"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мініс және мініс-жегін жылқылардың отандық тұқымдарын сақтау және өсімін молайту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2024 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 30 шілдедегі № 106-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мініс және мініс-жегін жылқылардың отандық тұқымдарын сақтау және өсімін молайту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2024 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен қабылдануы негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
2) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы "30" шілдедегі
№ 106 өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 9 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам сохранения и воспроизводства отечественных пород лошадей верхового и верхово-упряжного направлений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июля 2024 года № 106-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 9 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам сохранения и воспроизводства отечественных пород лошадей верхового и верхово-упряжного направлений" (далее – перечень).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
2) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 июля 2024 года № 106-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан

"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Б. Бердалин
2.
"Асыл тұқымды малдардың республикалық тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 792 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Б. Бердалин
3.
"Асыл тұқымды жануарларға өз өнімділігі бойынша бағалау (сынақтар) жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 25 қаңтардағы № 27 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Б. Бердалин
4.
"Жануарларды қолдан ұрықтандырумен байланысты қызмет кәсіптік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетті атқарушының 2024 жылғы 12 ақпандағы № 56 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.К. Тасжүреков
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
Сентябрь 2024 года
Бердалин А.Б.
2.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 792 "Об утверждении Правил ведения республиканского реестра племенных животных"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
Сентябрь 2024 года
Бердалин А.Б.
3.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 января 2023 года № 27 "Об утверждении Правил проведения оценки (испытаний) племенных животных по собственной продуктивности"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
Сентябрь 2024 года
Бердалин А.Б.
4.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 февраля 2024 года № 56 "Об утверждении профессионального стандарта "Деятельность, связанная с искусственным осеменением животных"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
Сентябрь 2024 года
Тасжуреков Е.К.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
_________________________