Қазақстан Республикасында Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары кеңесінің саммитін дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 148-ө өкімі.
2022 жылғы 12 – 13 қазанда Нұр-Сұлтан қаласында Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары кеңесінің (бұдан әрі – АӨСШК) саммитін дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі осы өкімге 1-қосымшаға сәйкес АӨСШК саммитін дайындау және өткізу бойынша протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісу бойынша) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес АӨСШК мүше мемлекеттерінің, байқаушы мемлекеттерінің, байқаушы ұйымдарының, серіктес ұйымдарының, АӨСШК төрағалығы мейман-мемлекеттерінің ресми делегацияларының басшылары мен мүшелеріне Нұр-Сұлтан қаласында жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерінің Нұр-Сұлтан қаласының әуежайындағы (қажет болған жағдайда Қарағанды және Алматы қалаларының әуежайларында), тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүру, арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі:
1) делегациялар тұратын және іс-шаралар өткізілетін жерлерде қауіпсіздік шараларын, сондай-ақ патрульдік автомобильдермен бірге жүруді;
2) Нұр-Сұлтан және Қарағанды қалаларының (метеожағдай нашар болған жағдайда және арнайы ұшақтар Қарағанды қаласына қонғанда) әкімдіктерімен бірлесіп ресми делегациялардың Қарағанды қаласынан Нұр-Сұлтан қаласына дейін жол жүруін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп ресми делегациялар басшылары мен мүшелерінің арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайында қонуын және одан ұшып шығуын (қажет болған жағдайда Қарағанды және Алматы қалаларының әуежайларында);
2) Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайында (қажет болған жағдайда Қарағанды және Алматы қалаларының әуежайларында) арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп белгіленген тәртіппен АӨСШК саммитін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении саммита Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 148-р.
В целях обеспечения подготовки и проведения 12 – 13 октября 2022 года в городе Нур-Султане саммита Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (далее – СВМДА):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению саммита СВМДА согласно приложению 1 к настоящему распоряжению.
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций государств – членов, государств – наблюдателей, организаций – наблюдателей, организаций – партнеров СВМДА, государств – гостей председательства СВМДА на высшем уровне в городе Нур-Султане согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
3. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность глав и членов официальных делегаций в аэропорту города Нур-Султана (при необходимости в аэропортах городов Караганды и Алматы), местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, охрану специальных самолетов.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) меры безопасности в местах проживания делегаций и проведения мероприятия, а также сопровождение патрульными автомобилями;
2) совместно с акиматами городов Нур-Султана и Караганды (в случае плохих метеоусловий и посадки специальных самолетов в городе Караганде) проезд официальных делегаций с города Караганды до города Нур-Султана.
5. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав официальных делегаций и сопровождающих их лиц над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в международном аэропорту города Нур-Султана (при необходимости в аэропортах городов Караганды и Алматы);
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов в международном аэропорту города Нур-Султана (при необходимости в аэропортах городов Караганды и Алматы).
6. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить освещение саммита СВМДА в средствах массовой информации.

7. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі іс-шараларды өткізу орындарында үздіксіз интернетті қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі АӨСШК саммитіне қатысушы делегациялар басшыларының құрметіне Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан берілетін ресми қабылдау (бейресми қабылдау) кезінде концерттік бағдарламалар мен іс-шараларға қажетті техникалық қолдауды (дыбыспен, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны безендіру) ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігімен және Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының Медициналық орталығымен (келісу бойынша) бірлесіп АӨСШК саммитіне қатысушыларға нәтижесі "сол күні" шығатын полимеразды тізбекті реакция әдісімен коронавирус инфекциясының болуына тестілеу жүргізуді, сондай-ақ қажет болған жағдайда ресми делегациялар басшылары мен мүшелеріне медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
10. Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі:
1) Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайында ресми делегациялар басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу бойынша ұйымдастыру іс-шараларын орындауды;
2) Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайында ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарқанын ұйымдастыруды;
3) Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайын, көшелер мен іс-шаралар өткізілетін орындарды безендіруді;
4) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайынан, олардың тұратын жерінен іс-шаралар өткізілетін орынға дейін көлікпен жеткізілуін ұйымдастыруды;
5) іс-шара өткізілетін орындардың іргелес аумақтарын (тұратын орындарын қоса алғанда) абаттандыруды қамтамасыз етсін.
11. Алматы және Қарағанды қалаларының әкімдіктері қажет болған жағдайда делегациялар басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде Алматы және Қарағанды қалаларының әуежайларында шай дастарқанын ұйымдастыруды және гүлмен безендіруді қамтамасыз етсін.
12. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша) АӨСШК саммитіне қатысатын делегациялардың басшыларын қарсы алу және шығарып салу ресми рәсімдеріне қатыссын.
13. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісу бойынша) Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайында (қажет болған жағдайда Қарағанды және Алматы қалаларының әуежайларында) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алуға және шығарып салуға жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.

7. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить бесперебойный интернет в местах проведения мероприятий.
8. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить организацию концертных программ и необходимую техническую поддержку мероприятий (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время официального приема (неформального приема) от имени Президента Республики Казахстан и Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав делегаций участников саммита СВМДА.
9. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с акиматом города Нур-Султана и Медицинским центром Управления Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить проведение тестирования на наличие коронавирусной инфекции методом полимеразной цепной реакции у участников саммита СВМДА с результатами "день в день", а также медицинское обслуживание глав, членов официальных делегаций и сопровождающих их лиц в случае необходимости.
10. Акимату города Нур-Султана обеспечить:
1) выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам глав и членов официальных делегаций в аэропорту города Нур-Султана;
2) организацию чайных столов в аэропорту города Нур-Султана при встрече и проводах глав и членов официальных делегаций;
3) оформление международного аэропорта города Нур-Султана, улиц и мест проведения мероприятий;
4) организацию транспортного курсирования из международного аэропорта города Нур-Султана, мест проживания к месту проведения мероприятий для глав и членов официальных делегаций, а также представителей средств массовой информации;
5) облагораживание прилегающей территории мест проведения мероприятий (включая места проживания).
11. Акиматам городов Алматы и Караганды при необходимости обеспечить организацию чайных столов и цветочного оформления в аэропортах городов Алматы и Караганды при встрече и проводах глав и членов официальных делегаций.
12. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов глав делегаций, участвующих в заседании саммита СВМДА.
13. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить содействие встречам и проводам глав и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Нур-Султана (при необходимости в аэропортах городов Караганды и Алматы).

14. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 13 қаңтардағы
№ 148-ө өкіміне
1-қосымша
Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары кеңесінің саммитін дайындау мен өткізу бойынша протоколдық-ұйымдастырушылық іс-шаралар
2022 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен мыналарды ұйымдастыру және қаржыландыру:
1) 2022 жылғы 11 – 14 қазан аралығындағы кезеңде министрлер деңгейіндегі ресми делегацияларды, министрлер деңгейінен төмен емес делегация басшыларын ("1+3" форматы бойынша), басқа деңгейдегі ("1" форматы бойынша) делегацияларды Нұр-Сұлтан қаласының қонақ үйлері мен резиденцияларында орналастыру;
2) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне көліктік қызмет көрсету;
3) іс-шараларды өткізу үшін залдарды жалға алу (бас мәжіліс залы, баспасөз орталығының залы, баспасөз конференциясына арналған зал, екіжақты кездесулерге арналған залдар, жинақтау залдары, штаб бөлмелері);
4) мәжіліс залын, баспасөз орталығының залын, баспасөз конференциясына арналған залды, екіжақты кездесулерге арналған залдарды, жинақтау залдарын, штаб бөлмелерін, сондай-ақ Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары кеңесінің (бұдан әрі – АӨСШК) саммиті шеңберінде ресми іс-шаралар өткізілетін басқа да орындарды техникалық жарақтандыру және тақырыптық безендіру;
5) баспасөз орталығын техникалық жарақтандыруды (іс-шараларды тікелей телетрансляциялау, оның ішінде баспасөз орталығына теле- және аудиосигнал беру, компьютерлерді, принтерлерді, жылжымалы телевизиялық станцияны, көп функционалды құрылғыны, халықаралық байланысқа, жоғары жылдамдықты сымды және сымсыз интернетке қосылған телефон аппараттарын, мониторларды орнату, сондай-ақ дыбыс жабдығын және бейне-, аудиосплиттерді жалға алу);
6) АӨСШК саммитіне қатысушылар, бірге жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін баспа өнімдерін дайындау (АӨСШК логотипімен конференц-сөмкелер, брендтелген автоқаламдар, брендтелген папкалар, үлестірме материалдар және "Handbook", қажетті стендтер, баннерлер, көрсеткіштер және т.б.);
7) АӨСШК саммиті барысында орыс және ағылшын тілдерінде ілеспе аударма;
8) осы іс-шараларды өткізу кезеңінде АӨСШК саммитіне қатысушыларға, бірге жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдары өкілдеріне арналған тамақ және кофе-брейктер;
9) АӨСШК саммиті өтетін жерде Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлеріне арналған бөлмені жалға алу.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 148-ө өкіміне
2-қосымша
Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары кеңесінің саммиті кезінде ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастырушылық шаралар

14. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение 1
к распоряжению Премьер-
Министра Республики
Казахстан от " " 2022 года №
Протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению саммита Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии
За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2022 год по программе 006 "Представительские затраты", организация и финансирование:
1) размещения официальных делегаций на уровне министров, глав делегаций ни ниже уровня министров (по формату "1+3"), на другом уровне (по формату "1") в гостиницах и резиденциях города Нур-Султана в период с 11 по 14 октября 2022 года;
2) транспортного обслуживания глав и членов официальных делегаций;
3) аренды залов для проведения мероприятий (основной зал заседания, зал пресс-центра, зал для пресс-конференции, залы для двусторонних встреч, накопители, штабные комнаты);
4) технического оснащения и тематического оформления зала заседания, зала пресс-центра, зала для пресс-конференции, залов для двусторонних встреч, накопителей, штабных комнат, а также других мест проведения официальных мероприятий в рамках саммита Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (далее – СВМДА);
5) технического оснащения пресс-центра (прямая телевизионная трансляция мероприятий, в том числе с передачей теле- и аудиосигнала в пресс-центр, аренда компьютеров, принтеров, передвижной телевизионной станции, многофункциональных устройств, телефонных аппаратов с доступом к международной связи, высокоскоростному проводному и беспроводному интернету, установка мониторов, а также звукового оборудования, видео- и аудиосплиттеров);
6) изготовления печатной продукции для участников саммита СВМДА, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации (конференц-сумки с логотипом СВМДА, брендированные авторучки, папки, раздаточные материалы и "Handbook", необходимые стенды, баннеры, указатели и прочее);
7) синхронного перевода на (с) русский (-го), английский (-го) языки (-ов) в ходе саммита СВМДА;
8) питания и кофе-брейков для участников саммита СВМДА, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации в период проведения данных мероприятий;
9) аренды комнаты для сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан в местах проведения саммита СВМДА.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-
Министра
Республики Казахстан
от " " 2022 года №
Организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций во время саммита Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии

2022 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының өкілеттіктері мен мемлекеттік функцияларын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасы, 028 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасының 100 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен мыналарды ұйымдастыру және қаржыландыру:
1) 2022 жылғы 11 – 14 қазан аралығындағы кезеңде мемлекет/үкімет басшылары ("1+5" форматы бойынша) деңгейіндегі және халықаралық ұйымдардың басшылары ("1+3" форматы бойынша) деңгейіндегі ресми делегацияларды Нұр-Сұлтан қаласының қонақ үйлері мен резиденцияларында орналастыру;
2) Нұр-Сұлтан қаласының халықаралық әуежайында (VIP залында) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салуды ұйымдастыру;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің және Премьер-Министрінің атынан ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері үшін ресми қабылдауды, бейресми қабылдауларды (таңғы ас, түскі ас, кешкі ас), сондай-ақ техникалық үстелдерді ұйымдастыру;
4) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу;
5) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне көліктік қызмет көрсету;
6) қабылдаулар, сондай-ақ бейресми іс-шаралар өткізілетін орындарды техникалық қамтамасыз ету және тақырыптық безендіру;
7) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне медициналық қызмет көрсету;
8) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының (келісу бойынша) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері үшін полимеразды тізбекті реакция әдісімен коронавирус инфекциясының болуына тестілеуді тегін негізде өткізуі;
9) Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары кеңесінің (бұдан әрі – АӨСШК) саммитіне қатысушылар, бірге жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдары өкілдері үшін баспа және басқа да өнімдерді дайындау (делегациялық кітапшалар, сапар бағдарламалары, бейдждер, автомобильдерге арнайы рұқсаттамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар және т.б.);
10) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында, сондай-ақ АӨСШК саммиті шеңберінде іс-шаралар өткізілетін барлық жерлерде гүлмен безендіруді ұйымдастыру;
11) өткізілетін іс-шаралардың стенографиялық жазбасын қамтамасыз ету.

За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2022 год по программам 001 "Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан", подпрограмме 100 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне" программы 028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан", организация и финансирование:
1) размещения официальных делегаций на уровне глав государств/правительств (по формату "1+5") и глав международных организаций (по формату "1+3") в гостиницах и резиденциях города Нур-Султана в период с 11 по 14 октября 2022 года;
2) встречи и проводов (в VIP зале) в международном аэропорту города Нур-Султана глав и членов официальных делегаций;
3) официального приема, неформальных приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан и Премьер-Министра Республики Казахстан для глав и членов официальных делегаций, а также технических столов;
4) приобретения подарков и сувениров для глав и членов официальных делегаций;
5) транспортного обслуживания глав и членов официальных делегаций;
6) технического обеспечения и тематического оформления в местах проведения приемов, а также неофициальных мероприятий;
7) медицинского обслуживания глав и членов официальных делегаций;
8) проведения на бесплатной основе Медицинским центром Управления Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) тестирования на наличие коронавирусной инфекции методом полимеразной цепной реакции для глав и членов официальных делегаций;
9) изготовления печатной и другой продукции для участников саммита Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (далее – СВМДА), сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации (делегационные книжки, программы визита, бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием и прочее);
10) цветочного оформления в аэропорту города Нур-Султана при встрече и проводах глав и членов официальных делегаций, а также во всех местах проведения мероприятий в рамках саммита СВМДА;
11) обеспечения стенографической записи проводимых мероприятий.