Дефолт фактiлерiн болдырмау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 18 желтоқсан N 572
Шетел несиешiлерiнiң алдындағы Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн орындау, сондай-ақ дефолт фактiлерiн болдырмау мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi шетел банктерiнiң ұсынған шоттары негiзiнде мерзiмi өткен және алдағы төленетiн жалпы сомасы 1 497 341 (бiр миллион төрт жүз тоқсан жетi мың үш жүз қырық бiр) АҚШ долларын дәрменсiз займшылар үшiн қосымшаға сәйкес, сондай-ақ 1996 жылға арналған бюджетте "Сыртқы экономикалық қызмет" бөлiмi бойынша көзделген қаражаттар есебiнен есептелген айыппұлдар сомасын төлесiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк экспорт-импорт банкi уақытша
алынған қаражатты республикалық бюджетке қайтаруды қамтамасыз ету жөнiнде
қажеттi барлық шараны қолдансын.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 18 желтоқсандағы
N 572 өкiмiне
қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi мерзiмi өткен
және алдағы төленетiн төлемдердiң
СОМАСЫ
АҚШ долларында
___________________________________________________________________
Займшы-ұйым        | Төлем   |             Оның iшiнде
|сомасы   |____________________________________
|         |негiзгi борыш  |проценттер|басқасы
___________________________________________________________________
Испания несие желiсi|         |               |          |
|         |               |          |
"Қайнұр" ӨКФ        |724 995,99  700 572,50   | 24 423,49|    -
|         |               |          |
Канада несие желiсi |         |               |          |
|         |               |          |
"Ақтөбемұнай" АҚ    |278 295,26  239 285,71   | 35 467,46|3 542,09
|         |               |          |
АҚШ несие желiсi    |         |               |          |
|         |               |          |
"Тағам" АҚ          |494 049,62      -        |458 932,23|35 117,39
___________________________________________________________________
Барлығы        |1 497 340,87  939 858,21 |518 823,18|38 659,48
___________________________________________________________________

О платежах по иностранным кредитам
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 декабря 1996 г. N 572-р
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта:
1. Министерству финансов Республики Казахстан на основании предъявленных счетов иностранных банков оплатить просроченные и предстоящие платежи за несостоятельных заемщиков в общей сумме 1 497 341 (один миллион четыреста девяносто семь тысяч триста сорок один) доллар США согласно приложению, а также сумму начисленных штрафов за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1996 год по разделу "Внешнеэкономическая деятельность".
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан по заключенным соглашениям принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 декабря 1996 г. N 572-р
СУММА
просроченных и предстоящих
платежей по погашению иностранных кредитов
в долларах США
--------------------------------------------------------------------
Организация-  !   Сумма    !             В том числе
заемщик     !  платежа   !-------------------------------------
!            !основной долг! проценты ! прочие
--------------------------------------------------------------------
Испанская
кредитная линия
ПКФ "Кайнур"      724 995,99    700 572,50    24 423,49     -
Кредитная линия
Канады
АО "Актюбинск-
нефть"       278 295,26    239 285,71    35 467,46   3 542,09
Кредитная линия
США
АК "Тагам"        494 049,62         -       458 932,23  35 117,39
--------------------------------------------------------------------
ВСЕГО      1 497 340,87    939 858,21   518 823,18  38 659,48
--------------------------------------------------------------------