"КАТЭП" ҰАК-н тексеру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 9 тамыздағы N 377
"КАТЭП" атом энергетикасы жөнiндегi ұлттық акционерлiк компаниясына "Үлбi металлургия зауыты" акционерлiк қоғамының акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқығы берiлуiне және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң "Үлбi" МХК-ның лауазымды адамдарына қатысты қылмыстық iс қозғауына байланысты:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Қаржы-валюта бақылау комитетi Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң Бас салық инспекциясымен бiрлесiп 1995 жылғы қыркүйек пен 1995 жылғы шiлде аралығындағы кезеңдегi КАТЭП ҮАК-ның қаржы-шаруашылық қызметiне тексеру жүргiзсiн, КАТЭП ҰАК-на акцияларының мемлекеттiк пакетiне дивидендтер есептеудiң дұрыстығын және оның iс жүзiнде пайдалануын тексерсiн.
2. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясымен бiрлесiп, "КАТЭП" ҰАК-ның құрылтай құжаттарының қолданылып жүрген заңдарға сәйкестiлiгiн, сондай-ақ КАТЭП ҰАК жарғы қорындағы жеке адамдардың акцияларды төлеу бөлiгiн тексерсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының Басшысы С.И.Шуткинге жүктелсiн.
Премьер-Министр

О финансово-хозяйственной деятельности НАК "КАТЕП"
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 августа 1996 г. N 377-р
В связи с делегированием Национальной акционерной компании по атомной энергетике и промышленности "КАТЭП" прав владения, пользования и управления государственным пакетом акций акционерного общества "Ульбинский металлургический завод" и возбуждением Государственным следственным комитетом Республики Казахстан уголовного дела в отношении должностных лиц ГХК "Ульба":
1. Комитету финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан совместно с Главной налоговой инспекцией Министерства финансов Республики Казахстан провести ревизию финансово-хозяйственной деятельности НАК "КАТЭП" за период с сентября 1995 года по июль 1996 года, проверить правильность начисления дивидентов на государственный пакет акций в НАК "КАТЭП" и фактическое их использование.
2. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Главной налоговой инспекцией Министерства финансов Республики проверить соответствие учредительных документов НАК "КАТЭП" действующему законодательству, а также в части оплаты физическим лицам акций в уставном фонде НАК "КАТЭП".
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан Шуткина С.И.
Премьер-Министр