"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өсімдіктер және жануарлар дүниесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 15 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 3 тамыздағы № 105-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өсімдіктер және жануарлар дүниесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 15 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 3 тамыздағы
№ 105-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 15 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам растительного и животного мира"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 августа 2017 года № 105-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам растительного и животного мира" (далее - перечень).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 августа 2017 года № 105-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өсімдіктер және жануарлар дүниесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 15 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам растительного и животного мира"
п/п
Наименование правового акта Форма
правового акта
Ответственные
государственные органы
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
2.
Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ, БҒМ, ПІБ (келісім бойынша)
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
3.
"Мемлекеттік ұлттық табиғи парктерде туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру және туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру үшін пайдалануға берілген мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің учаскелерін құрылыс объектілері үшін пайдалануға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы № 1063 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ, ЭМ, МСМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
4.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрығы
ІІМ
тамыз
5.
Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетіндер және жойылып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тыс жерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ, ҰЭМ, Қаржымині
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
6.
Басқа санаттардағы жерлерді орман қоры жерлеріне ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
7.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары актілерінің нысандарын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
8.
Өзінің ведомстволық бағынысындағы орман мекемесінің нышанын (эмблемасы мен жалауын) бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
9.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды биосфералық резерваттарға жатқызу қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
10.
Үйлестіру кеңесі туралы үлгілік ережені бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
11.
Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына кіретін су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу үшін аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды жүзеге асыру және рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
12
Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығының су айдындарында мелиорациялық аулауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
13
Республикалық және жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдарды және республикалық маңызы бар мемлекеттік қорық аймақтарын таратудың және олардың аумағын кішірейтудің жаратылыстану-ғылыми негіздемесінің жобаларын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
14.
Шаруашылық қызмет нәтижесінде балық ресурстары мен басқа да су жануарларына келтірілетін және келтірілген зиянды, оның ішінде болмай қоймайтын зиянды өтеу мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
15.
Ихтиологиялық байқаулар қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
16.
Кәсіпшілік күш-жігер нормативтерін бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2018 жылғы шілде
Е. Н. Нысанбаев
17.
Ведомствоның аумақтық бөлімшелерін, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарды және мамандандырылған ұйымдарды материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
18.
Балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
19.
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелерге жатқызудың өлшем шарттарын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
20
Мемлекеттік монополия субъектісінің бекіре тұқымдас балық түрлері өнімін қайта өңдеуі кезіндегі шикізат қалдықтарының, ысыраптары мен шығыстарының нормаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
21
Жануарлардың санын реттеу қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
22
Жануарларды еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұстау қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
23.
Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қайта бекітіп беру жөніндегі қағидаларды және олар бұдан бұрын бекітіліп берілген тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е.Н. Нысанбаев
24.
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелерге жатқызудың өлшем шарттарын айқындау әдістемесін бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
25.
Сирек кездесетіндерден және жойылып кету қаупі төнгендерден басқа жануарларды эпизоотияны болғызбау мақсатында пайдалану қағидаларын бекіту туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
26.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
2.
Об утверждении перечня особо охраняемых природных территорий республиканского значения
постановление
Правительства Республики Казахстан
МСХ,
МОН, УДП (по согласованию)
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
3.
О внесений изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года № 1063 "Об утверждении Правил осуществления туристской и рекреационной деятельности в государственных национальных природных парках и выдачи разрешения на использование под объекты строительства участков государственных национальных природных парков, предоставленных в пользование для осуществления туристской и рекреационной деятельности"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МСХ, МЭ, МКС
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
4.
О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
приказ МСХ
МСХ,
МВД
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
5.
Об утверждении правил выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения
приказ МСХ
МСХ, МНЭ, МФ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
6.
Об утверждении правил перевода земель других категорий в земли лесного фонда
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
7.
Об утверждении форм актов должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
8.
Об утверждении символики (эмблема и флаг) лесного учреждения, находящегося в его ведомственном подчинении
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
9.
Об утверждении правил отнесения особо охраняемых природных территорий к биосферным резерватам
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
10.
Об утверждении типового положения о координационном совете
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
И.
Об утверждении правил осуществления любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно- исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица, и выдачи разрешения
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
12.
Об утверждении правил проведения мелиоративного лова на водоемах Коргалжынского государственного природного заповедника
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
13
Об утверждении правил разработки проектов естественно-научного обоснования упразднения государственных природных заказников республиканского и местного значения и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшения их территории
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
14
Об утверждении методики исчисления размера компенсации вреда, наносимого и нанесенного рыбным ресурсам и другим водным животным, в том числе и неизбежного, в результате хозяйственной деятельности
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
15.
Об утверждении правил ихтиологического наблюдения
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
16.
Об утверждении нормативов промыслового усилия
приказ МСХ
МСХ
июль 2018 года
Нысанбаев Е.Н.
17.
Об утверждении норм оснащенности материально- техническими средствами территориальных подразделений ведомства, местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и специализированных организаций
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
18.
Об утверждении правил рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
19.
Об утверждении критериев отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного рыбоводного хозяйства, садкового рыбоводного хозяйства
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
20.
Об утверждении норм отходов, потерь и расходов сырья при переработке продукции осетровых видов рыб субъектом государственной монополии
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
21
Об утверждении правил регулирования численности животных
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
22
Об утверждении правил содержания животных в неволе и (или) полувольных условиях
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
23
Об утверждении правил по перезакреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к лицам, за которыми они ранее были закреплены
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
24.
Об утверждении методики определения критериев отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного рыбоводного хозяйства, садкового рыбоводного хозяйства
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
25.
Об утверждении правил использования животных, кроме редких и находящихся под угрозой исчезновения, в целях предотвращения эпизоотии
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
26.

"Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 18-1/483 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
АШМ бұйрығы
АШМ
2017 жылғы тамыз
Е. Н. Нысанбаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПІБ - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы;
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі;
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 18-1/483 "Об утверждении перечня особо охраняемых природных территорий республиканского значения"
приказ МСХ
МСХ
август 2017 года
Нысанбаев Е.Н.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
УДП - Управление Делами Президента Республики Казахстан;
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.