"Мобил Ойл" ұлтаралық корпорациясымен келiссөздер туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 1 сәуiрдегi N 146
Экономиканың мұнай-газ саласында құрылымдық жаңғыртулар жүргiзу және шетел инвестицияларын тарту мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне, Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiне, Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiне Қазақстан Республикасының мұнай-газ саласын дамытудың корпорацияның қатысу дәрежесiн айқындау үшiн "Мобил Ойл" ұлтаралық корпорациясымен қорытынды келiссөздер жүргiзу тапсырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, "Меркейтор" фирмасы "Мобил Ойл" корпорациясымен келiссөздерде сарапшы ретiнде қатысу үшiн бейтарап елдерден iрi халықаралық банктi тарту туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi келiссөздер аяқталған соң халықаралық сарапшы тарабының жобаға баға беруiмен, Қазақстан Республикасының мұнай-газ саласын дамытуға "Мобил Ойл" корпорациясының қатысуы жөнiнде Үкiметке ұсыныс енгiзсiн.
Премьер-Министр

О переговорах с корпорацией "Мобил Ойл"
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 апреля 1996 г. N 146-р
В целях привлечения иностранных инвестиций и проведения структурных преобразований в нефтегазовой отрасли экономики:
1. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан, Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан провести заключительные переговоры с транснациональной корпорацией "Мобил Ойл" для определения степени участия корпорации в развитии нефтегазовой отрасли Республики Казахстан.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан, Министерству финансов Республики Казахстан, фирме "Меркейтор" представить Правительству Республики Казахстан предложение о привлечении крупного международного банка из нейтральной страны в качестве эксперта для участия в переговорах с корпорацией "Мобил Ойл".
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан по завершении переговоров внести в Правительство предложения по участию корпорации "Мобил Ойл" в развитии нефтегазовой отрасли Республики Казахстан, с оценкой проекта со стороны международного эксперта.
Премьер-Министр