Кинологиялық қызметтi жетiлдiру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 25 наурыз N 135
1. Қазақстанның Кинологтар одағының Қазақстан Республикасындағы кинологиялық қызметтi жетiлдiру мен реттеу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Жер қатынастар және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Алматы қаласының әкiмi Қазақстан Кинологтар одағына ауданы 50 шаршы метр үй-жай және жаттықтыру алаңы мен ит серуендету үшiн ауданы 2 га жер учаскесiн бөлу мүмкiндiгiн қарастырсын.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Кинологтар одағын телефон байланысымен толық көлемде қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекараны күзету жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Кеден комитетi, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Кинологтар одағымен бiрлесiп асыл тұқымды күшiктердi өсiру мен жаттықтыру питомнигiн, ветеринарлық сауықтыру орны мен жаттықтыру алаңын құру үшiн өзара тиiмдi негiзде материалдық ресурстары мен қаржы қаражаттарын бiрiктiрсiн.
5. Қазақстан Кинологтар одағының:
Қазақстан иттерiнiң Бiрыңғай Асыл тұқымдылары Кiтабын жүргiзу, асыл тектi иттерге тегi туралы құжаттарын ресiмдеу мен беру;
Қазақстан кинологиясының мүддесiн Халықаралық Кинология Федерациясы мен шет елдерде бiлдiру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
6. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қазақстан Кинологтар одағының, мүдделi министрлiктер мен мемлекеттiк комитеттердiң келiсуiмен Қазақстан Республикасының кинологиялық қызметi жөнiнде сараптау комиссиясын құрсын, осы комиссия туралы ереженi әзiрлеп, бекiтсiн.
7. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Қазақстан Кинологтар одағы мен оның жергiлiктi жерлердегi құрылымдық бөлiмшелерiне облыстық iшкi iстер басқармалары жанынан кинологиялық қызмет жөнiндегi сараптау комиссиясын құруға, ит ұстаушылар клубтарының, кинология қоғамдарының, питомниктердiң, ветеринарлық емдеу орындарының, ит серуендететiн орындар мен жаттықтыру алаңдарының жұмысын ұйымдастыру үшiн үй-жайлар, ғимараттар, жер учаскелерiн бөлуге, жайластыруға және жарақтандыруға жәрдем көрсетсiн.
Премьер-Министр

Об упорядочении кинологической деятельности
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 марта 1996 г. N 135
1. Принять предложение Союза кинологов Казахстана о совершенствовании и упорядочении кинологической деятельности в Республике Казахстан.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству, акиму г. Алматы рассмотреть возможность выделения Союзу кинологов Казахстана помещения площадью 50 кв. м и отвода земельного участка площадью 2 га для дрессировочной площадки и выгула собак.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить Союз кинологов Казахстана телефонной связью в необходимом объеме.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по охране государственной границы, Таможенному комитету Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям совместно с Союзом кинологов Казахстана на взаимовыгодной основе скооперировать материальные ресурсы и финансовые средства для создания питомника по выращиванию и дрессировке племенного молодняка, ветеринарной лечебницы и дрессировочной площадки.
5. Согласиться с предложением Союза кинологов Казахстана в осуществлении функций по:
ведению Единой Племенной Книги собак Казахстана, оформлению и выдачи родословных документов на породистых собак;
представлению интересов казахстанской кинологии в Международной Кинологической Федерации и за рубежом.
6. Министерству внутренних дел Республики Казахстан по согласованию с Союзом кинологов Казахстана, заинтересованными министерствами и государственными комитетами образовать экспертную комиссию по кинологической деятельности Республики Казахстан, разработать и утвердить положение о данной комиссии.
7. Акимам областей и г. Алматы оказывать содействие Союзу кинологов Казахстана и его структурным подразделениям на местах в создании при областных управлениях внутренних дел экспертных комиссий по кинологической деятельности, в выделении, благоустройстве и оснащении помещений, зданий, земельных участков для организации работы клубов собаководства, кинологических обществ, питомников, ветеринарных лечебниц, выгулов для собак и дрессировочных площадок.
Премьер-Министр