"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану және экология мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар және "2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 20-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 5 наурыздағы № 28-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған, қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану және экология мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдансын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
4. "2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 20-ө өкіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесінде реттік нөмірі 66-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
66.
Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі орталық комиссия туралы ережені бекіту туралы
ЭМ бұйрығы
ЭМ
2025 жылғы қараша
А.Ғ. Хасенов
".
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 5 наурыздағы
№ 28-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования и экологии" и внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 20-р "О мерах по реализации Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" и Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 марта 2024 года № 28-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования и экологии" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
4. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 20-р "О мерах по реализации Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" и Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования" следующее изменение:
в перечне правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" и Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования", утвержденном указанным распоряжением, строку, порядковый номер 66, изложить в следующей редакции:
"
66.
Об утверждении Положения о центральной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан
приказ МЭ
МЭ
ноябрь 2025 года
Хасенов А.Г.
".
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 марта 2024 года № 28-р

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану және экология мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен қабылдануы негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді әзірлеу сапасы мен уақытылы енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

Перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования и экологии"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
2.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
3.
Пайдалы қазбаларды мемлекеттік есепке алуға негізгі және олармен тұтасып жатқан пайдалы қазбалардың саны мен сапасы туралы мәліметтерді енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
4.
"Басым жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 124 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
5.
"Басым құқықты іске асыру туралы мәселені қарау және ол бойынша шешім қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 192 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
6.
"Көмірсутектерді барлау мен өндіру және уран өндіруді жүргізу кезіндегі консервациялау және жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 22 мамырдағы № 200 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
7.
"Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 365 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
8.
"Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензия беру үшін өтініш беру және оны қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 366 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
9.
"Мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын жүргізу қағидаларын және Пайдалы қазбалар қорларын мемлекеттік есепке алу бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 25 мамырдағы № 393 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
10.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.
Об утверждении Правил включения в государственный учет полезных ископаемых сведений о количестве и качестве основных и совместно с ними залегающих полезных ископаемых
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 апреля 2018 года № 124 "Об утверждении перечня приоритетных работ и услуг"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 192 "Об утверждении Правил рассмотрения вопроса о реализации приоритетного права и принятия по нему решения"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2018 года № 200 "Об утверждении Правил консервации и ликвидации при проведении разведки и добычи углеводородов и добычи урана"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 365 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 366 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на добычу твердых полезных ископаемых"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 393 "Об утверждении Правил ведения единого кадастра государственного фонда недр и Правил предоставления информации по государственному учету запасов полезных ископаемых государственным органам"
приказ Министра промышленности строительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.

"Қазақстан Республикасының көмірсутек кен орындарын барлау және әзірлеу жөніндегі орталық комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 мамырдағы № 214 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
11.
"Жер қойнауын пайдалануға арналған үлгілік келісімшарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы
11 маусымдағы № 233 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
12.
"Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану жөніндегі бірыңғай қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 маусымдағы № 239 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
13.
"Көмірсутектер саласында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 қарашадағы № 453 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 қарашадағы № 77 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов,
Т.М. Жақсылықов
14.
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
15.
"Кепілдік, банктік салым кепілін, мүлік кепілін және сақтандыру беру туралы өтініштердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 3 шілдедегі № 237 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2024 жылғы наурыз
Ж.Ш. Алиев
16.
"Банктік салымның кепілі шартын жасасу қағидаларын және көмірсутектер мен уран өндіру саласындағы банктік салым кепіл шартының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 16 шілдедегі № 232 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
17.
"Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру обьектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 30 шілдедегі
№ 269 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
18.

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 мая 2018 года № 214 "Об утверждении Положения о центральной комиссии по разведке и разработке месторождений углеводородов Республики Казахстан"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 "Об утверждении типовых контрактов на недропользование"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 15 июня 2018 года № 239 "Об утверждении Единых правил по рациональному и комплексному использованию недр"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 ноября 2018 года № 453 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2018 года № 77 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов при проведении операций по недропользованию в области углеводородов"
совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЭ, МНЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.,
Жаксылыков Т.М.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214 "Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 июля 2021 года № 237 "Об утверждении форм заявлений о предоставлении гарантии, залога банковского вклада, залога имущества и страхования"
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
Март 2024 года
Алиев Ж.Ш.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 16 июля 2021 года № 232 "Об утверждении Правил заключения договора залога банковского вклада и типовой формы договора залога банковского вклада в области углеводородов и добычи урана".
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269 "Об утверждении Правил проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.

"I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде банктік салым кепілінің үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 8 қыркүйектегі № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2024 жылғы наурыз
Ж.Ш. Алиев
19.
"Базалық жобалау құжаттарына және әзірлеу талдауларына тәуелсіз сарапшыларды тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 17 мамырдағы № 173 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы наурыз
А.Ғ. Хасенов
20.
Жер қойнауын пайдаланушыны, пайдалы қатты қазбалардың ресурстары және (немесе) қорлары туралы есепті дайындаған және тексерген құзыретті тұлғаларды тыңдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
21.
Қатты пайдалы қазбалар кен орындарын барлау бойынша ең төмен талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
22.
Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссиясы туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы наурыз
И.Ш. Шархан
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 8 сентября 2021 года № 362 "Об утверждении типового договора залога банковского вклада в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта І категории"
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
Март 2024 года
Алиев Ж.Ш.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 17 мая 2022 года № 173 "Об утверждении Правил привлечения независимых экспертов базовых проектных документов и анализов разработки"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Март 2024 года
Хасенов А.Г.
Об утверждении Правил заслушивания недропользователя, компетентных лиц, подготовивших и проверивших отчет об оценке ресурсов и (или) запасов твердых полезных ископаемых
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.
Об утверждении минимальных требований по разведке месторождений твердых полезных ископаемых
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.
Об утверждении Положения о Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Март 2024 года
Шархан И.Ш.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
______________________________