"Орталық атқарушы органдар басшыларының, әкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 5 сәуірдегі № 20-ө өкіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 149-ө өкімі
"Орталық атқарушы органдар басшыларының, әкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 5 сәуірдегі № 20-ө өкіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелерін, орталық мемлекеттік органдар, ұлттық холдингтер мен компаниялар (келісім бойынша) басшыларын облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің халыққа есеп беру кездесулеріне қатысуы үшін бекіту;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері жыл сайын 10 желтоқсаннан кешіктірмей, халыққа есеп беру кездесулерінің алдағы күнтізбелік жылға арналған кестелерін Қазақстан Республикасының Үкіметі мүшелерінің, орталық мемлекеттік органдар, ұлттық холдингтер мен компаниялар (келісім бойынша) басшыларының шығу кестесін жасау үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жіберсін.";
6-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6-1. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің халыққа есеп беруін өткізу кестесін жыл сайын 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне енгізуді қамтамасыз етсін.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері, орталық мемлекеттік органдардың, ұлттық холдингтер мен компаниялардың (келісім бойынша) басшылары қоса беріліп отырған бекітуге сәйкес облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің халыққа есеп беру кездесулеріне қатыссын.";
мынадай мазмұндағы 7-4-тармақпен толықтырылсын:
"7-4. Жергілікті атқарушы органдар облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің халыққа есеп беру кездесулерін жетекші өңірлік телеарналарда онлайн-трансляцияны ұйымдастыра отырып өткізуді қамтамасыз етсін.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 апреля 2016 года № 20-р "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 149-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 апреля 2016 года № 20-р "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений" следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) закрепление членов Правительства Республики Казахстан, руководителей центральных государственных органов, национальных холдингов и компаний (по согласованию) для участия на отчетных встречах с населением акимов областей, городов республиканского значения, столицы;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно не позднее 10 декабря на предстоящий календарный год направлять графики отчетных встреч с населением в Министерство национальной экономики Республики Казахстан для составления графика выездов членов Правительства Республики Казахстан, руководителей центральных государственных органов, национальных холдингов и компаний (по согласованию).";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить внесение в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан графика проведения отчетов акимов областей, городов республиканского значения, столицы перед населением ежегодно в срок до 15 декабря.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Членом Правительства Республики Казахстан, руководителям центральных государственных органов, национальных холдингов и компаний (по согласованию) принимать участие на отчетных встречах с населением акимов областей, городов республиканского значения, столицы согласно прилагаемому закреплению.";
дополнить пунктом 7-4 следующего содержания:
"7-4. Местным исполнительным органам обеспечить проведение отчетных встреч с населением акимов областей, городов республиканского значения, столицы с организацией онлайн-трансляции на ведущих региональных телеканалах.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері төмен тұрған әкімдердің есепті жылдағы кездесулерінің қорытындыларын ескере отырып, шешілуі орталық мемлекеттік органдардың, ұлттық холдингтер мен компаниялардың (келісім бойынша) құзыретіне жататын проблемалар тізбесін жыл сайын 1 сәуірге дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне ұсынсын.";
көрсетілген өкіммен бекітілген орталық және жергілікті атқарушы органдар басшыларының, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының есеп беруінің үлгілік нысанында:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) орталық және жергілікті атқарушы органдардың есебінде:
орталық атқарушы органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері қызметінің негізгі бағыттары туралы;
орталық атқарушы органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері қызметінің нәтижелері туралы;
елде іске асырылып жатқан реформалар, әлеуметтік-экономикалық даму, меморандумдардың түйінді көрсеткіштеріне, стратегиялық жоспарлардың, аумақтарды дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу және салаларды/аяларды дамыту жөніндегі міндеттер мен оны одан әрі дамытудың негізгі бағыттары, бюджеттердің жобаларын қалыптастыру процесі туралы мәліметтер қамтылуға тиіс;".
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелерін, орталық мемлекеттік органдар, ұлттық холдингтер мен компаниялар (келісім бойынша) басшыларын облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдерінің халыққа есеп беру кездесулеріне қатысуы үшін бекітуде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Атырау
Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі
";
14
Түркістан
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
";
Мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17 жолмен толықтырылсын:
"
17
Шымкент қаласы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
";
көрсетілген өкіммен бекітілген ұлттық холдингтер мен компаниялар (келісім бойынша) басшыларын орталық атқарушы органдар басшыларының есеп беру кездесулеріне қатысуы үшін бекітуде:
реттік нөмірі 13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
".
Премьер-Министр Б. Сағынтаев

"8. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно в срок до 1 апреля представлять в Министерство национальной экономики Республики Казахстан перечень проблем, решение которых входит в компетенцию центральных государственных органов, национальных холдингов и компаний (по согласованию), с учетом итогов встреч нижестоящих акимов за отчетный год.";
в типовой форме отчета руководителей центральных и местных исполнительных органов, ректоров национальных высших учебных заведений, утвержденной указанным распоряжением:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) отчет центральных и местных исполнительных органов должен содержать сведения:
об основных направлениях деятельности центральных исполнительных органов, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
о результатах деятельности центральных исполнительных органов, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
о реализуемых в стране реформах, социально-экономическом развитии, достижении ключевых показателей меморандумов, целевых индикаторов стратегических планов, программ развития территорий и задачах по развитию отраслей/сфер и основных направлениях ее дальнейшего развития, процессе формирования проектов бюджетов;";
в закреплении членов Правительства Республики Казахстан, руководителей центральных государственных органов, национальных холдингов и компаний (по согласованию) для участия на отчетных встречах с населением акимов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденном указанным распоряжением:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Атырауская
Министр общественного развития Республики Казахстан
";
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14
Туркестанская
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17
Город Шымкент
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
";
в закреплении руководителей национальных холдингов и компаний (по согласованию) для участия на отчетных встречах руководителей центральных исполнительных органов, утвержденном указанным распоряжением:
строку, порядковый номер 13, изложить в следующей редакции:
"
13
Министерство общественного развития Республики Казахстан
Председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
".
Премьер-Министр Б. Сагинтаев