"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 6-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді белгіленген тәртіппен қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 29 қаңтардағы
№ 6-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің уақтылы және сапалы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1 2 3 4 5 6
1.
Жіті байқау жасалатын мамандандырылған типтегі мемлекеттік психиатриялық мекемені күзету қағидаларын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
ІІМ ДСМ
2019 жылғы наурыз
Б. Б. Бисенқұлов Л. М. Ақтаева
2.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын мәліметтерге Мемлекеттік корпорацияның қол жеткізуі және оларды пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, Әділет, Ақпарат және коммуникациялар, Білім және ғылым, Ішкі істер, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Қаржы министрлерінің және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) Басшысының бірлескен бұйрығы
ДСМ Әділетмині АКМ БҒМ ІІМ Еңбекмині Қаржымині ЖС (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
Л. М. Ақтаева
Ж. Б. Ешмағамбетов
Д. Р. Щеглова
Р. А. Бигари
Б. Б. Бисенқұлов
Н. Б. Әлтаев
Р. С. Еңсебаев
Қ. О. Елібаев
3.
Ұлттық денсаулық сақтау шоттарының деректерін қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
4.
Халықаралық медициналық-санитариялық қағидалар мен қоғамдық денсаулық сақтаудың жаһандық бағдарламасы бойынша ұлттық үйлестірушінің мәртебесі және өкілеттігі туралы ережені бекіту
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
А. В. Цой
5.
Бірлесіп төлеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы қазан
А. В. Цой
6.
Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың бірыңғай перспективалық жоспарын қалыптастыру, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
7.
Иондандырушы сәулелену әсерімен байланысты аурулар тізбесін және себептік байланысын анықтау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
Л. М. Ақтаева
8.
Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар мен білім беру ұйымдарының ғылыми-педагог кадрларын бағалау қағидаларын, білім алушылардың медициналық білім беру бағдарламалары бойынша білімі мен дағдыларын бағалау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
9.
Медициналық қалдықтар жөніндегі ақпаратты беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
А. В. Цой
10.
Созылмалы аурулары бар науқастарды динамикалық байқау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
Л. М. Ақтаева
11.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің, гигиеналық нормативтердің және техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
А. В. Цой
12.
Динамикалық байқауға жататын науқастардың созылмалы аурулар тізбесін, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде динамикалық байқауға жатпайтын аурулар мен шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын халықтың жекелеген санаттары тізбесін, медициналық-әлеуметтік көмек көрсетілетін әлеуметтік мәні бар аурулар тізбесін, диагностикалық қызметтер, оның ішінде зертханалық диагностика тізбесін, инфекциялық аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар тізбесін, алғашқы медициналық-санитариялық көмек маманының немесе медициналық ұйымның жолдамасы бойынша медициналық оңалту және қалпына келтіру еміне жататын аурулар (жай-күйлер) тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы қазан
Л. М. Ақтаева
13.
Нақты пациенттің тіршілік көрсетілімдері бойынша медициналық көмек көрсетуге не сирек кездесетін және (немесе) аса ауыр патологиясы бар пациенттердің шектеулі контингентіне медициналық көмек көрсетуге Қазақстан Республикасында тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды қолдану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы қазан
А. В. Цой
14.
Мәжбүрлеп емдеуге жіберілген туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
Л. М. Ақтаева
15.
Донорларды медициналық куәландыруға және медициналық қолдану үшін қан өнімдерін өндіру кезіндегі қауіпсіздікке және сапаға қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
Л. М. Ақтаева
16.
HLA-зертханалар туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
Л. М. Ақтаева
17.
Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар мен білім беру ұйымдарының стратегиялық әріптестерді тарту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
18.
Медициналық зерттеулер жүргізу қағидаларын және зерттеу орталықтарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
19.
Биоэтика жөніндегі орталық комиссияның құрамын және ол туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
20.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года "О внесении изменений и дополнении в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 6-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан принять в установленном порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 января 2019 года № 6-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения"
п/п
Наименование правового акта Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесении правового акта
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении правил осуществления охраны государственного психиатрического учреждения специализированного типа с интенсивным наблюдением
совместный
приказ
МВД
МЗ
март
2019 года
Бисенкулов Б.Б. Актаева Л.М.
2.
Об утверждении правил обеспечения доступа и использования Государственной корпорацией сведений из информационных систем государственных органов
совместный приказ министров здравоохранения, юстиции, информации и коммуникаций, образования и науки, внутренних дел, труда и социальной защиты населения, финансов Республики Казахстан и руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
МЗ
МЮ
МИК
МОН
МВД
МТСЗН
МФ
ВС
(по согласованию)
март
2019 года
Актаева Л.М. Ешмагамбетов Ж.Б. Щеглова Д.Р. Бигари Р. А. Бисенкулов Б.Б. Альтаев Н.Б. Енсебаев Р.С. Елибаев К.О.
3.
Об утверждении правил формирования и использования данных национальных счетов здравоохранения
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.Д.
4.
Об утверждении положения о статусе и полномочиях национального координатора по международным медико - санитарным правилам и глобальной программе общественного здравоохранения
приказ
МЗ
март
2019 года
Цой А.В.
5.
Об утверждении правил осуществления сооплаты
приказ
МЗ
октябрь
2019 года
Цой А.В.
6.
Об утверждений правил формирования, согласования и утверждения единого перспективного плана развития инфраструктуры здравоохранения
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.А.
7.
Об утверждении перечня заболеваний, связанных с воздействием ионизирующего излучения, и порядка установления причинной связи
приказ
МЗ
март
2019 года
Актаева Л.M.
8.
Об утверждении правил оценки научно-педагогических кадров научных организаций и организаций образования в области здравоохранения, правил оценки знании и навыков обучающихся по программам медицинского образования
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.А.
9.
Об утверждении правил предоставления информации по медицинским отходам
приказ
МЗ
март
2019 года
Цой А.В.
10.
Об утверждении правил динамического наблюдения больных с хроническими заболеваниями
приказ
МЗ
март
2019 года
Актаева Л.М.
11.
Об утверждении правил ведения реестра продукции, несоответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно - эпидемиологического благополучия населения, гигиенических нормативов и технических регламентов
приказ
МЗ
март
2019 года
Цой А.В.
12.
Об утверждении перечня хронических заболеваний, с которыми больные подлежат динамическому наблюдению, перечня заболеваний, не подлежащих динамическому наблюдению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, и отдельных категорий населения, подлежащего экстренной и плановой стоматологической помощи, перечня социально значимых заболеваний, при которых оказывается медико-социальная помощь, перечня диагностических услуг, в том числе лабораторной диагностики, перечня инфекционных заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, перечня заболеваний (состояний), подлежащих медицинской реабилитации и восстановительному лечению по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или медицинской организации
приказ
МЗ
октябрь
2019 года
Актаева Л.М.
13.
Об утверждении правил применения не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий для оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента либо оказания медицинской помощи ограниченному контингенту пациентов с редкой и (или) особо тяжелой патологией
приказ
МЗ
октябрь
2019 года
Цой А.В.
14.
Об утверждении правил оказания медицинской помощи больным туберкулезом, направленным на принудительное лечение, и признании утратившими силу некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан
приказ
МЗ
март
2019 года
Актаева Л.М.
15.
Об утверждении требований к медицинскому освидетельствованию доноров, безопасности и качеству при производстве продуктов крови для медицинского применения
приказ
МЗ
март
2019 года
Актаева Л.М.
16.
Об утверждении положения об HLA- лаборатории
приказ
МЗ
март
2019 года
Актаева Л.М.
17.
Об утверждении правил привлечения стратегических партнеров научными организациями и организациями образования в области здравоохранения
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.А.
18.
Об утверждении правил проведения медицинских исследований и требований к исследовательским центрам
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.А.
19.
Об утверждении состава и положения о центральной комиссии по биоэтике
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.А.
20.

"Қанды, оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау, өткізу номенклатурасын, қағидаларын, сондай-ақ, қанды, оның компоненттері мен препараттарын сақтау, құю қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 666 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
21.
"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
22.
"Медициналық колледждердің клиникаға дейінгі симуляциялық кабинеттерін жарақтандыру нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 423 бұйрығына өзгерістер мең толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
О. А. Әбішев
23.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ДСМ
2019 жылғы наурыз
Л. М. Ақтаева
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖС - Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі Істер министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 666 "Об утверждении номенклатуры, Правил заготовки, переработки, хранения, реализации крови и ее компонентов, а также Правил хранения, переливания крови, ее компонентов и препаратов"
приказ
МЗ
март
2019 года
Актаева Л.М.
21.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения"
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.А.
22.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 423 "Об утверждении нормативов оснащения доклинических симуляционных кабинетов медицинских колледжей"
приказ
МЗ
март
2019 года
Абишев О.А.
23.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
приказ
МЗ
март
2019 года
Актаева Л.М.
Примечаиие: расшифровка аббревиатур:
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан