Ұлттық валютаны (теңгенi) еркін айналыстағы валютаға басымдықпен айырбастау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 16 ақпан 1994 ж. N 61-ө
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiнiң ұлттық валюта - теңгенi демеу мақсатында Қазақстан нарығын тұтыну тауарларымен молықтыру бағдарламасын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Түркиядағы Сауда үйiн тарту жөнiндегi ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Түркиядағы Сауда Үйi импорт бойынша 50 млн. АҚШ доллары сомасында осындай тауарларды сатып алуды жүзеге асырсын, оған тиiстi кепiлдiктер берiлсiн.
3. Қазақстан Әлем банкi Қазақстан Республикасының Қаржыминi кепiлдiгiмен Қазақстан Республикасының Түркиядағы Сауда үйiнiң келiсiмдер мен контрактiлер жасасуы үшiн кепiл берушi болсын.
4. Валюта биржасы, республиканың уәкiлдiк алған банкiлерi Қазақстан Республикасының Түркиядағы Сауда үйiнiң жасасылған контрактiлер мен келiсiмдер бойынша өз мiндеттемелерiн орындауы үшiн оған ұлттық валютаны (теңгенi) еркiн айналыстағы валютаға басымдықпен айырбастап берудi жүзеге асырсын.
Премьер-министр

О конвертации тенге
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 16 февраля 1994 г. N 61-р
1. Одобрить предложение МВЭС Республики Казахстан по привлечению Торгового дома Республики Казахстан в Турции для выполнения программы насыщения товарами потребительского рынка Казахстана в целях поддержания национальной валюты - тенге.
2. Торговому дому Республики Казахстан в Турции осуществить закупку указанных товаров по импорту на сумму 50 млн. долларов США с предоставлением ему соответствующих гарантий.
3. Алем Банку Казахстан под гарантию Минфина Республики Казахстан выступить гарантом Торгового дома Республики Казахстан в Турции для осуществления соглашений и контрактов.
4. Валютной бирже, уполномоченным банкам республики
осуществлять в приоритетном порядке конвертацию национальной
валюты (тенге) в свободно конвертируемую валюту Торговому дому
Республики Казахстан в Турции для выполнения обязательств по
заключенным контрактам и соглашениям.
Премьер-министр Республики Казахстан