Астана қаласында Жаһандық инновациялық индекстің Азия елдері үшін 2024 жылғы есебін жариялауды дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 18 шілдедегі № 101-ө Өкімі
Астана қаласында Жаһандық инновациялық индекстің Азия елдері үшін 2024 жылғы есебін жариялауды тиімді ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласында Жаһандық инновациялық индекстің Азия елдері үшін 2024 жылғы есебін жариялауды дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар (келісу бойынша) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 18 шілдедегі
№ 101-ө өкімімен
бекітілген
Астана қаласында Жаһандық инновациялық индекстің Азия елдері үшін 2024 жылғы есебін жариялауды дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындау мерзімдері
Жауапты орындаушы
1
2
3
4
5
Ұйымдастыру-техникалық іс-шаралар
1.
Жаһандық инновациялық индекстің Азия елдері үшін 2024 жылғы есебін жариялау жөніндегі конференцияға (бұдан әрі – конференция) қатысушылардың тізімін қалыптастыру
қатысушылар тізімі
2024 жылғы 20 шілдеге дейін
Әділетмині, СІМ
2.
Конференция өтетін орынды айқындау және брондау
залды брондау
2024 жылғы 20 шілдеге дейін
Әділетмині, МАМ, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
3.
Ұйымдастыру техникасымен, байланыс құралдарымен және синхронды жабдықтармен (аудио-, бейне жабдықтар, брендтеу, жиһаз, қажет болған жағдайда басқа да қосымша жарақтандыру) қамтамасыз етуді қоса алғанда, конференцияны техникалық жарақтандыруды және өткізу орнын ұйымдастыру
қызметтер көрсету туралы шарттар
2024 жылғы тамыз –қыркүйек
Әділетмині, СІМ
4.
Шетелдік және қазақстандық конференцияға қатысушыларға шақыруларды қалыптастыру және жіберу
шақырулар жіберу
2024 жылғы 1 тамызға дейін
Әділетмині, СІМ
5.
Шақырулардың мәртебесін қадағалау
шақырулардың мәртебесі
2024 жылғы тамыз –қыркүйек
Әділетмині
6.
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар арасында бірге жүретін адамдарға жауаптыларды бөлу жөніндегі тізімді қалыптастыру
бекіту тізімі
2024 жылғы
1 қыркүйекке дейін
Әділетмині, МАМ, ҒЖБМ, ҰЭМ, ӨҚМ,
ОМ, СИМ, КМ, ңбекмині, Қаржымині, ЦДИАӨМ, ЭМ, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ (келісу бойынша)
7.
Конференцияға қатысушылардың келу және кету кестесін қалыптастыру
кесте
2024 жылғы 1 қыркүйекке дейін
Әділетмині, СІМ, МАМ, ҒЖБМ,
ҰЭМ, ӨҚМ, ОМ, СИМ, КМ, Еңбекмині, Қаржымині, ЦДИАӨМ, ЭМ
8.
Делегацияларды қарсы алуды-шығарып салуды ұйымдастыру
қарсы алу-шығарып салу
конференция өтетін күндері
Астана қаласының әкімдігі, Әділетмині, СІМ, МАМ, ҒЖБМ, ҰЭМ, ӨҚМ, ОМ, СИМ, КМ, Еңбекмині, Қаржымині, ЦДИАӨМ, ЭМ, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ (келісу бойынша)
Әуежай / күтіп алу және шығарып салу / протокол
9.
Астана қаласына келетін ресми делегациялар мүшелерінің әуежайдың VIP-залдары арқылы өтуін қамтамасыз ету (делегация басшыларының суретке түсуінсіз), делегация мүшелері мен БАҚ өкілдерінің паспорттық және кедендік бақылаудан жедел өтуі үшін "жасыл дәліздер" құру (құрлықтағы Мемлекеттік шекараны кесіп өткен жағдайда)
Әділетминіне ақпарат
ұшып келу және ұшып кету күні
КМ, Астана қаласының әкімдігі, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), Қаржыминінің МКК
Қауіпсіздікті қамтамасыз ету
10.
Конференцияға қатысушыларды аккредиттеу
аккредиттел ген қатысушылар тізімі
2024 жылғы 20 қыркүйек
Әділетмині
11.
Бұқаралық ақпарат құралдарын шақыруды ұйымдастыру және аккредиттеу
аккредиттелген БАҚ тізімі
2024 жылғы 20 қыркүйек
МАМ, Әділетмині
12.
Іс-шара өтетін орындарда құқықтық тәртіп пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету, ресми делегациялардың жүру маршруттары бойынша бірге жүру
іс-қимыл жоспары
іс-шараны өткізудің бүкіл мерзімі ішінде
ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша)
Мазмұндық сипаттағы іс-шаралар
13.
Конференцияның тұжырымдамасы мен бағдарламасын әзірлеу
конференцияның тұжырымдамасы мен бағдарламасы
2024 жылғы қыркүйек
Әділетмині
14.
Материалдар дайындау
сөз сөйлеу жобасына ұсыныстар (анықтама лық материалдар)

Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению обнародования отчета Глобального инновационного индекса для стран Азии за 2024 год в городе Астане
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 июля 2024 года № 101-р
В целях обеспечения эффективной организации и проведения обнародования отчета Глобального инновационного индекса для стран Азии за 2024 год в городе Астане:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению обнародования отчета Глобального инновационного индекса для стран Азии за 2024 год в городе Астане (далее – План).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан, заинтересованным государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2024 года №
План мероприятий
по подготовке и проведению обнародования отчета
Глобального инновационного индекса для стран Азии за 2024 год в городе Астане
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Сроки исполнения
Ответственный исполнитель
1
2
3
4
5
Организационно-технические мероприятия
1.
Формирование списка участников конференции по обнародованию отчета Глобального инновационного индекса для стран Азии за 2024 год (далее – конференция)
список участников
до 20 июля 2024 года
МЮ, МИД
2.
Определение и бронирование места проведения конференции
бронирование зала
до 20 июля 2024 года
МЮ, МКИ, МИД, акимат города Астаны
3.
Организация технического оснащения и места проведения конференции, включая обеспечение организационной техникой, средствами связи и синхронным оборудованием (аудио-, видеооборудование, брендирование, мебель, другое дополнительное оснащение при необходимости)
договоры об оказании услуг
август-сентябрь 2024 года
МЮ, МИД
1
2
3
4
5
4.
Формирование и направление приглашений зарубежным и казахстанским участникам конференции
направление приглашений
до 1 августа 2024 года
МЮ, МИД
5.
Отслеживание статуса приглашений
статус приглашений
август – сентябрь 2024 года
МЮ
6.
Формирование списка по распределению ответственных за сопровождаемыми лицами между государственными органами и организациями
список закрепления
до 1 сентября 2024 года
МЮ,
МИД,
МКИ,
МНВО,
МНЭ,
МПС,
МП,
МТИ, МТ,
МТСЗН,
МФ, МЦРИАП, МЭ,
АО
"Центр международных программ" (по согласованию)
7.
Формирование графика прибытия и убытия участников конференции
график
до 1 сентября 2024 года
МЮ,
МИД,
МКИ,
МНВО,
МНЭ,
МПС, МП, МТИ,
МТ,
МТСЗН,
МФ, МЦРИАП, МЭ
1
2
3
4
5
8.
Организация встреч- проводов делегаций
встречи-проводы
в дни проведения конференции
акимат города Астаны, МЮ, МИД, МКИ, МНВО, МНЭ, МПС, МП, МТИ, МТ, МТСЗН, МФ, МЦРИАП, МЭ, АО "Центр международных программ" (по согласованию)
Аэропорт/прием и проводы/протоколы
9.
Обеспечение прохождения членов официальных делегаций, прибывающих в город Астану, через VIP-залы аэропорта (главам делегаций без фотографирования), создание "зеленых коридоров" для ускоренного прохождения паспортного и таможенного контроля членами делегаций и представителями СМИ (в случае пересечения сухопутной Государственной границы)
информация в МЮ
в день прилета и отлета
МТ, акимат города Астаны, ПС КНБ (по согласованию), КГД МФ
Обеспечение безопасности
10.
Аккредитация участников конференции
список аккредитованных участников
20 сентября 2024 года
МЮ
1
2
3
4
5
11.
Организация приглашения и аккредитация средств массовой информации
список аккредитованных СМИ
20 сентября 2024 года
МКИ, МЮ
12.
Обеспечение правопорядка и безопасности в местах проведения мероприятия, сопровождение по маршрутам следования официальных делегаций
план действий
в течение всего срока проведения мероприятия
МВД, КНБ (по согласованию)
Мероприятия содержательного характера
13.
Разработка концепции и программы конференции
концепция и программа конференции
сентябрь 2024 года
МЮ
14.
Подготовка материалов
предложения в проект выступления (справочные материалы)

2024 жылғы 10 тамызға дейін
Әділетмині, МАМ, ҒЖБМ, ҰЭМ, ӨҚМ, ОМ, СИМ, КМ, Еңбекмині, Қаржымині, ЦДИАӨМ, ЭМ, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ (келісу бойынша)
15.
Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері ресми қабылдауды ұйымдастыру
жоғары деңгейде қабылдау
іс-шара өтетін күні
ПІБ (келісу бойынша), Астана қаласының әкімдігі
16.
Делегация басшылары мен ресми делегациялардың мүшелері үшін ресми қабылдау кезінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан концерттік бағдарлама ұйымдастыру
жоғары деңгейде қабылдау кезінде музыкалық сүйемелдеу
іс-шара өтетін күні
МАМ, Әділетмині, Астана қаласының әкімдігі
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қаржыминінің МКК – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ПІБ – Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰҚК ШҚ – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ – "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамы.

до 10 августа 2024 года
МЮ, МКИ, МНВО, МНЭ, МПС, МП, МТИ, МТ, МТСЗН, МФ, МЦРИАП, МЭ, АО "Центр международных программ" (по согласованию)
15.
Организация официального приема для глав и членов официальных делегаций
прием на высоком уровне
в день проведения мероприятия
УДП (по согласованию), акимат города Астаны
16.
Организация концертной программы во время официального приема от имени Правительства Республики Казахстан для глав и членов официальных делегаций
музыкальное сопровождение во время приема на высоком уровне
в день проведения мероприятия
МКИ, МЮ, акимат города Астаны
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СМИ – средства массовой информации;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
КГД МФ – Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
УДП – Управление делами Президента Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
ПС КНБ – Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
АО "Центр международных программ" – акционерное общество "Центр международных программ".
_________________________________________