"Адам саудасына қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 105-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Адам саудасына қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, жинақтасын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 29 шілдедегі
№ 105-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы "Адам саудасына қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы № 282 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
Е.Е. Алдажұманов
2
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.Ю. Василенко
3
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Қ. Рысбаев
4
"Босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және оны тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 наурыздағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
Н.Е.
Сағындықова
5

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О противодействии торговле людьми"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 105-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан "О противодействии торговле людьми" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 июля 2024 года № 105-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено
Законом Республики Казахстан
"О противодействии торговле людьми"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года № 282 "Вопросы Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
Сентябрь 2024 года
Алдажуманов Е.Е.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
Сентябрь 2024 года
Василенко Р.Ю.
3.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2024 года
Рысбаев А.К.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2010 года №183 "Об утверждении Правил присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сагиндыкова Н.Е.
5.

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.С. Сұлтанғазиев
6
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға құқығы бар Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың, баспана іздеген адамдардың айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулардың тізбесін және медициналық көмектің көлемін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 9 қазандағы № ҚР ДСМ-121/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.Ш. Нұрлыбаев
7
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
Н.Е. Сағындықова
8
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.С. Оспан
9
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТСМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.М. Еркінбаев
10
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Ысқақов
11
"Әлеуметтік бейімсіздікке және әлеуметтік депривацияға әкеп соққан қатыгездікпен қараудың бар-жоғын бағалау критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 528, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 1 шілдедегі № 123, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 271 және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 190 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі мен Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бірлескен бұйрығы
ІІМ, Еңбекмині, ДСМ, ОМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Қ. Рысбаев, Н.Е. Сағындықова, Т.С. Сұлтанғазиев, Е.С. Оспан
12
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін алуға тұлғалардың құқықтарын растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы
№ 114 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2024 жылғы қыркүйек
Л.Қ. Мерсәлімова
13

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
Сентябрь 2024 года
Султангазиев Т.С.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 октября 2020 года № ҚР ДСМ-121/2020 "Об утверждении перечня заболеваний, представляющих опасность для окружающих и объема медицинской помощи, при которых иностранцы и лица без гражданства, временно пребывающие в Республике Казахстан, лица, ищущие убежище, имеют право на получение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
Сентябрь 2024 года
Нурлыбаев Е.Ш.
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сагиндыкова Н.Е.
8.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МП
Сентябрь 2024 года
Оспан Е.С.
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865 "О некоторых вопросах Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТС
Сентябрь 2024 года
Еркинбаев Е.М.
10.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
Сентябрь 2024 года
Искаков К.Ж.
11.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 528, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июля 2023 года № 123, Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 271 и Министра просвещения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 190 "Об утверждении Критериев оценки наличия жестокого обращения, приведшего к социальной дезадаптации и социальной депривации"
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан, Министра здравоохранения Республики Казахстан, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра просвещения Республики Казахстан
МВД,
МТСЗН, МЗ,
МП
сентябрь 2024 года
Рысбаев А.К.,
Сагиндыкова Н.Е.,
Султангазиев Т.С.,
Оспан Е.С.
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 114 "Об утверждении перечня документов, подтверждающих права лиц на получение гарантированной государством юридической помощи"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
Сентябрь 2024 года
Мерсалимова Л.К.
13.

"Босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатты тіркеу мен қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 118 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
Н.Е. Сағындықова
14
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 230 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
Н.Е. Сағындықова
15
"Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 263 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
Н.Е. Сағындықова
16
Адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ІІМ, Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Қ.Рысбаев, Н.Е. Сағындықова
17
Адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі өңірлік комиссия туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ІІМ, Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Қ. Рысбаев, Н.Е. Сағындықова
18
Адам саудасы құрбандарына көмек көрсету және арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну үшін оларды қайта бағыттау тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ІІМ, Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Қ. Рысбаев, Н.Е. Сағындықова
19
Адам саудасына қарсы іс-қимыл саласындағы қауіп-қатерлерді бағалауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ІІМ, Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Қ. Рысбаев, Н.Е. Сағындықова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ– Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 118 "Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
Сентябрь 2024 года
Сагиндыкова Н.Е.
14.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 230 "Об утверждении Правил деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
Сентябрь 2024 года
Сагиндыкова Н.Е.
15.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 263 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сагиндыкова Н.Е.
16.
Об утверждении Положения о межведомственной комиссии по противодействию торговле людьми
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МВД,
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Рысбаев А.К.,
Сагиндыкова Н.Е.
17.
Об утверждении Типового положения о региональной комиссии по противодействию торговле людьми
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МВД,
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Рысбаев А.К.,
Сагиндыкова Н.Е.
18.
Об утверждении порядка перенаправления жертв торговли людьми для оказания им помощи и предоставления специальных социальных услуг
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МВД,
МТСЗН
Сентябрь 2024 года
Рысбаев А.К.,
Сагиндыкова Н.Е.
19.
Об утверждении Правил проведения оценки рисков в сфере противодействия торговле людьми
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МВД,
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Рысбаев А.К.,
Сагиндыкова Н.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
___________________________