"Мемлекет басшысының "Президенттің бес әлеуметтік бастамасы" атты халыққа үндеуін іске асыру жөніндегі жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 14 наурыздағы № 30-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 27 шілдедегі № 91-ө өкімі
"Мемлекет басшысының "Президенттің бес әлеуметтік бастамасы" атты халыққа үндеуін іске асыру жөніндегі жол картасын бекіту туралы" (бұдан әрі - Жол картасы) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 14 наурыздағы № 30-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Мемлекет басшысының "Президенттің бес әлеуметтік бастамасы" атты халыққа үндеуін іске асыру жөніндегі жол картасы осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 2-күніне дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Жол картасының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін Жол картасының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.".
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 27 шілдедегі
№ 91-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 14 наурыздағы
№ 30-ө өкімімен
бекітілген
Мемлекет басшысының "Президенттің бес әлеуметтік бастамасы" атты халыққа үндеуін іске асыру жөніндегі жол картасы
Р/с №
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушы (бірлесіп орындаушы)
Аяқталу нысаны
Орындалу мерзімі
Орындалу индикаторлары
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі
1
2
3
4
5
6
7
I. "Әрбір отбасына баспана алудың жаңа мүмкіндіктерін беру"
1.
"7-20-25. Әрбір отбасына баспана алудың жаңа мүмкіндіктерін беру" бағдарламасын іске асыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстар әзірлеу ("Ұлттық Банк туралы"; "Ұлттық Банк туралы"; "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының заңдары және басқалар)
ҰБ (келісім бойынша), ИДМ, ҰЭМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы наурыз
"7-20-25. Әрбір отбасына баспана алудың жаңа мүмкіндіктерін беру" бағдарламасы бойынша берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша талап ету құқықтарын ЕДБ-ден сатып алудың болжамды көлемі 2022 жылдың соңына дейін 1 трлн. теңгені құрайтын болады
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
2.
Жұмыс істейтін азаматтардың кең ауқымды тобын қолжетімді тұрғын үй ипотекасымен қамтамасыз етуге бағытталған "7-20-25. Әрбір отбасына баспана алудың жаңа мүмкіндіктерін беру" бағдарламасын бекіту
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, ИДМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
ҰБ Басқармасының қаулысы
2018 жылғы мамыр
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
3.
"7-20-25. Әрбір отбасына баспана алудың жаңа мүмкіндіктерін беру" бағдарламасын іске асыру үшін тиісті қағидалар мен регламенттерді қабылдау
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, ИДМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
ҰБ Басқармасының қаулысы
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
4.
ЕДБ берген ипотекалық кредиттерді сатып алу үшін ҰБ 100% қатысуымен арнайы еншілес ұйым құру
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
ҰБ Басқармасының қаулысы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
2018 жылғы шілде
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
5.
"7-20-25. Әрбір отбасына баспана алудың жаңа мүмкіндіктерін беру" бағдарламасы шеңберінде құрылыс көлемін қамтамасыз ету үшін тұрғын үй құрылысы аудандарында инженерлік коммуникациялар құрылысын қаржыландыруды ұлғайтуға РБ-ден жыл сайын 20 млрд. теңге мөлшерінде "Нұрлы жер" бағдарламасына қосымша қаражат бөлу жөніндегі мәселені қарау
ИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚТҚЖБ" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2018 жылғы наурыз
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
6.
"7-20-25. Әрбір отбасына баспана алудың жаңа мүмкіндіктерін беру" бағдарламасының нормаларын ескере отырып, "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасының тетіктерін түзету бөлігіне тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізу
ИДМ, ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚТҚЖБ" АҚ (келісім бойынша), "Қазақстан ипотекалық компаниясы" ипотекалық ұйымы" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық
мониторинг бөлімі
II. "Жалақысы төмен жұмысшылардың еңбекақысын көбейту үшін олардың салық жүктемесін азайту"
7.

О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 марта 2018 года № 30-р "Об утверждении Дорожной карты по реализации обращения Главы государства к народу "Пять социальных инициатив Президента"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 июля 2018 года № 91-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 марта 2018 года № 30-р "Об утверждении Дорожной карты по реализации обращения Главы государства к народу "Пять социальных инициатив Президента" (далее - Дорожная карта) следующие изменения:
Дорожную карту по реализации обращения Главы государства к народу "Пять социальных инициатив Президента", утвержденную указанным распоряжением, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему распоряжению;
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) ежеквартально до 2 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе исполнения Дорожной карты в Министерство национальной экономики Республики Казахстан."; пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять сводную информацию о ходе исполнения Дорожной карты в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.".
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 июля 2018 года № 31-р
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 марта 2018 года № 30-р
Дорожная карта по реализации обращения Главы государства к народу "Пять социальных инициатив Президента"
Наименование
мероприятия
Ответственный
исполнитель
(соисполнитель)
Форма
завершения
Срок
исполнения
Индикаторы
исполнения
Ответственное за контроль структурное подразделение Администрации Президента Республики Казахстан
1 2 3 4 5 6 7
I. "Новые возможности приобретения жилья для каждой семьи"
1.
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в законодательные акты Республики Казахстан для реализации Программы "7 - 20 - 25. Новые возможности приобретения жилья для каждой семьи" (законы Республики Казахстан: "О Национальном Банке", "О банках и банковской деятельности", "О страховой деятельности" и др.)
НБ (по согласованию), МИР, МНЭ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
март 2018 года
Прогнозный объем выкупа у БВУ прав требования по ипотечным жилищным займам, выданным по Программе "7 - 20 - 25. Новые возможности приобретения жилья для каждой семьи", до конца 2022 года 1 трлн.тенге
Отдел социально- экономического мониторинга
2.
Утверждение Программы "7 - 20 - 25. Новые возможности приобретения жилья для каждой семьи", направленной на обеспечение доступной жилищной ипотеки для широкого круга работающих граждан
НБ (по согласованию), МФ, МНЭ, МИР, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
постановление Правления НБ
май 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
3.
Принятие соответствующих правил и регламентов в реализацию Программы "7 - 20 - 25. Новые возможности приобретения жилья для каждой семьи"
НБ (по согласованию), МФ, МНЭ, МИР, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
постановление Правления НБ
июнь 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
4.
Создание специальной дочерней организации со 100 % участием НБ для выкупа ипотечных кредитов, предоставленных БВУ
НБ (по согласованию), МФ, МНЭ, МЮ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
постановление Правления НБ, государственная регистрация юридического лица
июль 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
5.
Рассмотрение вопроса по ежегодному дополнительному выделению средств из РБ на программу "Нұрлы жер" для обеспечения объемов строительства в рамках Программы "7 - 20 - 25. Новые возможности приобретения жилья для каждой семьи" в размере 20 млрд. тенге на увеличение финансирования строительства инженерных коммуникаций в районы жилищной застройки
МИР, МФ, МНЭ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "ЖССБК" (по согласованию)
информация в Правительство Республики Казахстан
март 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
6.
Внесение соответствующих изменений и дополнений в Программу жилищного строительства "Нұрлы жер" в части корректировки механизмов с учетом норм Программы "7 - 20 - 25. Новые возможности приобретения жилья для каждой семьи"
МИР, НБ (по согласованию), МФ, МНЭ, НПП"Атамекен" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "ЖССБК" (по согласованию), АО "Ипотечная организация "Казахстанская ипотечная компания" (по согласованию)
постановление
Правительства
Республики Казахстан
июнь 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
II. "Снижение налоговой нагрузки для повышения заработных плат низкооплачиваемых работников"
7.

Айына 25 еселенген АЕК- ден аспайтын еңбекақы алатын жұмысшылар санаты үшін салық жүктемесін 10 есе төмендету тәртібін айқындау және жеке табыс салығын әкімшілендіру тетігін әзірлеу
ҰЭМ, Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы наурыз
Жұмыс берушілерге түсетін жүктемені арттырусыз шамамен 2 млн. Адамның еңбекақысын ұлғайту
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
8.
Жалақы мөлшері төмен жұмыскерлерге жеке табыс салығы мөлшерін төмендету бөлігінде салық заңнамасына түзетулер әзірлеу (Салық кодексі және басқалары)
ҰЭМ, Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы наурыз
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
9.
Жеке табыс салығы мөлшерін төмендетуден болатын бюджеттердің шығын сомаларын РБК қарауға шығару
ҰЭМ, Қаржымині
РБК хаттамасы
2018 жылғы сәуір
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
10.
Жергілікті бюджет шығындарын өтеу ("2019 - 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы)
Қаржымині, ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Заңы
2018 жылғы желтоқсан
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
11.
Жеке табыс салығының прогрессивті шәкілін енгізу мүмкіндіктерін зерделеу
ҰЭМ, Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы тамыз
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
III. "Жоғары білім алудың қолжетімділігі мен сапасын арттырып, студент жастардың жатақханадағы жағдайын жақсарту"
12.
Мемлекеттік білім беру тапсырыстарын арттыруға және білім беру жүйесінің инфрақұрылымын дамытуға қосымша қаражат бөлуге бюджеттік өтінімді енгізу
БҒМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
Қаржыминіне бюджеттік етінім
2018 жылғы наурыз
Қосымша 20 мың грант, оның ішінде 11 мың грантты техникалық мамандықтар бойынша мамандарды даярлауға бөлу
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
13.
Нормативтік құқықтық актілерге 2018 - 2019 оқу жылынан бастап техникалық және ауыл шаруашылығы мамандықтары бойынша жаңа гранттардың бағасын ұлттық жоғары оқу орындарындағы гранттар деңгейіне дейін арттыру жөнінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу ("2018 - 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер)
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, ІІМ, ДСМ, СІМ, АКМ, МСМ, ҚАӨМ, ҚДМ, ИДМ, АШМ, Еңбекмині, ЭМ, МҚІСҚА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының қауымдастығы (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), Білім, ғылым, жастар саясаты және балалардың құқықтарын қорғау мәселелері жөніндегі қоғамдық кеңес (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2018 жылғы сәуір
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
14.

Определение порядка снижения налоговой нагрузки в 10 раз для категории работников, получающих оплату труда не более 25- кратного МРП в месяц и выработка механизма администрирования индивидуального подоходного налога
МНЭ, МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
март 2018 года
Увеличение заработной платы без увеличения нагрузки на работодателей порядка у 2 млн. человек
Отдел социально- экономического мониторинга
8.
Разработка поправок в налоговое законодательство в части снижения размера индивидуального подоходного налога работникам с низким размером заработной платы (Налоговый кодекс и др.)
МНЭ, МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
март 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
9.
Вынесение на рассмотрение РБК сумм потерь бюджетов от снижения размера индивидуального подоходного налога
МНЭ, МФ
протокол РБК
апрель 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
10.
Компенсация потерь местных бюджетов (Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 - 2021 годы")
МФ,МНЭ
Закон
Республики
Казахстан
декабрь 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
11.
Изучение возможности внедрения прогрессивной шкалы индивидуального подоходного налога
МНЭ, МФ, НЛП "Атамекен" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
август 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
III. "Повышение доступности и качества высшего образования и улучшение условий проживания студенческой молодежи"
12.
Внесение бюджетной заявки на выделение дополнительных средств на увеличение государственных образовательных заказов и развитие инфраструктуры системы образования
МОН, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
бюджетная заявка в МФ
март 2018 года
Дополнительное выделение 20 тыс. грантов, из них 11 тыс. грантов на подготовку специалистов по техническим специальностям
Отдел социально- экономического мониторинга
13.
Внесение изменений и дополнений в нормативные правовые акты по повышению стоимости новых грантов с 2018 - 2019 учебного года по техническим и сельскохозяйственным специальностям до уровня грантов в национальных вузах (изменения в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы")
МОН, МФ, МНЭ, МВД, М3, МИД, МИК, МКС, МОАП, МОР, МИР, МСХ, МТСЗН, МЭ, АДГСПК (по согласованию), ГП (по согласованию), ВС (по согласованию), Ассоциация ВУЗов Республики Казахстан (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), Общественный совет по вопросам образования, науки, молодежной политики и защите прав детей (по согласованию)
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
апрель 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
14.

Нормативтік құқықтық актілерге 2018 -2019 оқу жылынан бастап қосымша 20 мың грант, оның ішінде бакалавриат бағдарламалары бойынша техникалық мамандықтарға 11 мың грант бөлу жөнінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу ("2018 - 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер)
БҒМ, ҰЭМ, Қаржымині, ІІМ, ДСМ, СІМ, АКМ, МСМ, ҚАӨМ, ҚДМ, ИДМ, АШМ, Еңбекмині, ЭМ, МҚІСҚА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының қауымдастығы (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), Білім, ғылым, жастар саясаты және балалардың құқықтарын қорғау мәселелері жөніндегі қоғамдық кеңес (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2018 жылғы сәуір
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
15.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды мамандықтар бойынша дайындауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу
БҒМ, ИДМ, Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының қауымдастығы (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), Білім, ғылым, жастар саясаты және балалардың құқықтарын қорғау мәселелері жөніндегі қоғамдық кеңес (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
16.
ЖОО және колледждердің жатақханаларын салу тетігін айқындау және білім беру жүйесінің инфрақұрылымын мемлекеттік-жекешелік әріптестік қағидаттарында дамыту ("Концессиялар туралы"; "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы"; "Төлемдер және төлемдер жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының заңдары және басқалар)
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, ИДМ, АШМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, ҰБ (келісім бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы сәуір
2022 жылдың соңына дейін кемінде 75 мың орындық студенттер жатақханасын пайдалануға беру
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
17.
Жатақханалар құрылысы және инженерлік коммуникацияларды өткізу үшін жоғары оқу орындары мен колледждер аумағы маңынан жер учаскелерін айқындау
БҒМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2018 жылғы мамыр
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
18.

Внесение изменений и дополнений в нормативные правовые акты по выделению дополнительно 20 тысяч грантов с 2018 - 2019 учебного года, в том числе 11 тысяч грантов на технические специальности по программам бакалавриата (изменения в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы")
МОН, МНЭ, МФ, МВД, М3, МИД, МИК, МКС, МОАП, МОР, МИР, МСХ, МТСЗН, МЭ,АДГСПК (по согласованию), ГП (по согласованию), ВС (по согласованию), Ассоциация ВУЗов Республики Казахстан (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), Общественный совет по вопросам образования, науки, молодежной политики и защите прав детей (по согласованию)
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
апрель 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
15.
Распределение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием по специальностям
МОН, МИР, Ассоциация ВУЗов Республики Казахстан (по согласованию), HПП "Атамекен" (по согласованию), Общественный совет по вопросам образования, науки, молодежной политики и защите прав детей (по согласованию)
приказ Министра образования и науки
Республики
Казахстан
июнь 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга.
16.
Определение механизмов по строительству общежитий ВУЗов и колледжей и развитию инфраструктуры системы образования на принципах государственно-частного партнерства (законы Республики Казахстан:
"О концессиях"; "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; "О платежах и платежных системах" и др.)
МОН, МФ, МНЭ, МИР, МСХ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, НБ (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
апрель 2018 года
Введение в эксплуатацию до конца 2022 года новых студенческих общежитий не менее чем на 75 тысяч мест
Отдел социально- экономического мониторинга.
17.
Определение земельных участков вблизи территорий ВУЗов и колледжей для строительства общежитий и подведение инженерных коммуникаций
МОН, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
информация в Правительство Республики Казахстан
май 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
18.
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в действующее законодательство по вопросам строительства общежитий и развития инфраструктуры системы образования на принципах государственно-частного партнерства (Бюджетный кодекс; Гражданский кодекс; законы Республики Казахстан:
"Об образовании"; "О государственном имуществе";
"О государственных закупках";

Мемлекеттік-жекешелік әріптестік қағидаттары негізінде жатақханалар құрылысы және білім беру жүйесінің инфрақұрылымын дамыту мәселелері жөніндегі қолданыстағы заңнамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу (Бюджет кодексі; Азаматтық кодекс; "Білім беру туралы"; "Мемлекеттік мүлік туралы"; "Мемлекеттік сатып алулар туралы"; "Мемлекеттік жеке меншік әріптестік туралы" Қазақстан Республикасының заңдары; Қазақстан Республикасының білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы және басқалар)
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Даму" КДҚ"АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы наурыз
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
19.
2022 жылдың соңына дейін кемінде 75 мың орындық жаңа студенттер жатақханаларын салуды қамтамасыз ету
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2019 жылғы желтоқсан, жыл сайын
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
IV. "Шағын несие беруді көбейту"
20.
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредиттеуге қосымша қаражат бөлуге бюджеттік өтінімді енгізу
АШМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
Қаржыминге бюджеттік өтінім
2018 жылғы наурыз
2018 жылы 14 мыңнан астам адамды микрокредиттеумен қамту
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
21.
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қалаларда және моноқалаларда микрокредиттеуге қосымша қаражат бөлуге бюджеттік өтінім енгізу
ҰЭМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
Қаржыминге бюджеттік өтінім
2018 жылғы наурыз
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
22.
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қалаларда және ауылдық жерлерде микрокредиттеуді қаржыландыруды 20 млрд. теңгеге ұлғайту
Қаржымині, ҰЭМ, АШМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
РБК хаттамасы
2018 жылғы сәуір
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
23.
Облыс орталықтарында, Астана және Алматы, Түркістан және Семей қалалары мен моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге облыстық бюджеттерді, Астана және Алматы қалалары бюджеттерін кредиттеудің негізгі шарттарына өзгерістер енгізу
ҰЭМ, АШМ, Қаржымині
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
24.
Қосымша қаражат бөлуді ескере отырып:
- облыс орталықтарында, Астана, Алматы, Түркістан, Семей қалалары мен моноқалаларда;
- шағын қалалар мен ауылдық жерлерде кәсіпкерлікті микрокредиттеу шеңберінде кредиттік шарттарды түзету
ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері АШМ, Қаржымині, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
қосымша кредиттік келісімдер
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
25.
Екінші деңгейдегі банктерде, микроқаржы ұйымдарында және кредиттік серіктестіктерде Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде микрокредиттеуге бөлінетін қосымша қаражат есебінен кейін қаржыландыру үшін өзін-өзі жұмыспен қамтыған және жұмыссыз азаматтар санаттары жобаларының пулын дайындау
облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "АНК" АҚ (келісім бойынша), "АШҚҚҚ" АҚ (келісім бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша)
ҰЭМ-ге және АШМ-ге ақпарат
2018 жылғы шілде
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
26.
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған бағдарламасына және тиісті нормативтік құқықтық актілерге микрокредиттеу бағдарламасына қатысушыларды қамтуды кеңейтуге бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізу, оның ішінде мыналар бойынша:
Нысаналы индикаторларды өзектендіру;
қалаларда және ауылдарда іске асырылатын жобалар үшін сараланған микрокредиттер беру лимиттерін айқындау; өнімді соңғы қарыз алушыларға өткізуді қамтамасыз ету үшін қайта өңдеуші ауыл шаруашылығы кәсіпорындары, бордақылау алаңдары төңірегінде негізгі кооперацияны дамыту; кепілзатсыз негізде қаржыландыру беру арқылы ХҚҰ кредиттеу құрылымына тарту
Еңбекмині, АШМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша) "АНК" АҚ (келісім бойынша), "АШҚҚҚ" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы қабылданғаннан кейін күнтізбелік 30 күн ішінде заңға тәуелді актілерді қабылдау
2018 жылғы мамыр
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
V. "Елді газбен қамтамасыз етуді жалғастыру"
27.
"Сарыарқа" магистральдық газ құбырының бірінші кезеңі құрылысының жобасын іске асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық жұмыс тобын құру
ЭМ, Қаржымині, ҰЭМ, ИДМ, Қызылорда, Қарағанды, Ақмола облыстарының және Астана қаласының әкімдері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
2018 жылғы наурыз

"О государственно-частном партнерстве"; "Об утверждении Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016 - 2019 годы" и др.)
МОН, МФ, МНЭ, МИР, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, АО "ФРП "Даму" (по согласованию), заинтересованные государственные органы
предложения в Правительство Республики Казахстан
март 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
19.
Обеспечение строительства новых студенческих общежитий не менее чем на 75 тысяч мест до конца 2022 года
МОН, МФ, МНЭ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, АО "ФРП "Даму" (по согласованию), заинтересованные государственные органы
информация в Правительство Республики Казахстан
декабрь 2019 года, ежегодно
Отдел социально - экономического мониторинга
IV. "Расширение микрокредитования"
20.
Внесение бюджетной заявки на выделение дополнительных средств на микрокредитование в сельской местности и малых городах в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
МСХ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
бюджетная заявка в МФ
март 2018 года
Охват в 2018 году микрокредитованием более 14 тыс. человек
Отдел социально- экономического мониторинга
21.
Внесение бюджетной заявки на выделение дополнительных средств на микрокредитование в городах и моногородах в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
МНЭ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
бюджетная заявка в МФ
март 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
22.
Увеличение финансирования микрокредитования в городах и сельской местности на 20 млрд. тенге в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 -2021 годы
МФ, МНЭ, МСХ, МТСЗН, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
протокол РБК
апрель 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
23.
Внесение изменений в основные условия кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Астане и Алматы, Туркестане, Семей и моногородах
МНЭ, МСХ, МФ
постановление
Правительства
Республики Казахстан
июнь 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
24.
Корректировка кредитных договоров в рамках микрокредитования предпринимательства с учетом выделения дополнительных средств:
дополнительные
кредитные
соглашения
июнь 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
в областных центрах, городах Астане, Алматы, Туркестане, Семей и моногородах;
МНЭ, МФ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
малых городах и сельской местности
МСХ, МФ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
25.
Подготовка пула проектов самозанятой и безработной категории граждан в банках второго уровня, микрофинансовых организациях и кредитных товариществах для последующего их финансирования за счет дополнительных средств, выделяемых на микрокредитование в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 -2021 годы
акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, НЛП "Атамекен" (по согласованию), АО "АКК" (по согласованию), АО "ФФПСХ" (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию)
информация в МНЭ и МСХ
июль 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
26.
Внесение изменений и дополнений в Программу развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы и соответствующие нормативные правовые акты, направленных на расширение охвата участников программы микрокредитованием, в том числе в части: актуализации целевых индикаторов; определения лимитов выдачи микрокредитов дифференцированно для проектов, реализуемых в городах и селах; развития якорной кооперации вокруг перерабатывающих сельхозпредприятий, откормочных площадок для обеспечения сбыта продукции конечными заемщиками; вовлечения в структуру микрокредитования МФО через предоставление им финансирования на беззалоговой основе
МТСЗН, МСХ, МНЭ, акимы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, НИИ "Атамекен" (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию), АО "АКК" (по согласованию *, АО "ФФПСХ" (по согласованию)
постановление Правительства Республики Казахстан с последующим принятием подзаконных актов в течение 30 календарных дней
май 2018 года
Отдел социально- экономического мониторинга
V. "Дальнейшая газификация страны"
27.
Создание межведомственной рабочей группы по вопросам реализации проекта строительства первого этапа магистрального газопровода "Сарыарка"
МЭ, МФ, МНЭ, МИР, акимы Кызылординской, Карагандинской, Акмолинской областей и города Астаны, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "Ж "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "КазТрансГаз" (по согласованию), АО"НУХ "Байтерек" (по согласованию)
приказ
Министра
энергетики Республики
Казахстан
март 2018 года

"Сарыарқа" магистральдық газ құбырының трассасы бойындағы 171 елді мекенді табиғи газбен кезең-кезеңмен қамтамасыз ету. ТЭН-ге сәйкес құрылыс кезеңінде шамамен 800 жұмыс орнын, пайдалануға беру кезеңінде 225 жұмыс орынын құру. "Сарыарқа" Магистральдық газ құбырының бірінші кезеңі бойындағы өңірлердегі экологиялық жағдайды көмірмен алмастыру жолымен жақсарту. Бұл ретте 2030 жылға қарай ластағыш заттардың шығарылуын төмендету әсері алдын ала деректер бойынша жылына шамамен 60-70 тоннаны құрайды
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
28.
Еуропа қайта құру және даму банкі, Еуразия даму банкі, Қазақстанның даму банкі және т.б. сияқты халықаралық қаржы институттарынан қаражат тарту жолымен "Сарыарқа" магистральдық газ құбырының бірінші кезеңі құрылысының жобасын қаржыландыру схемасы мен шарттарын айқындау
"Бәйтерек" ҰБХ АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, ЭМ, "Самұрық- Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
29.
"Сарыарқа" газдандыру жобасын өзін-өзі ақтауға бағытталған табиғи газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау бойынша қызметтерге тариф белгілеудің әдіснамасына өзгерту бойынша ұсыныстарды пысықтау
ҰЭМ, ЭМ, Қаржымині, ИДМ, Қызылорда, Қарағанды, Ақмола облыстарының және Астана қаласының әкімдері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазМұнайГаз" АҚ (келісім бойынша), "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы сәуір
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
30.
"Сарыарқа" магистральдық газ құбырының бірінші кезеңінің құрылысы жобасының ЖСҚ әзірлеуді қамтамасыз ету
ЭМ, ИДМ, "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша)
ЖСҚ
2018 жылғы мамыр
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
31.
"Сарыарқа" магистральдық газ құбырын төсеу үшін "Қызылорда-Жезқазған - Қарағанды - Теміртау - Астана" бағдары бойынша жер учаскелерін бөлуді қамтамасыз ету
Қызылорда, Қарағанды, Ақмола облыстарының және Астана қаласының әкімдері
әкімдіктердің қаулылары
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
32
"Сарыарқа" магистральдық газ құбырының бірінші кезеңінің құрылысы жобасының жобалау-сметалық құжаттамасына Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің "Жобаларды мемлекеттік ведомстводан тыс сараптау" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының қорытындысын алуды қамтамасыз ету
ИДМ, "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша)
жобалау-сметалық құжаттамаға қорытынды
2018 жылғы шілде
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
33.
"Сарыарқа" магистральдық газ құбырының бірінші кезеңі құрылысының жобасын іске асыру үшін ұйым құру/айқындау және қаржыландыруды тартуға қажетті жеткілікті деңгейде жарғылық капитал қалыптастыру
ЭМ, "Самұрық- Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2018 жылғы маусым
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
34.
Жобаны бастау рәсімін 2018 жылғы шілдеде өткізе отырып, "Қызылорда - Жезқазған - Қарағанды - Теміртау - Астана" бағдары бойынша "Сарыарқа" магистральдық газ құбырын салу
ЭМ, "Самұрық- Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазМұнайГаз" АҚ (келісім бойынша), "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша)
пайдалануға беру актісі
2019 жылғы желтоқсан
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
35.
Сарыарқа" магистральдық газ бырына қосылу үшін газ бөліп тарату желілерін жобалау, салу және кезең-кезеңімен пайдалануға беру
Қарағанды, Ақмола облыстарының және Астана қаласының әкімдері
пайдалануға беру актілері (кезең-кезеңімен)
2019-2021 жылдар
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ИДМ
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
Еңбекмині
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі
БҒМ
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
АШМ
-
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қаржымині
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Әділетмині
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ЭМ
-
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ІІМ
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ДСМ
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
АКМ
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
МСМ
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ҚАӨМ
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ҚДМ
-
Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі
МҚІСҚА
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
БП
-
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ЖС
-
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ҰБ
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
"Атамекен" ҰКП
-
Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
-
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"ҚазМұнайГ аз" ҰК" АҚ
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚазТрансГ аз" АҚ
"ҚазТрансГаз" акционерлік қоғамы
"Даму"КДҚ" АҚ
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
"АШҚҚҚ" АҚ
"Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" акционерлік қоғамы
"ҚТҚЖБ" АҚ
"Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
"ҚИК" ИҰ" АҚ
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" ипотекалық ұйымы" акционерлік қоғамы
"АНК" АҚ
"Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы
ЕДБ
екінші деңгейдегі банк
АҚ
акционерлік қоғам
РБ
республикалық бюджет
РБК
Республикалық бюджет комиссиясы
МҚҰ
микроқаржы ұйымдары
ЖСҚ
жобалау-сметалық құжаттама
ЖОО
жоғары оқу орындары

Поэтапное обеспечение 171 населенных пунктов вдоль трассы магистрального газопровода "Сарыарка" природным газом. Создание в период строительства порядка 800 рабочих мест, в период эксплуатации 225 рабочих мест согласно ТЭО. Улучшение экологической обстановки в регионах вдоль трассы первого этапа магистрального газопровода "Сарыарка" путем замещения угля. При этом эффект снижения выбросов загрязняющих веществ к 2030 году по предварительным данным составит порядка -60-70 тыс. тонн в год
Отдел социально - экономического мониторинга
28.
Определение схемы и условий финансирования проекта строительства первого этапа магистрального газопровода "Сарыарка" путем привлечения средств у международных финансовых институтов: Европейского банка реконструкции и развития, Евразийского банка развития, Банка развития Казахстана и др.
АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), МФ, МНЭ, МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "КазТрансГаз" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
июнь 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
29.
Выработка предложений по изменению методологии тарифообразования на услуги по транспортировке природного газа магистральными газопроводами, направленных на окупаемость проекта газификации "Сарыарка"
МНЭ, МЭ, МФ, МИР, акимы Кызылординской, Карагандинской, Акмолинской областей и города Астаны, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "КазТрансГаз" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
апрель 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
30.
Обеспечение разработки ПСД проекта строительства первого этапа магистрального газопровода "Сарыарка"
МЭ, МИР, АО "КазТрансГаз" (по согласованию)
ПСД
май 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
31.
Обеспечение выделения земельных участков для прокладки магистрального газопровода "Сарыарка" по маршруту"Кызылорда - Жезказган - Караганда - Темиртау - Астана"
акимы Кызылординской, Карагандинской, Акмолинской областей и города Астаны
постановления
акиматов
июнь 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
32
Обеспечение получения заключения Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственная вневедомственная экспертиза проектов" Комитета по делам строительства и жилищно- коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан на проектно-сметную документацию проекта строительства первого этапа магистрального газопровода "Сарыарка"
МИР, АО "КазТрансГаз" (по согласованию)
заключение на проектно-сметную документацию
июль 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга
33.
Создание/определение организации для реализации проекта строительства первого этапа магистрального газопровода "Сарыарка" и формирование уставного капитала на достаточном уровне, необходимом для привлечения финансирования
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), МНЭ, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "КазТрансГаз" (по согласованию)
предложения в Правительство Республики Казахстан
июнь 2018 года
Отдел социально - экономического мониторинга.
34.
Строительство магистрального газопровода "Сарыарка" по маршруту "Кызылорда - Жезказган - Караганда - Темиртау - Астана" с проведением церемонии старта проекта в июле 2018 года
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "КазТрансГаз" (по согласованию)
акт ввода в эксплуатацию
декабрь 2019 года
Отдел социально- экономического мониторинга
35.
Проектирование, строительство и поэтапный ввод в эксплуатацию газораспределительных сетей для подключения к магистральному газопроводу "Сарыарка"
акимы, Карагандинской, Акмолинской областей и города Астаны
акты ввода в эксплуатацию (поэтапно)
2019-2021
годы
Отдел социально - экономического мониторинга
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИР
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИК
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОАП
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МОР
Министерство общественного развития Республики Казахстан
АДГСПК
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
ГП
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ВС
Верховный Суд Республики Казахстан
НБ
Национальный Банк Республики Казахстан
НПП "Атамекен"
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НУХ "Байтерек"
акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
АО "НК "КазМунайГаз"
акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
АО "КазТрансГаз"
акционерное общество "КазТрансГаз"
АО "ФРП "Даму"
акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
АО "ФФПСХ"
акционерное общество "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства"
АО "ЖССБК"
акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана"
АО "Ипотечная организация "Казахстанская ипотечная компания"
акционерное общество "Ипотечная организация "Казахстанская ипотечная компания"
АО "АКК"
акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация"
БВУ
банки второго уровня
АО
акционерное общество
РБ
республиканский бюджет
РБК
Республиканская бюджетная комиссия
МФО
микрофинансовые организации
ПСД
проектно-сметная документация
ВУЗ
высшее учебное заведение