"Педагог мәртебесі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне педагог мәртебесі, мұғалім мен оқушыға жүктемені төмендету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 13-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Педагог мәртебесі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне педагог мәртебесі, мұғалім мен оқушыға жүктемені төмендету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті мәслихаттарға енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі тоқсан қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және есептік тоқсаннан кейінгі Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 13-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам статуса педагога, снижения нагрузки на ученика и учителя"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 января 2020 года № 13-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам статуса педагога, снижения нагрузки на ученика и учителя" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство образования и науки Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы:
1) разработать и в установленном законодательством Республики Казахстан порядке внести в соответствующие маслихаты проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство образования и науки Республики Казахстан о принятых мерах.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан.
Премьep-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 января2020 года № 13-р
Перечень

"Педагог мәртебесі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне педагог мәртебесі, оқушы мен мұғалімге жүктемені төмендету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 14.05.2020 № 69-ө өкімімен.
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзім
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам статуса педагога, снижения нагрузки на ученика и учителя"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 14.05.2020 № 69-р.
п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1
2
3
4
5
6
1

"Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БҒМ
2020 жылғы ақпан
М.М. Дәуленов
2
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің өкімі
БҒМ
2020 жылғы ақпан
Ш.Т. Каринова
3
"Үздік педагог" атағын иеленушіге сыйақы төлеу қағидаларын және мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2020 жылғы ақпан
Ш.Т. Каринова
4
Басшыларын Қазақстан Республикасының Үкіметі тағайындайтын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесін және оларды тағайындау, аттестаттау және қызметтен босату тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2020 жылғы ақпан
М.М. Дәуленов
5
"Кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы № 789 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2020 жылғы ақпан
Б.А. Асылова
6
"Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын және педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 77 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2020 жылғы ақпан
Ш.Т. Каринова
7
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ
2020 жылғы ақпан
Б.А. Асылова
8
Педагогтік қайта даярлау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
М.М. Дәуленов
9
Педагог лауазымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
10
Педагогтердің біліктілік санаттарын беру (растау) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
11
Педагогтердің біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламаларын әзірлеу, келісу, және бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
12
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
13
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
14
Педагогтің жұмыс уақыты мен демалыс уақыты режимінің ерекшеліктерін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
15
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
16
Тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидаларын және тәлімгерлікті жүзеге асыратын педагогтерге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
17
Мемлекеттік ұйымдар педагогтерінің жалақысын есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Б.А. Асылова
18

О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти"
Указ
Президента Республики Казахстан
МОН
февраль
2020 года
Дауленов М.М.
2
О внесении дополнения в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и описания знаков государственных наград Республики Казахстан"
Распоряжение
Президента Республики Казахстан
МОН
февраль
2020 года
Каринова Ш.Т.
3
Об утверждении правил выплаты и размера вознаграждения обладателю звания "Лучший педагог"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
февраль
2020 года
Каринова Ш.Т.
4
Об утверждении перечня государственных организаций высшего и (или) послевузовского образования, руководители которых назначаются Правительством Республики Казахстан, и правил их назначения, аттестации и освобождения от должности
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
февраль
2020 года
Дауленов М.М.
5
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года № 789 "Об утверждении типового положения о комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
февраль
2020 года
Асылова Б.А.
6
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 77 "Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования и перечня должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
февраль
2020 года
Каринова Ш.Т.
7
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МОН
февраль
2020 года
Асылова Б.А.
8
Об утверждении правил педагогической переподготовки
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Дауленов М.М.
9
Об утверждении перечня должностей педагогов
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
10
Об утверждении правил присвоения (подтверждения) квалификационных категорий педагогов
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
11
Об утверждении правил разработки, согласования и утверждения образовательных программ курсов повышения квалификации педагогов
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
12
О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства образования и науки Республики Казахстан
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
13
О внесении изменений в некоторые приказы Министра образования и науки Республики Казахстан
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
14
Об утверждении правил определения особенности режима рабочего времени и времени отдыха педагога
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
15
Об утверждении перечня документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, и их формы
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
16
Об утверждении правил организации наставничества и требований к педагогам, осуществляющим наставничество
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
17
Об утверждении правил исчисления заработной платы педагогов государственных организаций
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Асылова Б.А.
18

"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, орта білім беру ұйымдарында педагогикалық кеңес қызметін ұйымдастырудың және оны сайлау тәртібінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2008 жылғы 16 мамырдағы № 272 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
19
"Педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғалардың лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 338 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
20
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру және мектепке дейінгі, орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
21
"Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 557 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
22
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 14.05.2020 № 69-ө өкімімен.
23
"Жалпы білім беру ұйымдарының (бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру) түрлері бойынша қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 17 қыркүйектегі № 375 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
24
"Үздік педагог" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 12 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
25
"Білім беру жүйесіне тексеру жүргізу бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 719 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 843 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
26
Педагогтік әдептің кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
27

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 мая 2008 года № 272 "Об утверждении Типовых правил организации деятельности педагогического совета и порядка его избрания в организациях дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, среднего образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
19
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
20
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57 "Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и конкурсного назначения на должность руководителей государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного, среднего образования и образовательные программы дополнительного образования
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
21
О внесение изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 557 "Об утверждении типовых учебных планов дошкольного воспитания и обучения Республики Казахстан"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
22
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 14.05.2020 № 69-р.
23
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 сентября 2013 года № 375 "Об утверждении Типовых правил деятельности по видам общеобразовательных организаций (начального, основного среднего и общего среднего образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
24
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 12 "Об утверждении Правил присвоения звания "Лучший педагог"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
25
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 719 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 843 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов по проверкам за системой образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
МНЭ
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
26
О некоторых вопросах педагогической этики
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
27

"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарында, азаматтық қызметші лауазымдарын қоспағанда, педагог жұмыскерлер мен оларға теңестірілген адамдар, ғылыми қызметкерлер лауазымдарына орналасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 16 қаңтардағы № 33 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Д. Калайчиди
28
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарында, азаматтық қызметші лауазымдарын қоспағанда, педагог жұмыскерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 16 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2020 жылғы наурыз
А.Д. Калайчиди
29
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарында азаматтық қызметші лауазымдарын қоспағанда, педагог жұмыскерлер мен оларға теңестірілген адамдар, ғылыми қызметкерлер лауазымдарына орналасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 39 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2020 жылғы наурыз
Т.Т. Дәндібаев
30
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғаларды және білім және ғылым саласындағы басқа да азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
31
"Мектепке дейінгі ұйымдар, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін білім беру қызметтерін көрсетудің үлгілік шартының, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін кәсіптік практиканы өткізуге арналған үлгілік шарттың және дуальды оқыту туралы үлгілік шарттың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
32
"Педагогика кадрларының біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы қаңтардағы № 95 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
33

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 января 2016 года № 33 "Об утверждении Правил замещения должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц, научных работников военных, специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
март
2020 года
Калайчиди А.Д.
28
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 января 2016 года № 34 "Об утверждении Квалификационных характеристик должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц в военных, специальных учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
март
2020 года
Калайчиди А.Д.
29
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 39 "Об утверждении Правил замещения должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц, научных работников военных учебных заведений, подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих"
приказ
Министра обороны Республики Казахстан
МО
март
2020 года
Дандыбае в Т.Т.
30
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования и специальные учебные программы и иных гражданских служащих в области образования и науки"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
31
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 93 "Об утверждении форм типового договора оказания образовательных услуг для дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, типового договора на проведение профессиональной практики и типового договора о дуальном обучении для организаций технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
32
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 95 "Об утверждении правил организации и проведения курсов повышения квалификации педагогических кадров"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
33

"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың үлгілік оқу бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушысының 2016 жылғы 12 тамыздағы № 499 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
34
"Білім берудің барлық деңгейінің мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 604 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2020 жылғы наурыз
Ш.Т. Каринова
35
Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтарды беру тәртібін, олардың сипаттамасы және біржолғы сыйақы төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
облыстар, республикалы қ маңызы бар қалалар, астана әкімдіктерінің қаулылары
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, Астана әкімдіктерінің ЖАО
2020 жылғы наурыз
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
36
Бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету қағидаларын және олардың мөлшерлерін бекіту туралы
облыстар мәслихаттарының шешімі
облыстардың ЖАО
2020 жылғы наурыз
облыс әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ЖАО - жергілікті атқарушы органдар
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 августа 2016 года № 499 "Об утверждении Типовых учебных программ дошкольного воспитания и обучения"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
34
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 604 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов образования всех уровней образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
март
2020 года
Каринова Ш.Т.
35
Об утверждении правил присвоения местных знаков отличия и почетных званий, их описания и размеров выплат единовременного вознаграждения
постановления акиматов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО областей, городов республиканского значения, столицы
март
2020 года
курирующие заместители акимов областей, городов республиканского значения и столицы
36
Об утверждении правил оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств и их размеров
решение маслихатов областей
МИО Областей
март 2020 года
курирующие заместители акимов областей
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МИО - местный исполнительный орган
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан