Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 158-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 3 сәуірдегі № 46-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 03.04.2019 № 46-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамдағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 100-ө өкімі";
2) "Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 100-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 17 тамыздағы № 100-ө өкімі".
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 158-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік саясат департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Ақпарат комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 158-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөніндегі комиссиясы туралы ереже

Об образовании Комиссии по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 декабря 2017 года № 158-р
В целях выработки предложений по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан:
1. Образовать Комиссию по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Признать утратившими силу:
1) распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 100-р "Об образовании Комиссии по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики";
2) распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 августа 2016 года № 67-р "О внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 100-р "Об образовании Комиссии по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики".
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 декабря2017 года № 158-р
Состав
Комиссии по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента государственной политики в области средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, секретарь
первый заместитель Министра обороны Республики Казахстан
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
первый вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
председатель Комитета информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 декабря 2017 года № 158-р
Положение
о Комиссии по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөнінде ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін және өзге нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде екі рет өткізіледі.
2. Комиссияның міндеттері
6. Комиссияның міндеті Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатын іске асыру мәселелері жөнінде ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия жұмысының ұйымдастырылуы және тәртібі
7. Комиссия жұмысының ұйымдастырылуы және тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка рекомендаций по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не менее двух раз в год.
2. Задача Комиссии
6. Задачей Комиссии является выработка рекомендаций и предложений по вопросам реализации государственной информационной политики Республики Казахстан.
3. Организация и порядок работы Комиссии
7.Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.