"KADEX-2020" алтыншы халықаралық қару-жарақ пен технологиялар көрмесін өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 236-ө өкімі
2020 жылғы 28-31 мамыр кезеңінде Нұр-Сұлтан қаласында "KADEX-2020" алтыншы халықаралық қару-жарақ пен технологиялар көрмесін (бұдан әрі – көрме) өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі:
1) белгіленген тәртіппен 2020 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінген ақшалай қаражат шегінде көрме өткізуді қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен бірлесіп, қару-жарақты және әскери техниканы статикалық, демонстрациялық көрсету өткізуді ұйымдастырсын;
3) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, ұшу аппараттарының ұшуларын еткізуді ұйымдастырсын;
4) нақты уақыт режимінде көрнекі ақпарат беру үшін қажетті жабдықты қарастырсын;
5) көрме аумағында Wi-fi (Вай-фай) байланысын еркін пайдалану мүмкіндігімен интернет жүйесіне қол жеткізуді қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігімен бірлесіп, көрме өткізу үшін қажетті 19132 әскери бөлімінің инфрақұрылымын дайындасын;
2) көрмені дайындау және өткізу күндері 19132 әскери бөлімі аумағына күзет ұйымдастырсын;
3) көрменің аумағына кіретін орындарда автомобильдерді өткізу үшін, олардың өткізу қабілетін қамтамасыз ететін қажетті бекеттер санын өрістетсін.
3. Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі белгіленген тәртіппен:
1) 2020 жылғы 28-31 мамыр кезеңінде көрмені өткізу орнына дейін қоғамдық көліктердің қосымша бағдарларын енгізуді;
2) көрмеге қатысушылар мен келушілер үшін ақылы қоғамдық тамақтануды және ұлттық кәдесыйлар сатуды ұйымдастыруды;
3) көрермендер үшін 2000 отырғызу орнына арналған трибуналарды;
4) жалпы ұзындығы 3000 метр болатын тасымалданатын турникеттерді;
5) көрмені дайындау және өткізу барысында санитариялық-эпидемиологиялық, дезинсекциялық іс-шараларды орындауды;
6) мобильді медициналық бекеттердің қажетті санын өрістете отырып, көрмені медициналық сүйемелдеуді;
7) көрме аумағында мәдени-демалыс іс-шараларын өткізуді ұйымдастыруды;
8) валюта айырбастау пункттерін өрістетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі ұсынған тізімге сәйкес ресми делегацияларға кермеге шақыру хаттарын жолдасын, шет мемлекеттердің Қазақстан Республикасындағы дипломатиялық өкілдіктеріне алдағы көрме туралы хабарласын;

О проведении шестой Международной выставки вооружения и технологий "KADEX-2020"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 236-р
В целях проведения в городе Нур-Султане в период с 28 по 31 мая 2020 года шестой Международной выставки вооружения и технологий "KADEX-2020" (далее - выставка):
1. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан:
1) в установленном порядке обеспечить проведение выставки в пределах денежных средств, выделенных из республиканского бюджета на 2020 год;
2) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан, Министерством внутренних дел Республики Казахстан организовать проведение статических, демонстрационных показов вооружения и военной техники;
3) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан, Министерством иностранных дел Республики Казахстан организовать проведение полетов летательных аппаратов;
4) предусмотреть необходимое оборудование для передачи визуальной информации в режиме реального времени;
5) обеспечить доступ к сети Интернет с возможностью свободного пользования связью Wi-fi (Вай-фай) на территории выставки.
2. Министерству обороны Республики Казахстан:
1) совместно с Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан подготовить инфраструктуру войсковой части 19132, необходимую для проведения выставки;
2) организовать охрану территории войсковой части 19132 в дни подготовки и проведения выставки;
3) развернуть на месте входа на территорию выставки посты для пропуска автомобилей в необходимом количестве, обеспечивающем их пропускную способность.
3. Акимату города Нур-Султана в установленном порядке обеспечить:
1) введение дополнительных маршрутов общественного транспорта до места проведения выставки в период с 28 по 31 мая 2020 года;
2) организацию платного общественного питания и торговли национальными сувенирами для участников и посетителей выставки;
3) трибунами для зрителей на 2000 посадочных мест;
4) переносными турникетами общей протяженностью 3000 метров;
5) выполнение санитарно-эпидемиологических, дезинсекционных мероприятий в ходе подготовки и проведения выставки;
6) медицинское сопровождение выставки с развертыванием необходимого количества мобильных медицинских постов;
7) организацию и проведение культурно-досуговых мероприятий на территории выставки;
8) развертывание обменных пунктов валюты.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан:
1) направить приглашения официальным делегациям на выставку согласно списку, представленному Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, проинформировать дипломатические представительства иностранных государств в Республике Казахстан о предстоящей выставке;

2) көрмені Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің ақпараттық ресурстарында жариялауды ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, белгіленген тәртіппен делегация басшылары арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасының аумағына ұшып келуін және одан ұшып кетуін, үстінен ұшып өтуін, ресми делегациялардың "Нұрсұлтан Назарбаев" халықаралық әуежайының VIP-залы арқылы өтуін қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі көрмені бұқаралық ақпарат құралдарында ақпараттық жариялауды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, келушілер үшін көрме аумағына кіретін орында өткізу қабілеттілігін қамтамасыз ететін, қауіпсіздікті қамтамасыз етуге арналған жабдықтармен жарақталған өткізу бекеттерінің қажетті санымен өрістетсін;
2) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, қоғамдық тәртіпті және көрменің периметрі бойынша аумақты күзетуді қамтамасыз етсін;
3) көрме аумағының және іргелес аумақтардың оның өткізілуі кезеңінде өртке қарсы қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
8. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Р.В.Склярға жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин

2) организовать освещение выставки на информационных ресурсах загранучреждений Республики Казахстан.
5. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан, Министерством обороны Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить пролеты специальных самолетов глав делегаций над территорией Республики Казахстан, прилет и вылет, проход для официальных делегаций через VIP-зал Международного аэропорта "Нурсултан Назарбаев".
6. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан обеспечить информационное освещение выставки в средствах массовой информации.
7. Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан развернуть для посетителей на месте входа на территорию выставки пропускные посты, оснащенные оборудованием для обеспечения безопасности, в необходимом количестве, обеспечивающем пропускную способность;
2) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан обеспечить охрану общественного порядка и территории по внутреннему периметру выставки;
3) обеспечить противопожарную безопасность территории выставки и прилегающей территории на период ее проведения.
8. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Скляра Р.В.
Премьер-Министр А. Мамин