованию)
сентябрь 2017 года
Баттаков Е.Е.
24.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 367 "Об утверждении перечня социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих"
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
25.
Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов и Правил взыскания задолженности по отчислениям и (или) взносам
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
26.
Об определении порядка регистрации и снятия с учета в качестве безработных членов семей военнослужащих, сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, а также лиц, находящихся на их иждивении, не осуществляющих трудовую деятельность
приказ
МТСЗН
август 2017 года
Нурымбетов Б.Б.
27.
Об утверждении Правил оказания платных видов услуг государственными учреждениями Вооруженных Сил по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования и расходования ими денежных средств от реализации услуг
приказ
МО
октябрь
2019 года
Жанжуменов
Т.Ж.
28.
Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации услуг государственными учреждениями Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования и расходования ими денег от реализации услуг
приказ
КНБ
(по согласованию)
октябрь
2019 года
Колкобаев М.О.
29.
Об утверждении Правил оказания платных видов услуг государственными учреждениями органов внутренних дел Республики Казахстан по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования и расходования ими денег от реализации услуг
приказ
МВД
октябрь
2019 года
Бисенкулов Б.Б.
30.
Об утверждении Правил оказания платных видов услуг государственными учреждениями Службы государственной охраны Республики Казахстан по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования и расходования ими денег от реализации услуг
приказ
СГО
(по согласованию)
октябрь
2019 года
Джусипов А. А.
31.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности фондом социального медицинского страхования для обеспечения контрольных функций
приказ
МЗ
август 2017 года
Актаева Л.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан;
УДП - Управление Делами Президента Республики Казахстан.