Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне ақпараттық материалдар ұсыну кестесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 13 мамырдағы № 79-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне ақпараттық материалдар ұсыну кестесі (бұдан әрі – кесте) бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне ақпараттық материалдар ұсыну кестесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 29-ө өкімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі ақпараттық материалдарды мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыру жөніндегі жұмыстарды техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етсін.
4. Орталық және жергілікті атқарушы органдар осы өкімнен туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылатын ақпараттың дұрыстығы және уақтылығы үшін жауапкершілік мемлекеттік органдардың бірінші басшыларына жүктеледі.
6. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі құрылымдық бөлімшелерінің басшыларына жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 13 мамырдағы
№ 79 өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне ақпараттық материалдар ұсыну кестесі
Р/с№
Құжаттың атауы
Ақпараттық материалдар ұсыну мерзімі
Ақпараттық материалдарды ұсыну/орналастыру нысаны
Орталық атқарушы органдар, Ұлттық Банк (келісу бойынша) және ұйымдар (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің бөлімдері
1
2
3
4
5
1. Күн сайынғы ақпарат
1.
Қазақстан Республикасының аумағында өткен тәуліктерде болған табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар туралы жедел ақпарат
Ішкі істер министрлігі
Қорғаныс және құқық тәртібі бөлімі, Өңірлік даму бөлімі
Электрондық формат (электрондық пошта)
2.
Өткен тәуліктердегі қылмыстар және оқиғалар туралы жедел ақпар
Ішкі істер министрлігі
Қорғаныс және құқық тәртібі бөлімі
Қағаз формат
3.
Үкімет мүшелерінің, вице-министрлердің, жауапты хатшылардың, комитеттер төрағаларының және ұлттық басқарушы холдингтер мен ұлттық компаниялардың бірінші басшыларының жүрген
жерлері туралы ақпарат
Күн сайын күніне 2 рет сағат 8-30-да және 16-30-да.
Министрліктер, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық компаниялар
Кадр жұмысы бөлімі
Министрліктер үшін ауызша (телефон арқылы) Квазимемлекеттік сектор субъектілері үшін электрондық формат (электрондық пошта)

Об утверждении графика представления информационных материалов Премьер-Министру Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № 79-р
1. Утвердить прилагаемый график представления информационных материалов Премьер-Министру Республики Казахстан (далее - график).
2. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 29-р "Об утверждении графика представления информационных материалов Премьер-Министру Республики Казахстан".
3. Министерству цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить техническое сопровождение работ по размещению информационных материалов на интранет-портале государственных органов.
4. Центральным и местным исполнительным органам принять меры, вытекающие из настоящего распоряжения.
5. Ответственность за достоверность и своевременность размещаемой на интранет-портале государственных органов информации возлагается на первых руководителей государственных органов.
6. Контроль за выполнением настоящего распоряжения возложить на руководителей структурных подразделений Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 мая 2019 года № 79-р
График
представления информационных материалов Премьер-Министру Республики Казахстан
п/п
Наименование
документа
Срок представления информационных материалов Форма представления/размещения информационных материалов
Центральные исполнительные органы, Национальный Банк (по согласованию) и организации (по согласованию) Отделы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
1
2
3
4
5
1. Ежедневная информация
1.
Оперативная информация о чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, произошедших на территории Республики Казахстан за прошедшие сутки
Министерство внутренних дел
Отдел обороны и правопорядка,
Отдел регионального развития
Электронный формат (электронная почта)
2.
Оперативная сводка о преступлениях и происшествиях за прошедшие сутки
Министерство внутренних дел
Отдел обороны и правопорядка
Бумажный формат
3.
Информация о местонахождении членов Правительства, вице-министров, ответственных секретарей, председателей комитетов и первых руководителей национальных управляющих холдингов и национальных компаний
Ежедневно 2 раза в день в 8-30 и 16-30 часов.
Министерства, национальные управляющие холдинги, национальные компании
Отдел кадровой работы
Устно (по телефону) для министерств
Электронный формат (электронная почта) для субъектов квазигосударственного сектора

2. Апта сайынғы ақпарат
4
Маусымдық сипаттағы жедел ақпарат:
1) көктемгі дала жұмыстарының жүргізілу барысы туралы;
2) ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімін жинау туралы
10 сәуірден бастап егіс науқанының соңына дейін;
10 шілдеден бастап егін жинаудың соңына дейін.
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Индустриялық-инновациялық даму бөлімі
Электрондық формат (мемлекеттік органдардың интранет-порталы*)
5.
Жалақы бойынша берешек және республика кәсіпорындарында жұмыстан босатылған адамдар туралы өңірлер бөлінісіндегі ақпарат
Апта сайын әр жұмада.
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
Өңірлік даму бөлімі
Электрондық формат (мемлекеттік органдардың интранет-порталы*)
3. Ай сайынғы ақпарат
6.
Орталық атқарушы органдардағы бос орындар туралы деректер
Әр айдың 10-шы күні. Министрліктер.
Әр айдың 15-ші күні, Кадр жұмысы бөлімі
Электрондық формат (электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі)
7.
Президенттің және Премьер-Министрдің қатысуымен өтетін халықаралық іс-шаралардың алдағы айға арналған жиынтық жоспары
Өткен айдың 20-шы күні. Ішкі істер министрлігі.
Әр айдың 1-ші күні, Премьер-Министрдің Хатшылығы, Сыртқы экономикалық ынтымақтастық және протокол бөлімі
Электрондық формат (электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі)
8.
Ұлттық мерекелерге, үкімет басшыларының туған күндеріне орай құттықтау хаттарын (жеделхаттар) жіберу жоспарланып отырған елдердің тізбесі
Өткен айдың 20-шы күні. Ішкі істер министрлігі.
Әр айдың 1-ші күні, Премьер-Министрдің Хатшылығы, Сыртқы экономикалық ынтымақтастық және протокол бөлімі
Электрондық формат (электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі)
9.
Қордан қаражат бөлу туралы Үкіметтің әрбір шешімі бойынша тиісті жылға арналған Үкімет резервінің қаражатын пайдалану туралы
ақпарат (құпия)
Есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-ші күні. Қаржы министрлігі.
Экономикалық бөлім
Қағаз формат
4. Тоқсан сайынғы ақпарат
10.
Мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының және олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестесі
Кезекті тоқсан басталғанға дейін 15 күн бұрын.
Орталық және жергілікті атқарушы органдар
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі
Электрондық формат (мемлекеттік органдардың интранет-порталы*)
11.
Жалпыланған деректерді қоса бере отырып, орталық және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларының және олардың орынбасарларының жеке тұлғаларды қабылдау нәтижелері туралы ақпарат
Есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай.
Орталық және жергілікті атқарушы органдар
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі
Электрондық формат (мемлекеттік органдардың интранет-порталы*)

2. Еженедельная информация
4.
Оперативная информация сезонного характера:
1) о ходе проведения весенне-полевых работ;
2) о сборе урожая сельскохозяйственных культур.
С 10 апреля до завершения посевной кампании;
с 10 июля до завершения уборки.
Министерство сельского хозяйства
Отдел
индустриально-инновационного развития
Электронный формат (интранет-портал государственных органов*)
5.
Информация о задолженности по заработной оплате и лицах, высвобожденных с работы на предприятиях республики, в разрезе регионов
Еженедельно каждую пятницу. Министерство труда и социальной защиты населения, акимы областей, городов Нур-султана, Алматы и Шымкента
Отдел
регионального развития
Электронный формат (интранет-портал государственных органов*)
3. Ежемесячная информация
6.
Данные о вакансиях в центральных исполнительных органах
10-го числа каждого месяца. Министерства
15-го числа каждого месяца, Отдел кадровой работы
Электронный формат (единая система электронного документооборота)
7.
Сводный план международных мероприятий на предстоящий месяц с участием Президента и Премьер-Министра
20-го числа предыдущего месяца. Министерство иностранных дел
1-го числа каждого месяца, Секретариат Премьер-Министра, Отдел внешнеэкономического сотрудничества и протокола
Электронный формат (единая система электронного документооборота)
8.
Перечень стран, в которые планируется направить поздравительные письма (телеграммы) по случаю национальных праздников, дней рождений глав правительств
20-го числа предыдущего месяца. Министерство иностранных дел
1-го числа каждого месяца, Секретариат Премьер-Министра, Отдел внешнеэкономического сотрудничества и протокола
Электронный формат (единая система электронного документооборота)
9.
Информация об использовании средств резерва Правительства на соответствующий год по каждому решению Правительства о выделении средств из фонда (секретно)
5-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Министерство финансов
Экономический отдел
Бумажный формат
4. Ежеквартальная информация
10.
График приема граждан первыми руководителями государстве иных органов и их заместителями
За 15 дней до начала очередного квартала.
Центральные и местные исполнительные органы
Отдел контроля и документационного обеспечения
Электронный формат (интранет-портал государстве иных органов*)
11.
Информация о результатах приема физических лиц первыми руководителями центральных и местных исполнительных органов и их заместителями с приложением обобщенных данных
К 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом. Центральные и местные исполнительные органы
Отдел контроля и документационного обеспечения
Электронный формат (интранет-портал государственных органов*)

5. Жартыжылдық ақпарат
12.
Құжат айналымының (кіріс және шығыс, оның ішінде электрондық) жалпы көлемі туралы статистикалық деректерді қоса бере отырып, құжат айналымын қысқарту бойынша жүргізіліп жатқан жұмыс туралы ақпарат.
Құжат айналымының (кіріс және шығыс, оның ішінде электрондық) жалпы көлемі туралы статистикалық және талдамалық деректерді қоса бере отырып, құжат айналымын қысқарту бойынша жүргізіліп жатқан жұмыс туралы жиынтық ақпарат
(ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдық, 9 ай, жыл)
Есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне қарай, орталық және жергілікті атқарушы органдар:
- Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне құжат айналымының (кіріс және шығыс, оның ішінде электрондық) жалпы көлемі туралы статистикалық деректер
- Мәдениет және спорт министрлігіне құжат айналымын қысқарту бойынша жүргізіліп жатқан жұмыс туралы талдамалық ақпарат
Есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай, Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Мәдениет және спорт министрлігіне құжат айналымының (кіріс және шығыс, оның ішінде электрондық) жалпы көлемі туралы жиынтық статистикалық деректер
Есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай, Мәдениет және спорт министрлігі құжат айналымын (кіріс және шығыс, оның ішінде электрондық) қысқарту бойынша жүргізіліп жатқан жұмыс туралы жиынтық талдамалық ақпарат
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі
Электрондық формат (мемлекеттік органдардың интранет-порталы*)
6. Жыл сайынғы ақпарат
13.
Орталық атқарушы органдардың құрамы және ауыспалылығы туралы ақпарат және талдамалық жазбахат
Есепті жылдан кейінгі жылдың 15-ші қаңтары. Министрліктер
Әр жылдың 1-ші наурызы, Кадр жұмысы бөлімі
Қағаз және электрондық форматтар (электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі)
* мемлекеттік органдардың интранет-порталында ақпаратты "Құжаттар кітапханасы/ МО ақпаратының тізбесі/ Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне ақпараттық материалдар ұсыну кестесі" деген бөлімде орналастыру.

5. Полугодовая информация
12.
Информация о проводимой работе по сокращению документооборота с приложением статистических данных об общих объемах документооборота (входящего и исходящего, в том числе электронного).
Сводная информация о проводимой работе по сокращению документооборота с приложением статистических и аналитических данных об общих объемах документооборота (входящего и исходящего, в том числе электронного) (ежемесячно, ежеквартально, полугодие, 9 месяцев, год)
К 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом, центральные и местные исполнительные органы:
- в Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности статистические данные об общих объемах документооборота (входящего и исходящего, в том числе электронного)
- в Министерство культуры и спорта аналитическая информация о проводимой работе по сокращению документооборота,
К 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности в Министерство культуры и спорта сводные статистические данные об общих объемах документооборота (входящего и исходящего, в том числе электронного)
К 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, Министерство культуры и спорта сводная аналитическая информация о проводимой работе по сокращению документооборота (входящего и исходящего, в том числе электронного)
Отдел контроля и документационного обеспечения
Электронный формат (интранет-портал государственных органов*)
6. Ежегодная информация
13.
Информация и аналитическая записка о составе и сменяемости кадров центральных исполнительных органов
15-го января года, следующего за отчетным. Министерства
1-го марта каждого года, Отдел кадровой работы
Бумажный и электронный форматы (единая система электронного документооборота)
* размещение информации на интранет-портале государственных органов в разделе "Библиотека документов/Перечень информации ГО/График представления информационных материалов Премьер-Министру Республики Казахстан".