"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың жұмыспен қамтылуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 7-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың жұмыспен қамтылуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 29 қаңтардағы
№ 7-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости населения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 7-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости населения" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 января 2019 года № 7-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың жұмыспен қамтылуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Жеке табыс салығы мен әлеуметтік төлемдер түріндегі бірыңғай жиынтық төлемді төлеу, бөлу және аудару, сондай-ақ оларды қайтару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ҰЭМ, Қаржымині, ДСМ, ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы қаңтар
Н.Б. Әлтаев
2.
Жұмыспен қамтылған адамдардың жекелеген санаттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ҰЭМ, Қаржымині
2019 жылғы ақпан
Н.Б. Әлтаев
3.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости населения"
п/
п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Сроки
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил уплаты, распределения и перечисления единого совокупного платежа в виде индивидуального подоходного налога и социальных платежей, а также их возврата
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН,
МНЭ,
МФ, М3, НБ (по согласованию)
январь
2019 года
Альтаев Н.Б.
2.
Об определении отдельных категорий занятых лиц
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН,
МНЭ,
МФ
февраль
2019 года
Альтаев Н.Б.
3.

"Әлеуметтік аударымдарды есептеу және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы № 683 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, БҒМ, ҰЭМ, Қаржымині
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
4.
"Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есебіне жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1116 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ҰЭМ, Қаржымині
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
5.
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
6.
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 984 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині, ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
7.
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, Еңбекмині, ҰЭМ, Қаржымині
2019 жылғы ақпан
Э.А. Суханбердиева
8.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині, АКМ
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
9.
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині, АКМ, Қорғанысмині, ІІМ
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
10.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині, БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ
2019 жылғы ақпан
Н.Б. Әлтаев
11.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушысының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушысының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині, БҒМ, ИИДМ, АКМ, ҰЭМ
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
12.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года № 683 "Об утверждении Правил и сроков исчисления и перечисления социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования и взысканий по ним"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН,
МОН,
МНЭ,
МФ
февраль
2019 года
Жакупова С.К.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1116 "Об утверждении Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН,
МНЭ,
МФ
февраль
2019 года
Жакупова C.K.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН
февраль
2019 года
Жакупова С.К.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 984 "Об утверждении Пенсионных правил единого накопительного пенсионного фонда"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН,
НБ (по согласованию)
февраль
2019 года
Жакупова С.К.
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МОН,
МТСЗН,
МНЭ,
МФ
февраль
2019 года
Суханбердиева Э.А.
8.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи"
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН,
МИК
февраль
2019 года
Жакупова С.К.
9.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия"
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН,
МИК,
МО,
МВД
февраль
2019 года
Жакупова С.К.
10.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН,
МОН,
МФ,
МНЭ
февраль
2019 года
Альтаев Н.Б.
11.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН,
МОН,
МИИР,
МИК,
МНЭ
февраль
2019 года
Жакупова С.К.
12.

"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-Ө және "Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есепті құжаттамалардың нысандарын бекіту туралы" 2018 жылғы 10 тамыздағы № 347 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині, ҰЭМ, АШМ
2019 жылғы ақпан
С.Қ. Жақыпова
13.
"Аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (үстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 478 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, Қаржымині, АКМ
2019 жылғы ақпан
Л.М. Ақтаева
14.
"Еңбек биржасы" мемлекеттік интернет-ресурсын қолдап отыруды және оның жұмыс істеуін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині, АКМ
2019 жылғы ақпан
Н.Н. Мұқышев
15.
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне қатысушылар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, АКМ
2019 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
16.
Жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдау туралы өтінішін және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
17.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы қызметтің басым түрлерінің тізбесін және меншікті критерийлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ, ҰЭМ, ИИДМ, Қаржымині
2019 жылғы ақпан
Д.Р. Щеглова
18.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы импорты қосылған құн салығынан босатылатын тауардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ, Қаржымині, ҰЭМ
2019 жылғы ақпан
Д.Р. Щеглова
19.
Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині, АШМ, БҒМ, ДСМ, ИИДМ, ІІМ, АКМ, ҰЭМ, ЭМ, ҚАӨМ, Қорғанысмині, ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы ақпан
Н.Н. Мұқышев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі;
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі;
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ИИДМ - Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ҚАӨМ - Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі;
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Экономика министрлігі;
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

О внесении изменений в приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-П "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи" и от 10 августа 2018 года № 347 "Об утверждении форм отчетной документации в области адресной социальной помощи"
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН,
МНЭ,
МСХ
февраль
2019 года
Жакупова С.К.
13.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 478 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и(или)взносов
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
М3,
МФ,
МИК
февраль
2019 года
Актаева Л.М.
14.
Об утверждении Правил организации сопровождения и функционирования государственного интернет-ресурса "Биржа труда"
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН,
МИК
февраль
2019 года
Мукушев Н.Н.
15.
Об утверждении Правил, сроков и формы представления сведений об участниках Международного технологического парка "Астана Хаб"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МИК
февраль
2019 года
Баедилов К.Е.
16.
Об утверждении форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль
2019 года
Баедилов К.Е.
17.
Об утверждении перечня приоритетных видов деятельности в области информационнокоммуникационных технологий и критериев собственного производства
приказ
Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК,
МНЭ,
МИИР,
МФ
февраль
2019 года
Щеглова Д.Р.
18.
Об утверждении перечня товаров в области информационно-коммуникационных технологий, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость
приказ
Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК,
МФ,
МНЭ
февраль
2019 года
Щеглова Д.Р.
19.
Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН,
МСХ, МОН, М3,
МИИР,
МВД,
МО,
МИК,
МНЭ, МЭ,
МОАП,
НБ (по согласованию)
февраль
2019 года
Мукушев Н.Н.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан;
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
М3 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной зашиты населения Республики Казахстан;
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
МОАП - Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.