"Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 153-ө өкіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № 93-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 27 қазандағы № 176-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 27.10.2022 № 176-ө өкімімен.
"Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 153-ө өкіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына:
"Ерғалиев Қуаныш Советұлы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Павлодар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының гуманитарлық ғылымдар жоғары мектебінің деканы, филология ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессоры (келісу бойынша)" енгізілсін;
мына:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министрі, хатшы";
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ректоры
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ректоры";
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынұлы атындағы тіл білімі институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры";
"Қалиев Талғат Бегімұлы
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша)";
"Әбуов Жұмағали
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының кәсіби бағыттағы тілдер кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының докторы
Әміржанова Назира Серікқызы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынұлы атындағы тіл білімі институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны мәдениет және тіл бөлімінің меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты
Әлімхан Жүнісбек
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынұлы атындағы тіл білімі институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас ғылыми қызметкері, филология ғылымдарының докторы
Аяпова Таңат
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шет тілдері кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының докторы"
Базарбаева Зейнеп Мүслімқызы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынұлы атындағы тіл білімі институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас ғылыми қызметкері, филология ғылымдарының докторы"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі, хатшы";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі";
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасы – ректор
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасы – ректор";
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының директоры
Қалиев Талғат Бегімұлы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша)
Әбуов Жұмағали
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамының кәсіби бағыттағы тілдер кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
Әміржанова Назира Серікқызы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны мәдениет және тіл бөлімінің меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
Әлімхан Жүнісбек
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас ғылыми қызметкері, филология ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
Аяпова Таңат
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамының шет тілдері кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
Базарбаева Зейнеп Мүслімқызы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А. Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас ғылыми қызметкері, филология ғылымдарының докторы" (келісу бойынша);
көрсетілген комиссияның құрамынан Е. Сайыров шығарылсын;
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 ноября 2017 года № 153-р "О Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № 93-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 октября 2022 года № 176-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 27.10.2022 № 176-р.
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 ноября 2017 года № 153-р "О Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику" следующие изменения и дополнение:
ввести в состав Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику, утвержденный указанным распоряжением:
"Ергалиева
Куаныша Советулы
-
декана высшей школы гуманитарных наук некоммерческого акционерного общества "Павлодарский педагогический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидата филологических наук, ассоциированного профессора (по согласованию)";
строки:
"вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь";
"ректор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан
ректор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан";
"директор республиканского государственного казенного предприятия "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан";
"Калиев
Талгат Бегимович
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский центр "Молодежь" (по согласованию)";
"Абуов
Жумагали
заведующий кафедрой профессионально-ориентированных языков республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор филологических наук
Амиржанова
Назира Сериковна
заведующая отделом культуры и речи республиканского государственного казенного предприятия "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидат филологических наук
Алимхан
Жунисбек
главный научный сотрудник республиканского государственного казенного предприятия "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор филологических наук
Аяпова
Танат
заведующая кафедрой иностранных языков республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор филологических наук
Базарбаева
Зейнеп Муслимовна
главный научный сотрудник республиканского государственного казенного предприятия "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор филологических наук"
изложить соответственно в следующей редакции:
"вице-министр образования и науки Республики Казахстан, секретарь";
"Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан;
"председатель правления – ректор некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан
председатель правления – ректор некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный педагогический университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан";
"директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Калиев
Талгат Бегимович
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (по согласованию)
Абуов
Жумагали
заведующий кафедрой профессионально-ориентированных языков некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный педагогический университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)
Амиржанова
Назира Сериковна
заведующая отделом культуры и речи республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидат филологических наук (по согласованию)
Алимхан
Жунисбек
главный научный сотрудник республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор филологических наук (по согласованию)
Аяпова
Танат
заведующая кафедрой иностранных языков некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный педагогический университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор филологических наук (по согласованию)
Базарбаева
Зейнеп Муслимовна
главный научный сотрудник республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт языкознания имени А. Байтурсынова" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор филологических наук" (по согласованию);
вывести из состава указанной комиссии Саирова Е.;
в Положении о Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 4 изложить следующей редакции:

"4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.".
Премьер-Министр А. Мамин

"4. Рабочим органом Комиссии является Министерство образования и науки Республики Казахстан".
Премьер-Министр А. Мамин