Төлемдердi реттеу жөнiнде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 29 қараша 1994 ж. N 476-ө
Қазақстан Республикасының экономикасында төлем жасамау
себептерiн жедел қарау және есеп айырысуды қалыпқа келтiру жөнiнде
шешiмдер қабылдау мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қазақстан
Республикасы кәсiпорындарының арасындағы өзара төлемдердi реттеу
жөнiнде тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия мына құрамда құрылсын:
Есенғарин Н.Қ.    - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары (төраға)
Соболев В.В.      - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң
орынбасары (төрағаның орынбасары)
Саметов З.Д.      - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
Iс Басқармасының Қаржы, еңбек және әлеуметтiк
қорғау бөлiмiнiң сектор меңгерушiсi (хатшы)
Комиссия мүшелерi:
Алейников С.А.    - Жоғарғы Кеңес депутаты - Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесiнiң Қаржы және бюджет жөнiндегi
комитетiнiң хатшысы (келiсiм бойынша)
Анафин Е.Х.       - Қазақстан Республикасы Энергетика және көмiр
өнеркәсiбi министрiнiң орынбасары
Атшыбаева Р.Р.    - Қазжолбанк басқармасының төрағасы (келiсiм
бойынша)
Бектаев Е.К.      - Ақпарат және экономикалық интеграция орталығының
директоры (келiсiм бойынша)
Бердалиев Б.М.    - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Бас кеден басқармасы бастығының орынбасары
Бисенов М.С.      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Ерещенко В.Г.     - "Алматыэнерго" энергетика және электрлендiру
өндiрiстiк бiрлестiгiнiң бас бухгалтерi
Ертiлесова Ж.Ж.   - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
орынбасары
Қайырова Д.К.     - Қазақстан Республикасы Статистика және талдау
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң Ұлттық
шоттар жүйесi бас басқармасының бастығы
Кәкiмжанов З.К.   - Қазақстан Республикасының Халық банкi
басқармасының төрағасы
Мусин С.М.        - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Бас салық инспекциясы бастығының бiрiншi
орынбасары
Назаров В.К.      - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi
төрағасының кеңесшiсi (келiсiм бойынша)
Нұрғалиев Е.К.    - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң
орынбасары
Обаева А.С.       - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң төлем
жүйесi басқармасының бастығы (келiсiм бойынша)
Смағұлов Ш.С.     - Жоғарғы Кеңес депутаты - Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесiнiң Экономикалық реформа жөнiндегi
комитетiнiң мүшесi
Тоқаев О.С.       - Тұранбанк басқармасы төрағасының бiрiншi
орынбасары
2. Комиссия:
10 күн мерзiм iшiнде комиссия жұмысының жоспарын бекiтсiн;
республикадағы халық шаруашылығының салалары бойынша төлем тәртiбiнiң жағдайы мен төлем жасамау дағдарысының себептерiн жою жөнiнде қолданылған шаралар туралы Премьер-министрге ай сайын хабарлап отырсын;
жұмыс жоспарына кейбiр толықтырулар мен өзгертулер енгiзуiне рұқсат етiлсiн;
қаржылық мүмкiндiктерi бола тұра, төлем жасамай отырған, оның үстiне жалақы төлеудi әдейi кешiктiрiп немесе есеп айырысу-төлем жасау мен қаржы тәртiбiн өрескел бұзып отырған кәсiпорындарға, ұйымдарға және олардың басшыларына ықпал ету мақсатымен, қолданылып жүрген заңдарға өзгертулер мен толықтырулар енгiзу жөнiнде ұсыныстар әзiрлесiн;
жекелеген мәселелер бойынша жұмыс топтарын құрсын.

О создании комиссии по урегулированию взаимных платежей между предприятиями Республики Казахстан
Распоpяжение Пpемьеp-Министра Республики Казахстан от 29 ноября 1994 N 476-р
В целях оперативного рассмотрения причин неплатежей и принятия
решений по нормализации расчетов в экономике Республики Казахстан.
1. Создать постоянно действующую комиссию Кабинета Министров
Республики Казахстан по урегулированию взаимных платежей между
предприятиями Республики Казахстан в следующем составе:
Исингарин Н.К.    - Первый заместитель Премьер-министра
Республики Казахстан (председатель)
Соболев В.В.      - Заместитель Премьер-министра Республики
Казахстан (заместитель председателя)
Саметова З.Д.     - заведующая сектором Отдела финансов, труда
и социальной защиты Управления Делами
Кабинета Министров Республики Казахстан
(секретарь)
Члены комиссии:
Алейников С.А.    - депутат Верховного Совета - секретарь
Комитета по финансам и бюджету Верховного
Совета Республики Казахстан (по согласованию)
Анафин Е.Х.       - заместитель Министра энергетики и угольной
промышленности Республики Казахстан
Атчибаева Р.Р.    - председатель Правления Каздорбанка
(по согласованию)
Бектаев Е.К.      - директор Центра информации и экономической
интеграции (по согласованию)
Бердалин Б.М.     - заместитель начальника Главного таможенного
управления Министерства финансов Республики
Казахстан
Бисенов М.С.      - заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Ерещенко В.Г.     - главный бухгалтер производственного
объединения энергетики и электрификации
"Алматаэнерго"
Ертлесова Ж.Ж.    - заместитель Министра экономики Республики
Казахстан
Каирова Д.К.      - начальник Главного управления системы
национальных счетов Государственного
комитета Республики Казахстан по статистике
и анализу
Какимжанов З.К.   - председатель Правления Народного банка
Республики Казахстан
Мусин С.М.        - первый заместитель начальника Главной
налоговой инспекции Министерства финансов
Республики Казахстан
Назаров В.К.      - советник председателя Национального Банка
Республики Казахстан (по согласованию)
Нургалиева Е.К.   - заместитель Министра юстиции Республики
Казахстан
Обаева А.С.       - начальник управления платежных систем
Национального Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Смагулов Ш.С.     - депутат Верховного Совета - член Комитета
по экономической реформе Верховного
Совета Республики Казахстан
(по согласованию)
Токаев О.С.       - первый заместитель председателя Правления
Туранбанка
2. Комиссии:
в 10-ти дневный срок утвердить план работы комиссии;
ежемесячно докладывать Премьер-министру о состоянии платежной дисциплины в республике в разрезе отраслей народного хозяйства и о принимаемых мерах по ликвидации причин кризиса неплатежей;
разрешить вносить в план работы некоторые дополнения и изменения;
разработать предложения по внесению изменений и дополнений в действующее законодательство с целью обеспечения мер воздействия к предприятиям, организациям и их руководителям, допускающим неплатежи, при наличии у них финансовой возможности, в том числе преднамеренную задержку выплаты заработной платы или грубые нарушения расчетно-платежной и финансовой дисциплины;
создавать по отдельным вопросам рабочие группы.

3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мен банкiлерiне төлем жасамау дағдарысының проблемаларын шешу және халық шаруашылығында есеп айырысу жүйесiн жетiлдiру жөнiнде шұғыл шаралар қабылдау ұсынылсын.
4. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi жергiлiктi жерлерде Қазақстан Республикасының кәсiпорындары арасындағы өзара төлемдердi реттеу жөнiнде тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия құрсын.
Премьер-министр

3. Рекомендовать Национальному Банку и банкам Республики Казахстан принять оперативные меры по преодолению проблемы кризиса неплатежей и совершенствованию системы расчетов в народном хозяйстве.
4. Главам областных, Алматинской, Ленинской городских администраций создать на местах постоянно действующие комиссии по урегулированию взаимных платежей между предприятиями Республики Казахстан.
Премьер-министр Республики Казахстан