Жұмыс топтары мен сараптау кеңесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1994 жылғы 28 шiлде N 296
Металлургия және химия кәсiпорындарының Көлiк, энергетика және көмiр өнеркәсiбi кәсiпорындарымен жұмысын үйлестiру, оларды дағдарыстан шығару, халық шаруашылығының аралас салалары арасындағы өзара есеп айырысу мәселелерiн шешу және экспорт өнiмдерiн шығаруды арттыру үшiн:
1. Қосымшаға сәйкес тұрақты жұмыс iстейтiн жұмыс топтары мен Сараптау кеңесi құрылсын.
Жұмыс топтарына Қазақстан Республикасының халық шаруашылығы салаларын жедел басқарудың тиiмдiлiгiн арттыру жөнiнде ұсыныстар енгiзу құқығы берiлсiн.
Жұмыс топтары мен Сараптау кеңесiне жалпы басшылық жасау Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi В.В.Костюченкоға жүктелсiн.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi /Костюченко В.В./, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi /Есенғарин Н.Қ./, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi /Кармаков В.В./ Қазақстан Республикасының мүдделi министрлiктерi мен ведомстволарын тарта отырып, бiр апта мерзiмде:
2.1. Тариф, өзара есеп айырысу және тауар кредиттерi бойынша ведомствоаралық комиссиялар құрылсын, оларға:
экспорт өнiмдерiн шығаратын кәсiпорындар үшiн жүк тасымалдау және қуат көздерiнiң бағасына келiсу;
ведомствоға қарасты кәсiпорындардың төлемеген жағдайын қарау және олардың арасында өзара есеп айырысу жүргiзу;
кәсiпорындарды дағдарыстан шығару мақсатында нақты бағдарламаларға кредиттер тарту жөнiнде шешiмдер қабылдау үшiн өкiлеттiктер берiлсiн.
2.2. Экспорт өнiмдерiн шығаратын кәсiпорындарға қызмет көрсететiн коммерциялық банктердiң қаржы жағдайын сауықтыру жөнiнде ұсыныс әзiрленiп, енгiзiлсiн.
2.3. 1995 жылғы 1 қаңтарға дейiн халық тұтынатын тауарлар
мен салынып жатқан объектiлер үшiн жабдықтар беру көзделген баспа-бас
айырбас лицензиялары бойынша экспорт өнiмдерiн жiберу тоқтатылсын.
<*>
Ескерту. 2 тармақтың 2.3 тармақшасындағы сөздер алмастырылды
- ҚР Премьер-министрiнiң 1994 жылғы 1 желтоқсандағы
N 483 өкiмiмен.
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi
Экономика министрлiгiмен бiрлесiп, 1994 жылғы тамыз-қыркүйекте жақын
және алыс шет елдерге экспорт квоталарын қайта бөлсiн.
Премьер-министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
1994 жылғы 28 шiлдедегi
N 296 өкiмiне
Қосымша
Тұрақты  жұмыс iстейтiн жұмыс топтары:
БIРIНШI ТОП:
Шевелев В.В.                - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
/топ жетекшiсi/
Зазулин А.В.                - "КРАМДС- чермет" акционерлiк
қоғамының президентi
Кереев А.И.                 - Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникациялар министрлiгiнiң
экономика және қаржы басқармасы
бастығының орынбасары
Клякин В.В.                 - Қазақстан Республикасы Энергетика
және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi
көмiр өнеркәсiбi бас басқармасының
бастығы
Мирко В.А.                  - Қарағанды металлургия комбинатының
бас инженерi
Оралбаев Ж.К.               - "Қазыбек" Мемлекеттiк сыртқы сауда
компаниясының бас директоры
Садчиков Б.Я.               - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрлiгiнiң Кен-
металлургия кешенi жөнiндегi
департаментiнiң атқарушы
директорының орынбасары
Сүйiнов Н.К.                - "Қазақстанэнерго" Мемлекеттiк
энергетика компаниясының қаржы
және баға белгiлеу басқармасының
бастығы
Хайыров К.Б.                - "Қазақстансауда" Мемлекеттiк
сыртқы сауда компаниясының бас
директоры
Кәсiпорындар:
Қарағанды металлургия комбинаты, Соколов-Сарыбай мемлекеттiк
өндiрiстiк бiрлестiгi, "Атасуруда" акционерлiк қоғамы, "Лисаков
кен-байыту комбинаты" акционерлiк қоғамы.
ЕКIНШI ТОП:
Бiтiмбаев М.Ж.              - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары -
Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң
Кен-металлургия кешенi жөнiндегi
департаментiнiң бас директоры
Гогишвили В.А.              - "Отырар" мемлекеттiк сыртқы сауда
компаниясының бас директоры
Матвеев В.К.                - "Қазақстан түстi металдары" Ұлттық
акционерлiк компаниясының
вице-президентi
Орынбеков Ғ.А.              - "Қазақстан түстi металдары" Ұлттық
акционерлiк компаниясының
вице-президентi
Смайылов С.Д.                - "Қазметаллэкспорт" Мемлекеттiк
сыртқы сауда компаниясының бас
директоры
Қазақстан Республикасының түстi металлургия кәсiпорындары.
Екiншi жұмыс тобының құрамында екi бағыт бөлiп көрсетiлсiн:
полиметалл саласы iшiндегi кәсiпорындарды дамыту және басқару
жөнiнде;
мыс саласы iшiндегi кәсiпорындарды дамыту және басқару жөнiнде.
ҮШIНШI ТОП:
Баяндаров А.И.              - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрлiгiнiң
Кен-металлургия кешенi жөнiндегi
департаментiнiң атқарушы директоры
/топ жетекшiсi/
Жұманбаев В.К.              - "Қазахинторг" Мемлекеттiк сыртқы
сауда компаниясының бас директоры
Сарыбаев Б.О.               - "КРАМДС-хромит" акционерлiк
қоғамының президентi
Селифонов Е.М.              - "Геоинцентр" жауапкершiлiгi шектеулi
серiктестiгiнiң директоры
Тастанов Е.А.               - "Павлодар алюминий зауыты"акционерлiк
қоғамының бас өкiлi
Кәсiпорындар: "Дөң кен-байыту комбинаты" акционерлiк қоғамы,
"Қайсар" Мемлекеттiк холдинг компаниясы, "Ертiс" Республикалық
технологиялық концернi.
ТӨРТIНШI ТОП:
Бегалинов А.Б.              - "Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк
компаниясының президентi /топ
жетекшiсi/
Мұртазаев М.А.              - "Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк
компаниясының вице-президентi
Олифиренко В.Ф.             - "Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк
компаниясының вице-президентi
Қазақстан Республикасының алтын өндiрушi және алтын өңдеушi
өнеркәсiп орындары.
БЕСIНШI ТОП:
Шалваров А.А.               - "КАТЭП" атом энергетикасы мен
өнеркәсiбi жөнiндегi Ұлттық
акционерлiк компаниясының
вице-президентi
"КАТЭП" атом энергетикасы мен өнеркәсiбi жөнiндегi Ұлттық
акционерлiк компаниясының құрамына кiретiн кәсiпорындар
АЛТЫНШЫ ТОП:
Әкiмов Б.М.                 - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
/топ жетекшiсi/
Атабаев М.Д.                - "Қаратау" акционерлiк холдинг
компаниясының президентi
Бияров М.Н.                 - "Қазақстанимпекс" Мемлекеттiк
сыртқы сауда компаниясының бас
директоры
Передереев В.И.             - "Химпром" Мемлекеттiк холдинг
компаниясының президентi
"Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясы мен "Химпром"
Мемлекеттiк холдинг компаниясына кiретiн кәсiпорындар.
САРАПТАУ КЕҢЕСI:
Әбдiрахманов А.М.           - Қазақстан Әлем Банкiнiң бөлiм
бастығы
Әбдiреев Б.С.               - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң коммуникациялар
және байланысты дамыту басқармасының
бастығы
Абдулуалиева Т.В.           - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
Асқарбаев С.Д.              - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрлiгiнiң экспорт
және импорт басқармасының бастығы
Ахметов Ф.И.                - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң өнеркәсiптiң
базалық салалары басқармасының
бастығы
Баладурин Н.М.              - "КРАМДС" Ұлттық акционерлiк
компаниясының вице-президентi
Батуров Л.Т.                - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң отын-энергетика
кешенi экономикасы мен баланстар
басқармасының бастығы
Бiрiмжанов Р.Б.             - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрлiгiнiң экспорт
және импорт басқармасы бастығының
орынбасары
Дюгай Н.Н.                  - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң қаржы-кредит саясаты
басқармасы бастығының орынбасары
Есенов М.Ш.                 - "Қазинтерметалл" Мемлекеттiк сыртқы
сауда компаниясының бас директоры
Махмутов Б.                 - "Отырар" Мемлекеттiк сыртқы сауда
компаниясының бас директоры
Мироевский Г.П.             - Қазақ Кен-металлургия кешенiнiң
коммерциялық банкi басқармасы
төрағасының орынбасары
Олиярник Л.Н.               - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң өнеркәсiптiң базалық
салаларын қаржыландыру басқармасы
бастығының  орынбасары
Омарова Г.А.                - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрлiгiнiң
валюта-қаржы бөлiмiнiң бастығы
Оспанов Х.А.                - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
Селифонов Е.М.              - "Геоинцентр" жауапкершiлiгi
шектеулi серiктестiгiнiң директоры
Төлепов М.О.                - "Тұранбанк" Қазақ акционерлiк
банкiнiң инвестициялар басқармасының
бастығы

О кооpдинации pабот пpедпpиятий металлуpгического и химического комплексов с пpедпpиятиями тpанспоpта, энеpгетики и угольной пpомышленности
Распоpяжение Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 28 июля 1994 г. N 296-p
Для координации работ предприятий металлургического и химического комплексов с предприятиями транспорта, энергетики и угольной промышленности, вывода их из кризиса, решения вопросов взаиморасчетов между смежными отраслями народного хозяйства и увеличения выпуска экспортной продукции:
1. Образовать постоянно действующие рабочие группы и экспертный Совет согласно приложению.
Наделить рабочие группы правом вносить предложения по повышению эффективности оперативного управления отраслями народного хозяйства Республики Казахстан.
Общее руководство рабочими группами и экспертным Советом возложить на Министра промышленности и торговли Республики Казахстан Костюченко В.В.
2. Министерству промышленности и торговли (Костюченко В.В.), Министерству транспорта и коммуникаций (Исингарин Н.К.), Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан (Кармаков В.В.) с привлечением заинтересованных министерств и ведомств Республики Казахстан в недельный срок:
2.1. Образовать межведомственные комиссии по тарифам, взаиморасчетам и товарным кредитам, наделив их полномочиями для принятия решений по:
согласованию цен на перевозку грузов и энергоносители для предприятий, выпускающих экспортную продукцию;
рассмотрению состояния неплатежей подведомственными предприятиями и проведению взаиморасчетов между ними;
привлечению кредитов под конкретные программы с целью вывода предприятий из кризиса.
2.2. Подготовить и внести предложения по оздоровлению финансового состояния коммерческих банков, обслуживающих предприятия по выпуску экспортной продукции.
2.3. Приостановить до 1 января 1995 г. отгрузку экспортной продукции по бартерным лицензиям, предусматривающим поставку товаров народного потребления и оборудования для строящихся объектов. <*>
Сноска. В подпункт 2.3 внесены изменения - распоряжением Кабинета Министров Республики Казахстан от 1 декабря 1994 г. N 483-р.
3. Разрешить Министерству промышленности и торговли совместно с Министерством экономики Республики Казахстан в августе - сентябре 1994 г. перераспределять экспортные квоты в страны ближнего и дальнего зарубежья.
Премьер-министр
Приложение
к распоряжению Премьер-министра Республики Казахстан от 28 июля 1994 г. N 296-p
Постоянно действующие рабочие группы:
ПЕРВАЯ ГРУППА:
Шевелев В.В.        - заместитель Министра промышленности и
торговли Республики Казахстан
(руководитель группы)
Зазулин А.В.        - президент акционерного общества
"КРАМДС-чермет"
Киреев А.И.         - заместитель начальника управления экономики и
финансов Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Клякин В.В.         - начальник главного управления угольной
промышленности Министерства энергетики и
угольной промышленности Республики Казахстан
Мирко В.А.          - главный инженер Карагандинского
металлургического комбината
Оралбаев Ж.К.       - генеральный директор Государственной
внешнеторговой компании "Казыбек"
Садчиков Б.Я.       - заместитель исполнительного директора
Департамента по горно-металлургическому
комплексу Министерства промышленности
Республики Казахстан
Суюнов Н.К.         - начальник управления финансов и ценообразования
Государственной энергетической компании
"Казахстанэнерго"
Хаиров К.Б.         - генеральный директор Государственной
внешнеторговой компании "Казахстансауда"
Предприятия:
Карагандинский металлургический комбинат, Соколовско-Сарбайское
государственное производственное объединение, акционерное общество
"Атасуруда", акционерное общество "Лисаковский горно-обогатительный
комбинат".
ВТОРАЯ ГРУППА:
Битимбаев М.Ж.      - заместитель Министра промышленности -
Генеральный директор Департамента по
горно-металлургическому комплексу
Министерства промышленности Республики
Казахстан (руководитель группы)
Гогишвили В.А.      - заместитель генерального директора
Государственной внешнеторговой компании
"Отырар",
Матвеев В.К.        - вице-президент Национальной акционерной
компании "Казакстан тустi металдары"
Орынбеков Г.А.      - вице-президент Национальной акционерной
компании "Казакстан тустi металдары"
Смаилов С.Д.        - генеральный директор Государственной
внешнеторговой компании "Казметаллэкспорт"
Предприятия цветной металлургии Республики Казахстан.
В составе второй рабочей группы выделить два направления:
по развитию и управлению предприятиями полиметаллической
подотрасли;
по развитию и управлению предприятиями медной подотрасли.
ТРЕТЬЯ ГРУППА:
Баяндаров А.И.      - исполнительный директор Департамента по
горно-металлургическому комплексу
Министерства промышленности Республики
Казахстан (руководитель группы)
Джуманбаев В.К.     - генеральный директор Государственной
внешнеторговой компании "Казахинторг"
Сарыбаев Б.О.       - президент акционерного общества
"КРАМДС-хромит"
Селифонов Е.М.      - директор товарищества с ограниченной
ответственностью "Геоинцентр"
Тастанов Е.А.       - генеральный представитель акционерного
общества "Павлодарский алюминиевый завод"
Предприятия: акционерное общество "Донской горно-обогатительный
комбинат", Государственная холдинговая компания "Кайсар",
Республиканский технологический концерн "Ертис".
ЧЕТВЕРТАЯ ГРУППА:
Бегалинов А.Б.      - президент Национальной акционерной компании
"Алтыналмас" (руководитель группы)
Муртазаев М.А.      - вице-президент Национальной акционерной
компании "Алтыналмас"
Олифиренко В.Ф.     - вице-президент Национальной акционерной
компании "Алтыналмас"
Предприятия золотодобывающей и золотоперерабатывающей
промышленности Республики Казахстан.
ПЯТАЯ ГРУППА:
Шалваров А.А.       - вице-президент Национальной акционерной
компании по атомной энергетике и
промышленности "КАТЭП"
Предприятия, входящие в состав Национальной акционерной компании
по атомной энергетике и промышленности "КАТЭП".
ШЕСТАЯ ГРУППА:
Акимов Б.М.         - заместитель Министра промышленности Республики
Казахстан (руководитель группы)
Атабаев М.Д.        - президент акционерной холдинговой компании
"Каратау"
Бияров М.Н.         - генеральный директор Государственной
внешнеторговой компании "Казахстанимпекс"
Передереев В.И.     - президент Государственной холдинговой
компании "Химпром"
Предприятия, входящие в акционерную холдинговую компанию "Каратау"
и Государственную холдинговую компанию "Химпром".
ЭКСПЕРТНЫЙ СОВЕТ:
Абдрахманов А.М.    - начальник отдела Алем Банк Казахстан
Абдреев Б.С.        - начальник управления развития коммуникаций
и связи Министерства экономики Республики
Казахстан
Абдулвалиева Т.В.   - заместитель Министра промышленности и
торговли Республики Казахстан
Аскарбаев С.Д.      - начальник управления экспорта и
импорта Министерства промышленности и торговли
Республики Казахстан
Ахметов Ф.И.        - начальник управления базовых отраслей
промышленности Министерства экономики
Республики Казахстан
Баладурин Н.М.      - вице-президент Национальной акционерной
компании "КРАМДС"
Батуров Л.Т.        - начальник управления экономики
топливно-энергетического комплекса и
балансов Министерства экономики
Республики Казахстан
Беримжанов Р.Б.     - заместитель начальника управления экспорта и
импорта Министерства промышленности и торговли
Республики Казахстан
Дюгай Н.Н.          - заместитель начальника управления
финансово-кредитной политики
Министерства экономики Республики
Казахстан
Есенов М.Ш.         - генеральный директор Государственной
внешнеторговой компании "Казинтерметалл"
Идрисов С.К.        - начальник управления регулирования
внешнеэкономической деятельности
Министерства промышленности и торговли
Республики Казахстан
Махмутов Б.         - генеральный директор Государственной
внешнеторговой компании "Отырар"
Мироевский Г.П.     - заместитель председателя правления Казахского
коммерческого банка горнометаллургического
комплекса
Олиярник Л.Н.       - заместитель начальника управления
финансирования базовых отраслей
промышленности Министерства финансов
Республики Казахстан
Омарова Г.А.        - начальник валютно-финансового отдела
Министерства промышленности и торговли
Республики Казахстан
Оспанов Х.А.        - заместитель Министра промышленности и
торговли Республики Казахстан
Селифонов Е.М.      - директор товарищества с ограниченной
ответственностью "Геоинцентр"
Тулепов М.О.        - начальник управления инвестиций
Казахского акционерного банка
"Туранбанк".