"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне нотариат мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 15 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 2 наурыздағы № 43-ө өкімі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 2 наурыздағы № 43-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне нотариат мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 15 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет кұқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі тоқсанның қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 43-ө өкімімен бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне нотариат мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 15 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
2
"Нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 31 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
3
"Нотариаттық іс жүргізу жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині, МСМ
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
4
Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйені пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині, ЦДИАӨМ
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
5
Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйенің тізілімдерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің бұйрығы
Әділетмині, ЦДИАӨМ
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
6
Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе тізілімдерінің жұмыс істеуі туралы есептілікті ұсыну нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
7

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 15 февраля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам нотариата"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2021 года № 43-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 февраля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам нотариата" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца проинформировать Министерство юстиции Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 43-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 февраля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам нотариата"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021
Амиргалиев А.Х.
2
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 31 "Об утверждении Правил совершения нотариальных действий нотариусами"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021
Амиргалиев А.Х.
3
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 32 "Об утверждении Правил по нотариальному делопроизводству"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ,
МКС
апрель
2021
Амиргалиев А.Х.
4
Об утверждении Правил пользования единой нотариальной информационной системой
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ,
МЦРИАП
апрель
2021
Амиргалиев А.Х.
5
Об утверждении Правил ведения реестров единой нотариальной информационной системы
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ,
МЦРИАП
апрель
2021
Амиргалиев А.Х.
6
Об утверждении форм представления отчетности о функционировании реестров единой нотариальной информационной системы
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021
Амиргалиев А.Х.
7

"Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустар куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2021 жылғы сәуір
А.Х.Әмірғалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ЦДИАӨM - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104 "Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
апрель
2021
Амиргалиев А.Х.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МЦРИАП - Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан