Астана қаласында Орталық Азия өңірлік экономикалық ынтымақтастық бағдарламасының 23-ші Министрлік конференциясын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 16 сәуірдегі № 50-ө Өкімі
2024 жылғы 8 қарашада Астана қаласында Орталық Азия өңірлік экономикалық ынтымақтастық бағдарламасының 23-ші Министрлік конференциясын тиімді ұйымдастырып, өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласында Орталық Азия өңірлік экономикалық ынтымақтастық бағдарламасының 23-ші Министрлік конференциясын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар (келісу бойынша) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 16 сәуірдегі
№ 50-ө өкімімен
бекітілген
Астана қаласында Орталық Азия өңірлік экономикалық ынтымақтастық бағдарламасының 23-ші Министрлік конференциясын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
Жауапты
орындаушы
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
Мазмұндық сипаттағы іс-шаралар
1.
Министрлік конференциясының тұжырымдамасы мен бағдарламасын қалыптастыру
конференцияның тұжырымдамасы мен бағдарламасы
2024 жылғы 10 қазанға дейін
ҰЭМ, СІМ, СИМ, ӨҚМ, КМ, ЦДИАӨМ, ЭТРМ, ЭМ, СРИМ
талап етілмейді
2.
АДБ-мен бірлесіп Министрлік конференциясының күн тәртібін келісу
күн тәртібі
2024 жылғы 15 маусымға дейін
ҰЭМ, СІМ, СИМ, ӨҚМ, КМ, ЦДИАӨМ, ЭТРМ, ЭМ, СРИМ
талап етілмейді
3.
ОАӨЭЫ елдерінің (Әзербайжан, Грузия, Пәкістан, Қытай Халық Республикасы, Қырғыз Республикасы, Моңғолия, Түрікменстан, Тәжікстан, Өзбекстан) министрлеріне шақыру қағаздарын жіберу
шақыру қағаздарын жіберу
2024 жылғы 15 шілдеге дейін
ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
4.
Халықаралық ұйымдарға (ОАӨЭЫ институты, ЕҚДБ, Еуропалық Одақ, ХВҚ, ИДБ, БҰҰДБ, Дүниежүзілік банк, АИИБ және т.б.) шақыру қағаздарын жіберу
шақыру қағаздарын жіберу
2024 жылғы 15 шілдеге дейін
ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
5.
Министрлік конференциясына қатысушылар тізімін қалыптастыру
қатысушылардың жалпы тізімі
2024 жылғы 10 тамызға дейін
ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
Ұйымдастырушылық іс-шаралар
6.
Министрлік конференциясына қатысушы елдер министрлерінің келу кестесін қалыптастыру
келу кестесі және болу бағдарламасы
2024 жылғы 7 қазанға дейін
ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
7.
Мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларын делегациялар басшыларына бекіту
бекіту тізімі

Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению 23-й Министерской конференции Программы Центрально-Азиатского регионального экономического сотрудничества в городе Астане
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 апреля 2024 года № 50-р
В целях обеспечения эффективной организации и проведения 23-й Министерской конференции Программы Центрально-Азиатского регионального экономического сотрудничества 8 ноября 2024 года в городе Астане:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 23-й Министерской конференции Программы Центрально-Азиатского регионального экономического сотрудничества в городе Астане (далее – План).
2. Министерству национальной экономики Республики Казахстан, заинтересованным государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 апреля 2024 года № 50-р
План мероприятий
по подготовке и проведению 23-й Министерской конференции Программы Центрально-Азиатского регионального экономического сотрудничества в городе Астане
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Сроки исполнения
Ответственный исполнитель
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
Мероприятия содержательного характера
1.
Формирование концепции и программы Министерской конференции
концепция и программа конференции
до 10 октября 2024 года
МНЭ, МИД, МТИ, МПС, МТ, МЦРИАП, МЭПР, МЭ, МВРИ
не требуется
2.
Согласование повестки дня Министерской конференции совместно с АБР
повестка дня
до 15 июня 2024 года
МНЭ, МИД, МТИ, МПС, МТ, МЦРИАП, МЭПР, МЭ, МВРИ
не требуется
3.
Направление приглашений министрам стран ЦАРЭС (Азербайджан, Грузия, Пакистан, Китайская Народная Республика, Кыргызская Республика, Монголия, Туркменистан, Таджикистан, Узбекистан)
направление приглашений
до 15 июля 2024 года
МНЭ, МИД
не требуется
4.
Направление приглашений международным организациям (Институт ЦАРЭС, ЕБРР, Европейский союз, МВФ, ИБР, ПРООН, Всемирный банк, АБИИ и др.)
направление приглашений
до 15 июля 2024 года
МНЭ, МИД
не требуется
5.
Формирование списка участников Министерской конференции
общий список участников
до 10 августа 2024 года
МНЭ, МИД
не требуется
Организационные мероприятия
6.
Формирование графика прибытия министров стран участников Министерской конференции
график прибытия и программа пребывания
до 7 октября 2024 года
МНЭ, МИД
не требуется
7.
Закрепление должностных лиц государственных органов за главами делегаций
список закрепления

2024 жылғы 28 қазанға дейін
ҰЭМ, СІМ, СИМ, ӨҚМ, КМ, ЦДИАӨМ, ЭТРМ, ЭМ, СРИМ
талап етілмейді
8.
ОАӨЭЫ елдері делегацияларын қарсы алуды – шығарып салуды ұйымдастыру
қарсы алу – шығарып салу
2024 жылғы 8 қараша
Астана қаласының әкімдігі, ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
9.
Мамандандырылған техникалық қызмет көрсету станцияларында күзетілетін адамдардың автомобильдерін тексеру (ресми сервистік орталық)
автомобильдердің жай-күйі туралы акт
2024 жылғы 8 қарашаға
дейін
Астана қаласының әкімдігі,
МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
10.
Шақыруларды (визалық қолдауды) рәсімдеу және келісу. Шақырулардың негізінде делегаттарға визалар беруге жәрдемдесу
визалар
2024 жылғы қазан – қараша
ҰЭМ, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша), Қаржымині МКК, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), СІМ шет елдердегі мекемелері
талап етілмейді
11.
Министрлік конференциясының ресми делегацияларына, модераторларына және спикерлеріне байланыс офицерлерін бекітуді ұйымдастыру
байланыс офицерлерін бекіту
2024 жылғы 8 қараша
ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
Әуежай / қарсы алу және шығарып салу / протокол
12.
Астана қаласына келетін ресми делегациялар мен алдыңғы қатарлы топтар мүшелерінің әуежайдың VIP-залдары (делегация басшыларына суретке түсірусіз) арқылы өтуін қамтамасыз ету, делегация мүшелері мен БАҚ өкілдерінің паспорттық және кедендік бақылаудан жеделдетілген өтуі үшін "жасыл дәліздер" құру (құрлықтық Мемлекеттік шекарадан өткен жағдайда)
ҰЭМ-не ақпарат
2024 жылғы 5 – 12 қараша
КМ, Астана қаласының әкімдігі, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), Қаржымині МКК, МКҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
13.
Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері үшін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ресми қабылдауды ұйымдастыру
жоғары деңгейде қабылдау
2024 жылғы 8 қараша
ПІБ (келісу бойынша), Астана қаласының әкімдігі, МКҚ (келісу бойынша)
республикалық бюджет
14.
Үкімет басшылары/делегация басшылары үшін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ресми қабылдау кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастыру
жоғары деңгейде қабылдау кезінде музыкалық сүйемелдеу
2024 жылғы 8 қараша
МАМ, ҰЭМ, Астана қаласының әкімдігі
республикалық бюджет
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету
15.
Іс-шараға қатысушылар мен ұйымдастырушыларды аккредиттеу
Аккредиттелген қатысушылар мен ұйымдастырушылар
2024 жылғы 7 қарашаға дейін
ҰЭМ, МКҚ
(келісу бойынша)
талап етілмейді
16.
Кортеждердің жүру маршруттары бойынша тұрғылықты және іс-шаралар өткізілетін жерлерде құқықтық тәртіп пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
Ресми делегациялардың жүру маршруттары бойынша бірге жүру
құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету/
делегация басшыларымен бірге жүру

до 28 октября 2024 года
МНЭ, МИД, МТИ, МПС, МТ, МЦРИАП, МЭПР, МЭ, МВРИ
не требуется
8.
Организация встреч – проводов делегаций стран ЦАРЭС
встречи – проводы
8 ноября 2024 года
акимат города Астаны, МНЭ, МИД
не требуется
9.
Проверка автомобилей охраняемых лиц в специализированных станциях технического обслуживания (официальный сервисный центр)
акт о состоянии автомобилей
до 10 ноября 2024 года
акимат города Астаны,
СГО (по согласованию)
не требуется
10.
Оформление и согласование приглашений (визовой поддержки), содействие в выдаче виз делегатам на основании приглашений
визы
октябрь-ноябрь 2024 года
МНЭ, МВД, КНБ (по согласованию),
КГД МФ, КНБ ПС
(по согласованию),
загранучреждения МИД
не требуется
11.
Организация закрепления офицеров связи за официальными делегациями, спикерами и модераторами Министерской конференции
закрепление офицеров связи
8 ноября 2024 года
МНЭ, МИД
не требуется
Аэропорт / прием и проводы / протокол
12.
Обеспечение прохождения членов официальных делегаций и передовых групп, прибывающих в город Астану, через VIP-залы аэропорта (главам делегаций без фотографирования), создание "зеленых коридоров" для ускоренного прохождения паспортного и таможенного контроля членами делегаций и представителями СМИ (в случае пересечения сухопутной Государственной границы)
информация в МНЭ
5-12 ноября 2024 года
МТ, акимат города Астаны, ПС КНБ
(по согласованию), КГД МФ, СГО
(по согласованию)
не требуется
13.
Организация официального приема от имени Премьер-Министра Республики Казахстан для глав и членов официальных делегаций
прием на высоком уровне
8 ноября 2024 года
УДП (по согласованию),
акимат города Астаны,
СГО
(по согласованию)
республиканский бюджет
14.
Организация концертной программы во время официального приема от имени Премьер-Министра Республики Казахстан для глав правительств/глав делегаций
музыкальное сопровождение во время приема на высоком уровне
8 ноября 2024 года
МКИ, МНЭ, акимат города Астаны
республиканский бюджет
Обеспечение безопасности
15.
Аккредитация участников и организаторов мероприятия
аккредитованные участники и организаторы
до 7 ноября 2024 года
МНЭ, СГО (по согласованию)
не требуется
16.
Обеспечение правопорядка и безопасности в местах проживания и проведения мероприятий, по маршрутам следования кортежей, сопровождение по маршрутам следования официальных делегаций
обеспечение правопорядка/
сопровождение глав делегаций

2024 жылғы 7 – 8 қараша
МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК
(келісу бойынша), ІІМ
талап етілмейді
17.
МҚК-ге анықтама деректері бар іс-шараға қатысушылар мен БАҚ-тың тізімін беру
іс-шараға қатысушылардың тізімі
2024 жылғы 15 қазанға дейін
ҰЭМ, СІМ, МАМ
талап етілмейді
18.
Күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету
делегация басшыларын күзету
2024 жылғы 5 – 10 қараша
МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК
(келісу бойынша),
ІІМ
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АДБ Азия Даму Банкі;
АИИБ Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкі;
БАҚ бұқаралық ақпарат құралдары;
БҰҰДБ Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы;
ЕҚДБ Еуропа Қайта құру және Даму Банкі;
ИДБ Ислам Даму Банкi;
Министрлік конференциясы Орталық Азия өңірлік экономикалық ынтымақтастық бағдарламасының Министрлік конференциясы;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Қаржымині МКК Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті;
МАМ Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
МКҚ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ОАӨЭЫ – Орталық Азия өңірлік экономикалық ынтымақтастығы;
ӨҚМ Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ПІБ Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы;
СИМ Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
СРИМ Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
СІМ Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ҰҚК Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰҚК ШҚ – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі;
ҰЭМ Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ХВҚ Халықаралық валюта қоры;
ЦДИАӨМ Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭМ Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ЭТРМ Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.

7-8 ноября 2024 года
СГО (по согласованию),
КНБ (по согласованию),
МВД
не требуется
17.
Предоставление в СГО списка участников мероприятия и СМИ с установочными данными
список участников мероприятия
до 15 октября 2024 года
МНЭ, МИД, МКИ
не требуется
18.
Обеспечение безопасности охраняемых лиц
охрана глав делегаций
5-10 ноября 2024 года
СГО (по согласованию),
КНБ (по согласованию),
МВД
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АБР – Азиатский Банк Развития;
АБИИ – Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций;
СМИ – средства массовой информации;
ПРООН – Программа Развития Организации Объединенных Наций;
ЕБРР – Европейский Банк Реконструкции и Развития;
ИБР – Исламский Банк Развития;
Министерская конференция – Министерская конференция Программы Центрально-Азиатского регионального экономического сотрудничества;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
КГД МФ – Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
ЦАРЭС – Центрально-Азиатское региональное экономическое сотрудничество;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
УДП – Управление делами Президента Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
ПС КНБ – Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МВФ – Международный валютный фонд;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
_________________________