Комбайндар сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 3 шiлде N 316
Дәндi дақылдар егiнiн жинауды қамтамасыз ету және шаруашылықтарды егiн жинау техникаларымен жарақтандыруды арттыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Ауылшарминiнiң және "Кең дала" акционерлiк қоғамының "Краснояр комбайндар заводы" акционерлiк қоғамынан лизинг шартымен Қазақстан ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерiне 1996 жылы егiн орағы басталғанға дейiн облыстар әкiмдерiнiң кепiлдiгiмен мынадай шарттармен:
1996 жылғы 10 шiлдеге дейiн Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы мемлекеттiк ресурстағы астықты сату есебiнен комбайндар құнының 30 процентi мөлшерiне алдын ала төлем жасай отырып:
лизинг берушiлермен шарт бойынша "Краснояр комбайндар заводы" акционерлiк қоғамының есебiне комбайндар құнының 30 процентi мөлшерiнде төлем жасаудың екiншi бөлiгiн 1996 жылғы 15 қарашаға дейiн астық қабылдау кәсiпорындарына өткiзген ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердiң астығымен жүргiзе отырып;
1997 жылғы 10 сәуiрге дейiн Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы мемлекеттiк ресурстағы астықтың кепiлдiгiмен коммерциялық банктердiң кредиттерi есебiнен комбайндар құнының 40 процентi мөлшерiндегi қалған бөлiгiне төлемдi жүзеге асыра отырып 1 мың егiн жинау комбайндарын сатып алу және беру жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
2. Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлер Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясымен мынадай схема бойынша:
комбайндар құнының 30 процентi көлемiне - 1996 жылғы 1 желтоқсанға дейiн;
комбайндар құнының 40 процентi көлемiне - 1997 жылғы 1 желтоқсанға дейiн тағамдық астықпен есеп айырысады.
3. Облыстардың әкiмдерiне сатып алынатын комбайндарды тиiмдi пайдалану мақсатында осы комбайндарды басқару мен пайдалану құқығын бөлiп берудi "Кең дала" акционерлiк қоғамы жүйесiнiң механикаландырылған отрядтары арқылы жүзеге асыру ұсынылсын.
4. Облыстар мен аудандардың әкiмдерi, Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы, сондай-ақ сатып алынған комбайндар жұмыс iстейтiн ауыл шаруашылығы кәсiпорындары мен кооперативтерi комбайндарды берушiлерге төлем жасау үшiн, сондай-ақ Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясына 1996-1997 жылдары осы өкiмнiң 2-тармағына сәйкес көлемде 1996 жылғы егiнiнiң тағамдық астығының қажеттi мөлшерiн элеваторларға дер кезiнде берудi қамтамасыз етсiн.
Премьер-министрдiң
орынбасары

О закупке комбайнов
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 июля 1996 г. N 316-р
В целях обеспечения уборки урожая зерновых культур и повышения оснащенности хозяйств уборочной техникой:
1. Принять предложение Минсельхоза Республики Казахстан и акционерного общества "Кен дала" о закупке у акционерного общества "Красноярский завод комбайнов" и поставке в 1966 году до начала уборочных работ на условиях лизинга сельскохозяйственным товаропроизводителям Казахстана 1 тысячи зерноуборочных комбайнов под гарантию акимов областей на следующих условиях:
предоплату до 10 июля 1996 года в размере 30% стоимости комбайнов производит Государственная продовольственная контрактная корпорация за счет реализации зерна госресурсов;
вторая часть оплаты в размере 30% стоимости комбайнов производится до 15 ноября 1996 года зерном сельхозтоваропроизводителей, сдаваемым ими на хлебоприемные предприятия на счет акционерного общества "Красноярский завод комбайнов" по договору с лизингодателем;
оставшуюся часть оплаты в размере 40% стоимости комбайнов осуществляет до 10 апреля 1997 года Государственная продовольственная контрактная корпорация за счет кредитов коммерческих банков под гарантию зерна госресурсов.
2. Сельхозтоваропроизводители рассчитываются с Государственной продовольственной контрактной корпорацией продовольственным зерном по следующей схеме:
до 1 декабря 1996 года - в объеме 30% стоимости комбайнов;
до 1 декабря 1997 года - в объеме 40% стоимости комбайнов.
3. Рекомендовать акимам областей в целях эффективного использования приобретаемых комбайнов эксплуатацию их осуществлять механизированными отрядами системы акционерного общества "Кен дала", для чего наделить ее правом на управление и пользование этими комбайнами
4. Акимам областей и районов, Государственной продовольственной контрактной корпорации, а также сельскохозяйственным предприятиям и кооперативам, где будут использованы приобретаемые комбайны, обеспечить своевременную сдачу на элеваторы необходимого количества продовольственного зерна урожая 1996 года для оплаты поставщику комбайнов, а также Государственной продовольственной контрактной корпорации в 1996-1997 годах в объемах согласно пункту 2 настоящего распоряжения.
Заместитель
Премьер-Министра