Аварияның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөнінде үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 3 қарашадағы № 178-ө өкімі.
Қарағанды облысында "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамының Көмір департаменті "Ленин атындағы" шахтасында 2022 жылғы 3 қарашада болған аварияны тергеп-тексеру мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қарағанды облысында "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамының Көмір департаменті "Ленин атындағы" шахтасындағы аварияның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Комиссия дереу жұмысқа кіріссін, аварияның себептерін жан-жақты тергеп-тексеруді қамтамасыз етсін, келтірілген залалды бағалау, зардап шеккендерге және қаза тапқандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссия төрағасы Юрий Викторович Ильин аварияның себептерін тергеп-тексеру нәтижелері және келтірілген залалды бағалау, зардап шеккендерге және қаза тапқандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 3 қарашадағы
№ 178-ө өкіміне
қосымша
Қарағанды облысында "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамының Көмір департаменті "Ленин атындағы" шахтасындағы аварияның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссияның Құрамы
Ильин Юрий Викторович
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі, Комиссия төрағасы
Танабаев Мұса Тұрманұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары, Комиссия төрағасының орынбасары
Басин Вадим Борисович
-
Қарағанды облысы әкімінің бірінші орынбасары
Құрымбаев Эрик Зейінғабылұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Тау-кен металлургия өнеркәсібіндегі мемлекеттік қадағалау басқармасының басшысы
Әбілқасынов Арман Төлеубайұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Қарағанды облысы бойынша департаменті басшысының орынбасары
Брагин Сергей Михайлович
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті № 4 департаменті көмір өнеркәсібіндегі мемлекеттік қадағалау бөлімінің басшысы
Ахметов Саяш Шафхатұлы
-
Қарағанды облысы еңбек инспекциясы басқармасы басшысының орынбасары
Наир Биджу
-
"АрселорМиттал Темиртау" акционерлік қоғамының бас директоры (келісу бойынша)
Өкенов Жұмат Тельманұлы
-
"Кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметтерінің республикалық орталық штабы" ЖШС Қарағанды филиалы директорының орынбасары (келісу бойынша)
Лукин Андрей Рудольфович
-
"Қорғау" көміршілер кәсіподағының бас техникалық инспекторы (келісу бойынша)

Об образовании Правительственной комиссии по расследованию причин и ликвидации последствий аварии
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 ноября 2022 года № 178-р
В целях расследования аварии на шахте "имени Ленина" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области, произошедшей 3 ноября 2022 года:
1. Образовать Правительственную комиссию по расследованию причин и ликвидации последствий аварии на шахте "имени Ленина" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области (далее – Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин аварии, принять меры по оценке причиненного ущерба, оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
3. Председателю Комиссии Ильину Юрию Викторовичу доложить о результатах расследования причин аварии и принятых мерах по оценке причиненного ущерба, оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 ноября 2022 года № 178-р
Состав
Правительственной комиссии по расследованию причин и ликвидации последствий аварии на шахте "имени Ленина" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области
Ильин
Юрий Викторович
-
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, председатель Комиссии
Танабаев
Муса Турманович
-
заместитель председателя Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, заместитель председателя Комиссии
Басин
Вадим Борисович
-
первый заместитель акима Карагандинской области
Курумбаев
Эрик Зейнгабулович
-
руководитель управления государственного надзора в горно-металлургической промышленности Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Абылкасынов
Арман Тулеубаевич
-
заместитель руководителя Департамента Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Карагандинской области
Брагин
Сергей Михайлович
-
руководитель отдела государственного надзора в угольной промышленности № 4 Департамента Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Карагандинской области
Ахметов
Саяш Шафхатович
-
заместитель руководителя управления по инспекции труда Карагандинской области
Наир
Биджу
-
генеральный директор акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" (по согласованию)
Окенов
Жумат Тельманович
-
заместитель директора Карагандинского филиала товарищества с ограниченной ответственностью "Республиканский центральный штаб профессиональных военизированных аварийно-спасательных служб" (по согласованию)
Лукин
Андрей Рудольфович
-
главный технический инспектор профсоюза угольщиков "Қорғау" (по согласованию)