"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау және электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 10 тамыздағы № 119-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау және электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен қабылдануы негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 10 тамыздағы
№ 119-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам поддержки использования возобновляемых источников энергии и электроэнергетики"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 августа 2024 года № 119-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам поддержки использования возобновляемых источников энергии и электроэнергетики" (далее – перечень).
2. Министерству энергетики Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2024 года №
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено Законом

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы
тамыз
С.Қ. Есімханов
2.
"Нетто-тұтынушылардан электр энергиясын сатып алу-сату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 309 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы тамыз
С.Қ. Есімханов
3.
"Отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғырту, реконструкциялау және (немесе) кеңейту жөніндегі инвестициялық бағдарламаларды қарау, отынның баламалы түрі ретінде газ пайдаланылатын генерациялайтын қондырғыларды салу арқылы жаңғыртуға, реконструкциялауға және (немесе) кеңейтуге инвестициялық келісімдер жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасасу және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 389 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы тамыз
С.Қ. Есімханов
4.
Ауқымы шағын объектілерді электр желілеріне қосу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы тамыз
С.Қ. Есімханов
5.
Нетто-тұтынушылардан электр энергиясын сатып алу мен сатудың үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы тамыз
С.Қ. Есімханов
6.
Коммуналдық меншіктегі өңірлік электр желілік компаниялардың электр желілерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды кредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы тамыз
С.Қ. Есімханов
7.
"Жеке-дара тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 161 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы тамыз
С.Қ. Есімханов
8.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы тамыз
С.Қ. Есімханов
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
2.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 309 "Об утверждении Правил купли-продажи электроэнергии от нетто-потребителей"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
3.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 389 "Об утверждении Правил рассмотрения инвестиционных программ по модернизации, реконструкции и (или) расширению со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию и (или) расширение со строительством генерирующих установок с использованием газа в качестве альтернативного типа топлива, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
4.
Об утверждении Правил подключения к электрическим сетям и эксплуатации маломасштабных объектов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
5.
Об утверждении типового договора купли-продажи электрической энергии у нетто-потребителей
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
6.
Об утверждении Правил кредитования строительства, реконструкции и модернизации электрических сетей региональных электросетевых компаний, находящихся в коммунальной собственности
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
7.
О признании утратившим силу приказа Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября
2014 года № 161 "Об утверждении Правил предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
8.
О внесении изменений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
август 2024 года
Есимханов С.К.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
__________________