Астық дайындау жөнiнде
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 21 шiлде 1994 ж. N 286-ө
Агроөнеркәсiп кешенiн - мұнай өнiмдерiмен қамтамасыз етудегi қалыптасып отырған қиын жағдайға және егiн жинауға әзiрлiк пен мемлекеттiң мұқтажы үшiн астық дайындау жөнiнде шұғыл шаралар қабылдау қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Ауыл шаруашылығының мұқтажы үшiн мұнай өнiмдерiн беру туралы" 1994 жылғы 12 шiлдедегi N 780 P940780_ қаулысына қосымша ретiнде:
1. "Астық мемлекеттiк-акционерлiк компаниясы шаруашылықтардың еркiн қалдығынан "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк-акционерлiк компаниясымен және "Либерти" құрлықаралық компаниясымен жасалған контракт бойынша берiлген мұнай өнiмдерiне есеп айырысу үшiн сатып алынған астық мемлекеттiк ресурсқа есептелсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң "Астық мемлекеттiк акционерлiк компаниясының кепiлдiгiмен Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi осы мақсаттарға бөлген директивалық банк кредитiн пайдаланғаны үшiн процент төлеу жөнiндегi шығын астық қабылдау кәсiпорындарының жұмсалған шығынына жатқызылады.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Ауыл шаруашылығы министрлiгi мұнай өнiмдерiнiң, астықтың уақтылы берiлуiне, және кредиттiң қайтарылуына бақылау орнатсын.
Премьер-министр

О обеспечении нефтепродуктами агропромышленного комплекса
Распоpяжение Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 июля 1994 года N 286-р
В связи со сложившейся критической ситуацией с обеспечением агропромышленного комплекса нефтепродуктами и необходимостью принятия оперативных мер по подготовке уборки урожая и заготовке зерна для государственных нужд, в дополнение к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан "О поставках нефтепродуктов для нужд с ельского хозяйства" от 12 июля 1994 г. N 780 P940780_ :
1. Государственной акционерной компании "Астык" зерно, закупаемое из свободных остатков хозяйств для расчетов за поставляемые нефтепродукты по контракту Государственной акционерной компании "Мунай онiмдерi" и трансконтинентальной компанией "Либерти", засчитывать в государственные ресурсы.
2. Расходы по уплате процентов за пользование директивным банковским кредитом, выделяемым для этих целей Национальным банком Республики Казахстан под гарантию Министерства финансов Республики Казахстан, Государственной акционерной компанией "Астык" относятся на издержки хлебоприемных предприятий.
3. Министерству финансов и Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан установить контроль за своевременностью поставок нефтепродуктов, зерна и возвратом кредитов.
Премьер-министр Республики Казахстан