"Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокаттық қызмет және заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 30 шілдедегі № 94-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2018 жылғы 5 шілдедегі "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокаттық қызмет және заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі тізбеге сәйкес құқықтық актілерді заңнамада белгіленген тәртіппен қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 94-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 5 июля 2018 года "Об адвокатской деятельности и юридической помощи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатской деятельности и юридической помощи"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 94-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 5 июля 2018 года "Об адвокатской деятельности и юридической помощи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатской деятельности и юридической помощи" (далее - перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 94-р
Перечень

"Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адвокаттық қызмет және заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 5 июля 2018 года "Об адвокатской деятельности и юридической помощи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам адвокатской деятельности и юридической помощи"
№ п/п Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Адвокат көрсететін заң көмегіне ақы төлеу және қорғау мен өкілдік етуге байланысты шығыстарды өтеу мөлшерін белгілеу туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1110 және "Адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі тегін заң көмегін есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1150 қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
2.
Адвокат көрсеткен мемлекет кепілдік берген заң көмегіне ақы төлеудің, құқықтық консультация беруге, қорғауға және өкілдік етуге, сондай-ақ татуластыру рәсімдерін жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу мөлшерлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
3.
Кешенді әлеуметтік заң көмегін көрсетуге елеулі үлес қосқаны үшін мемлекеттің ынталандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2018 жылғы қараша
Ж.Б. Ешмағамбетов
4.
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
5.
Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
6.
"Тағылымдамадан өтушілердің кәсіби дайындығының бірыңғай бағдарламасын бекіту және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 36 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
7.
"Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу туралы қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 тамыздағы № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
8.
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 231 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
9.
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 231 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қазан
Ж.Б. Ешмағамбетов
10.

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1110 "Об установлении размера оплаты юридической помощи, оказываемой адвокатом, и возмещения расходов, связанных с защитой и представительством" и от 31 декабря 2015 года № 1150 "Об утверждении Правил ведения учета бесплатной юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
2.
Об утверждении размера оплаты гарантированной государством юридической помощи, оказанной адвокатом, и возмещения расходов, связанных с правовым консультированием, защитой и представительством, а также проведением примирительных процедур
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
3.
Об утверждении Правил стимулирования государством за внесение значительного вклада в оказание комплексной социальной юридической помощи
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
ноябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
5.
О признании утратившими силу некоторых приказов
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
6.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 36 "Об утверждении Единой программы профессиональной подготовки стажеров и признании утратившими силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан"
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
7.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 августа 2013 года № 275 "Об утверждении Правил оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса"
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
8.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года №231 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности"
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
9.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 298 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности"
приказ
МЮ
октябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
10.

"Нотариустың үй-жайына қойылатын талаптар бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмагамбетов
11.
Адвокат көрсететін, мемлекет кепілдік берген заң көмегіне ақы төлеу және құқықтық консультация беруге, қорғауға және өкілдік етуге, сондай-ақ татуластыру рәсімдерін жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
12.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету сапасының өлшемшарттарын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
13.
Адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
14.
Заң консультанттары палатасының үлгілік жарғысын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
15.
Адвокаттардың кәсіптік жауапкершілігін сақтандырудың үлгілік шартын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
16.
Заң консультанттарының кәсіптік жауапкершілігін сақтандырудың үлгілік шартын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
17.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы келісім нысанын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
18
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы адвокатпен көрсетілетін есеп нысанын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
19
Адвокат көрсететін мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
20
Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарға аттестаттау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Әділетмині
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Ешмағамбетов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 29 "Об утверждении Требований к помещению нотариуса"
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
11.
Об утверждении правил оплаты гарантированной государством юридической помощи, оказываемой адвокатом, и возмещения расходов, связанных с правовым консультированием, защитой и представительством, а также проведением примирительных процедур
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
12.
Об утверждении критериев качества оказания гарантированной государством юридической помощи
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
13.
Об утверждении правил учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
14.
Об утверждении типового устава палаты юридических консультантов
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
15.
Об утверждении типового договора страхования профессиональной ответственности адвокатов
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
16.
Об утверждении типового договора страхования профессиональной ответственности юридических консультантов
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
17.
Об утверждении формы соглашения об оказании гарантированной государством юридической помощи
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
18.
Об утверждении форм отчетов об оказанной адвокатами гарантированной государством юридической помощи
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
19.
Об утверждении правил /чета гарантированной государством юридической помощи, предоставляемой адвокатом
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
20.
Об утверждении правил проведения аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью
приказ
МЮ
сентябрь
2018 года
Ешмагамбетов Ж.Б.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан.