Шағын және орта бизнесті қолдау бойынша ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 72-ө өкімі.
Шағын және орта бизнесті қолдаудың толыққанды шаралар кешенін әзірлеу бойынша ұсыныстар дайындау мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда шағын және орта бизнесті қолдау бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобы (бұдан әрі – жұмыс тобы) құрылсын.
2. Жұмыс тобы 2023 жылғы 1 тамызға дейінгі мерзімде шағын және орта бизнесті қолдау бойынша ұсыныстар әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министріне жүктелсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 72-ө өкіміне
қосымша
Шағын және орта бизнесті қолдау бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобының құрамы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, жетекші
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі, жетекшінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министрі, хатшы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттары (келісу бойынша)
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасары
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Астана" халықаралық қаржы орталығының басқарушы (келісу бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы төралқасының төрағасы (келісу бойынша)
"Өңдеу өнеркәсібі одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің Басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Қазақстан фермерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлер қауымдастық нысандағы бірлестігі Басқарма төрағаның бірінші орынбасары (келісу бойынша)

О создании рабочей группы для выработки предложений по поддержке малого и среднего бизнеса
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 72-р.
В целях выработки предложений по разработке комплекса полноценных мер поддержки малого и среднего бизнеса:
1. Создать рабочую группу по выработке предложений по поддержке малого и среднего бизнеса (далее – рабочая группа) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Рабочей группе в срок до 1 августа 2023 года выработать предложения по поддержке малого и среднего бизнеса и внести в Правительство Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение
к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 апреля 2023 года № 72-р
Состав
рабочей группы по выработке предложений по поддержке малого и среднего бизнеса
Премьер-Министр Республики Казахстан, руководитель
Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан, заместитель руководителя
первый вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Председатель Правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
Председатель Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию)
Министр информации и общественного развития Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
Председатель Правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
Управляющий Международным финансовым центром "Астана" (по согласованию)
Председатель Президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Председатель Правления объединения юридических лиц "Союз обрабатывающей промышленности" (по согласованию)
первый заместитель Председателя Правления объединения индивидуальных предпринимателей и юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация фермеров Казахстана" (по согласованию)