Тілдерді дамыту саласындағы 2020 – 2024 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаның жобасын әзірлеу жөніндегі жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 107-ө өкімі.
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Тілдерді дамыту саласындағы 2020 – 2024 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаның жобасын әзірлеу жөніндегі жұмыс тобы (бұдан әрі – жұмыс тобы) құрылсын.
2. Жұмыс тобы 2019 жылғы 25 маусымға дейінгі мерзімде Тілдерді дамыту саласындағы 2020 – 2024 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаның (бұдан әрі – Мемлекеттік бағдарлама) жобасын әзірлесін.
3. Мемлекеттік бағдарламаның жобасын Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізудің 2019 жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзімі белгіленсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 107 өкіміне
қосымша
Тілдерді дамыту саласындағы 2020 – 2024 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаның жобасын әзірлеу жөніндегі жұмыс тобының құрамы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі, жетекші;
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі, жетекшінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Тіл саясаты комитетінің төрағасы, хатшы;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Әкімшілік департаментінің директоры (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Талдау және стратегиялық зерттеу департаментінің директоры;
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаментінің директоры;
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Әкімшілік жұмыс және мемлекеттік сатып алу департаментінің директоры;
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Әкімшілік жұмыс және бақылау департаментінің директоры;
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі БАҚ саласындағы мемлекеттік саясат департаментінің директоры;
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Әкімшілік жұмыс департаментінің директоры;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Стратегиялық жоспарлау және талдау департаментінің директоры;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Мемлекеттік қызметті мониторингтеу және ішкі әкімшілендіру департаменті директорының міндетін атқарушы;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің жетекші сарапшысы (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының Орталық Азия өңіріндегі этносаралық және конфессияаралық қатынастарды зерттеу орталығының жетекшісі (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі "А.Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынының директоры (келісу бойынша);
"Knouledgе Engineering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының проректоры (келісу бойынша);
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамы президентінің кеңесшісі (келісу бойынша);
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының Жоғары білім мектебі Қосымша білім беру департаментінің директоры (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама институты" мемлекеттік мекемесінің лингвистика орталығының бастығы (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының профессоры (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының профессоры (келісу бойынша);
"Nur Otan" партиясы Стратегиялық бастамалар институтының әлеуметтік зерттеулер бөлімінің меңгерушісі (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі "Ғылым комитетінің Философия, саясаттану және дінтану институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынының бас ғылыми қызметкері (келісу бойынша);
саясаттанушы (келісу бойынша);
саясаттанушы (келісу бойынша)

О создании рабочей группы по разработке проекта Государственной программы в сфере развития языков на 2020-2024 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июня 2019 года № 107-р
1. Создать рабочую группу по разработке проекта Государственной программы в сфере развития языков на 2020-2024 годы (далее – рабочая группа) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Рабочей группе в срок до 25 июня 2019 года разработать проект Государственной программы в сфере развития языков на 2020-2024 годы (далее – Государственная программа).
3. Срок внесения проекта Государственной программы в Правительство Республики Казахстан определить до 1 июля 2019 года.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 июня 2019 года № 107-р
Состав рабочей группы по разработке проекта Государственной программы в сфере развития языков на 2020-2024 годы
Министр культуры и спорта Республики Казахстан, руководитель
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель руководителя
председатель Комитета языковой политики Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
директор Административного департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)
директор Департамента анализа и стратегического планирования Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
директор Департамента высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан
директор Департамента административной работы и государственных закупок Министерства образования и науки Республики Казахстан
директор Департамента административной работы и контроля Министерства иностранных дел Республики Казахстан
директор Департамента государственной политики в области СМИ Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
директор Департамента административной работы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
директор Департамента стратегического планирования и анализа Министерства национальной экономики Республики Казахстан
исполняющий обязанности директора Департамента мониторинга государственных услуг и внутреннего администрирования Министерства юстиции Республики Казахстан
ведущий эксперт республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
руководитель центра по изучению межэтнических и межконфессиональных отношений в Центрально-Азиатском регионе Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
директор республиканского государственного казенного предприятия "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Knouledgе Engineering" (по согласованию)
проректор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
советник президента акционерного общества "Центр международных программ" (по согласованию)
директор департамента дополнительного образования Высшей школы образования автономной организации образования "Назарбаев Университет" (по согласованию)
начальник лингвистического центра государственного учреждения "Институт законодательства Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан (по согласованию)
профессор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
профессор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидат филологических наук (по согласованию)
заведующий отделом социологических исследований института анализа, прогнозирования и стратегических инициатив партии "Nur Otan" (по согласованию)
главный научный сотрудник республиканского государственного казенного предприятия "Институт философии, политологии и религиоведения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
политолог (по согласованию)
политолог (по согласованию).