Бiрлескен кәсiпорын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 12 желтоқсан N 562-ө
1. Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң, Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң, "ЗИЛ" МАҚ, Ресей Федерациясы Росконверсаэрокосмосының "Целинсельмаш" АҚ базасында ЗИЛ автомобилi шассиi негiзiнде түрлi үлгiлердегi жүк автомобильдерiн шығару, босалқы бөлшектердiң консигнациялық қоймалары, аймақтық сервистiк қызмет
көрсету пункттерi мен көрме орталығы жөнiндегi бiрлескен кәсiпорын
құру туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. Бiрлескен кәсiпорынды құру, оны қаржыландыру көздерi мен
сызбаларын пысықтау үшiн мына құрамда ресей тарапымен бiрлесе отырып
жұмыс тобы құрылсын:
Романов А.Ф.       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң бiрiншi орынбасары, жұмыс
тобының жетекшiсi
Браков Е.А.        - "ЗИЛ" МАҚ бас директорының орынбасары, жұмыс
тобы жетекшiсiнiң орынбасары (келiсiм
бойынша)
Мусаелян Р.Н.      - Ресей аэроғарыш кешенiн конверсиялау
орталығының президентi, жұмыс тобы
жетекшiсiнiң орынбасары (келiсiм бойынша)
Шевелев В.В.       - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда
министрiнiң орынбасары, жұмыс тобы
жетекшiсiнiң орынбасары
Жұмыс тобының мүшелерi:
Әлиғожанов С.Қ.    - Қазақстан Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министрiнiң бiрiншi
орынбасары
Андрющенко А.И.    - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
орынбасары
Менжулин Б.И.      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Нұрғалиева Е.Н.    - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң
орынбасары
Тiлеуов С.С.       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң орынбасары
Смирнов А.В.       - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
төрағасының орынбасары
Дуберман Ю.Е.      - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының
орынбасары
Смағұлов Н.Е.      - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
азық-түлiк контракт корпорациясының
президентi
Агупов А.А.        - Ресей аэроғарыш кешенiн конверсиялау
орталығы жобасының директоры
Барбасов М.Ә.      - Қазақстан Республикасының Үкiметi
Аппаратының жауапты қызметкерi
Саметова З.Д.      - Қазақстан Республикасының Үкiметi
Аппаратының жауапты қызметкерi
Қанахин А.Ө.       - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп
және сауда министрлiгi машина жасау және
жұмылдыру даярлығы бас басқармасының
бастығы
Жақсыбеков А.Р.    - Ақмола облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Сүлейменов М.Ғ.    - "Сельхозмаш" АҚ президентi
Жақыпов М.К.       - "Целинсельмаш" АҚ президентi

О создании рабочей группы по совместному казахстанско-российскому предприятию на базе АО "Целинсельмаш"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 декабря 1996 г. N 562-р
1. Одобрить предложение Министерства промышленности и торговли, Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, АМО "ЗИЛ", Росконверсаэрокосмоса Российской Федерации о создании совместного предприятия на базе АО "Целинсельмаш" по производству грузовых автомобилей различных модификаций на базе шасси автомобиля ЗИЛ,
консигнационных складов запасных частей, региональных пунктов
сервисного обслуживания и выставочного центра.
2. Для проработки организационных вопросов создания совместного
предприятия, источников и схемы его финансирования образовать
совместно с российской стороной рабочую группу в следующем составе:
Романов А.Ф.           - первый заместитель Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан,
руководитель рабочей группы
Браков Е.А.            - заместитель генерального директора
АМО "ЗИЛ", заместитель руководителя
рабочей группы (по согласованию)
Мусаелян Р.Н.          - президент Российского центра конверсии
аэроскосмического комплекса,
заместитель руководителя рабочей
группы (по согласованию)
Шевелев В.В.           - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан,
заместитель руководителя
рабочей группы
Члены рабочей группы:
Алигужинов С.К.        - первый заместитель Министра транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
Андрющенко А.И.        - заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Менжулин Б.И.          - заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Нургалиева Е.Н.        - заместитель Министра юстиции
Республики Казахстан
Тлеуов С.С.            - заместитель Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
Смирнов А.В.           - заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по управлению
государственным имуществом
Дуберман Ю.Е.          - заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по приватизации
Смагулов Н.Е.          - президент Государственной
продовольственной контрактной
корпорации Республики Казахстан
Агупов А.А.            - директор проекта Российского центра
конверсии аэрокосмического комплекса
Барбасов М.А.          - ответственный работник Аппарата
Правительства Республики Казахстан
Саметова З.Д.          - ответственный работник Аппарата
Правительства Республики Казахстан
Канахин А.У.           - начальник Главного управления
машиностроения и мобилизационной
подготовки Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан
Джаксыбеков А.Р.       - первый заместитель акима
Акмолинской области
Сулейменов М.Г.        - президент АК "Сельхозмаш"
Жакупов М.К.           - президент АО "Целинсельмаш".

2. Жұмыс тобы 10 күн мерзiмде Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiне Қазақстан мен Ресей Федерациясы аумақтарында лизингтi, вексель айналысы, бағалы қағаздарды пайдалануды ұйымдастыруды көздей отырып құрылатын бiрлескен кәсiпорынның қызметiн қаржыландыру тетiгi жөнiнде ұсыныс тапсырсын.
3. "ЗИЛ" МАҚ дайындығын назарға ала отырып құрылатын бiрлескен кәсiпорынға алғашқы шасси қоюды алдын ала төлем жасау шартынсыз жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен бiрлесiп Ресей аэроғарыш кешенiн конверсиялау орталығымен Қазақстан Республикасының аумағында желмен жұмыс iстейтiн энергия құрылғыларын құру мүмкiндiктерiн пысықтасын және бiр ай мерзiмде Үкiметке тиiстi ұсыныс енгiзсiн.
5. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т. Дүйсеновке жүктелсiн.
Премьер-Министр

2. Рабочей группе в 10-дневный срок представить в Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан предложения по механизму финансирования деятельности создаваемого совместного предприятия, предусмотрев организацию лизинга, использования вексельного обращения, ценных бумаг на территории Казахстана и Российской Федерации.
3. Принять к сведению готовность АМО "ЗИЛ" произвести первоначальную поставку шасси на создаваемое совместное предприятие без условий предварительной их оплаты.
4. Министерству промышлености и торговли совместно с Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан проработать с Российским центром конверсии аэрокосмического комплекса возможность создания на территории Казахстана ветряных энергоустановок и в месячный срок внести соответствующее предложение в Правительство.
5. Контроль за выполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр