Шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 3 ақпандағы N 20
"Тұрғын үй құрылысын дамыту жөнiндегi қосымша шаралар туралы"
Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасына берiлiп
отырған Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 31
желтоқсандағы N И-566 тапсырмасын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар
жоспары бекiтiлсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 3 ақпандағы
N 20 өкiмiмен
бекiтiлген
"Тұрғын үй құрылысын дамыту жөнiндегi қосымша шаралар
туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының
жобасына Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996
жылғы 31 желтоқсандағы N И-566 тапсырмасын жүзеге асыру
жөнiндегi шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
N |                 Шара                   | Орындалу мерзiмi
р/с|                                        |
___________________________________________________________________
1  |                    2                   |          3
___________________________________________________________________
1   Республиканың әлеуметтiк-экономикалық       тұрақты түрде
саясаты үшiн тұрғын үй құрылысының
басымдық мәселесiн орындауды назарда
ұстау
2   Пилотты жобаларды жүзеге асырушы            1997 жылғы 15 ақпан
облыстарда тұрғын үй құрылысын
қаржыландыру және оған несие беру тетiгi
бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
келiсiлген қаулысының жобасын белгiленген
тәртiппен әзiрлеу және енгiзу
3   1998 жылдан бастап Қазақстан Республикасы   1997 жылғы
Мемлекеттiк тұрғын үй займының              31 желтоқсан
облигацияларын шығаруды және
орналастыруды қамтамасыз ету жөнiндегi
шараларды пысықтау
4   Тұрғын үй құрылысы үшiн тiкелей             тұрақты түрде
инвестициялар мен халықаралық қаржы
ұйымдарының қаражатын тарту жөнiнде
шаралар қолдану
Республикада тұрғын үй құрылысын            1997 жылғы
қаржыландыру және оған несие беру            15 наурыз
тетiктерiн қалыптастыру үшiн басқа
көздердi пайдалану жөнiнде Қазақстан
Республикасының Үкiметiне ұсыныстар
енгiзу
5   Жаңа аумақтарға кешендi құрылыс салу,       1997 жылғы
қазiргi заманғы техникаларды пайдалану      30 қаңтар
және тұрғын үйдiң бiр бөлiгiн құрылыстың
өзiндiк құнынан төмен баға бойынша
халықтың әлеуметтiк жағынан қорғалатын
жiгiне сату жөнiндегi мiндеттемелерiн
сақтау шарттарымен мемлекеттiк уәкiлеттi
органмен жасасқан шарттар негiзiнде
тұрғын үй құрылысын ұйымдастыру мен
қаржыландыруды жүзеге асырушы
инвесторларға салықтық жеңiлдiктер берудi;
жеке (отбасылық) тұруға арналған
тұрғын үй құрылысына пайдаланған қаражат
бөлiгiнде жеке тұлғаларды табысқа
салынатын салықтан босатуды көздейтiн
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да
мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан
Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы
24 сәуiрдегi N 2236 Заң күшi бар
Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының жобасын әзiрлеу және Қазақстан
Республикасының Үкiметiне енгiзу
6   "Лизинг (қаржылық жалдау) туралы"           1997 жылғы
Қазақстан Республикасы Заңының жобасын      30 қаңтар
әзiрлеу және Қазақстан Республикасының
Үкiметiне енгiзу
7   Тұрғын үй құрылысын ұйымдастыру мен         1997 жылғы
қаржыландыруды жүзеге асырушы               15 наурыз
инвесторлардың жаңа аумақтарға кешендi
құрылыс салуына арналған конкурстар
өткiзу тәртiбiн әзiрлеу және Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгiзу
8   Ағымдағы жылдың 1-тоқсанында тұрғын үй      1997 жылғы
құрылысының аяқталмаған объектiлерiн        15 сәуiр
ашық саудаластықтарда сатуға шаралар
қолдану және қамтамасыз ету
________________________________________________________________
Орындауға жауаптылар           |Бақылау жасауға жауаптылар
________________________________________________________________
4                  |           5
________________________________________________________________
Экономминi, Қаржыминi, Құрылысминi    Кәсiпорындарды реформалау,
Қаржы және әлеуметтiк рефор.
малар бөлiмдерi
Экономминi, Қаржыминi, Құрылысминi,   Бұл да сол
Ұлттықбанк (келiсiм бойынша)
Қаржыминi, Экономминi, Бағалы         Қаржы және әлеуметтiк
қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссия,   реформалар, Кәсiпорындарды
Құрылысминi, Ұлттықбанк (келiсiм      реформалау бөлiмдерi
бойынша), Тұрғынқұрылысбанкi
Меминвесткомы, Қаржыминi,             Бұл да сол
Экономминi, Сыртқы қарыз алу
жөнiндегi комитет, Құрылысминi,
Ұлттықбанк (келiсiм бойынша)
Қаржыминi, Экономминi, Құрылысминi    Бұл да сол
Қаржыминi, Мемлекеттiк салық          Бұл да сол
комитетi, Экономминi, Әдiлетминi,
Құрылысминi
Ұлттықбанк (келiсiм бойынша),         Қаржы және әлеуметтiк
Қаржыминi, Бухесеп жөнiндегi ұлттық   реформалар бөлiмi,
комиссия, Экономминi, Әдiлетминi
Құрылысминi                           Кәсiпорындарды реформалау
бөлiмi
Облыстар мен Алматы қаласының         Кәсiпорындарды реформалау
әкiмдерi                              бөлiмi, Аумақтық даму бөлiмi

О плане мероприятий по реализации поручения Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N И-566
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 20-р
Утвердить прилагаемый план мероприятий по реализации поручения Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N И-566 к проекту Указа Президента Республики Казахстан "О дополнительных мерах по развитию жилищного строительства".
Премьер-Министр
У Т В Е Р Ж Д Е Н
распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 20-р
П Л А Н
мероприятий по реализации поручения
Президента Республики Казахстан
от 31 декабря 1996 г. N И-566 к проекту
Указа Президента Республики Казахстан
"О дополнительных мерах по развитию жилищного строительства"
--------------------------------------------------------------------
N !      Мероприятие      ! Срок   ! Ответственные ! Ответственные
п/п!                       !исполне-! за исполнение ! за контроль
!                       ! ния    !               !
--------------------------------------------------------------------
1 !           2           !    3   !       4       !       5
--------------------------------------------------------------------
1. Принять к исполнению    постоянно  Минэкономики,  Отделы реформ
вопрос приоритетности              Минфин,        предприятий,
жилищного строительства            Минстрой       финансов и
для социально-экономической                       и социальных
политики республики                               реформ
2. Подготовить и внести в  15 февраля Минэкономики,     То же
установленном порядке   1997 года  Минфин,
согласованный проект               Минстрой,
постановления                      Нацбанк (по
Правительства Республики           согласованию)
Казахстан по механизму
финансирования и
кредитования жилищного
строительства в областях,
реализующих пилотные
проекты
3. Проработать меры по     31 декабря Минфин,        Отделы финансов
обеспечению, начиная    1997 года  Минэкономики,  и социальных
с 1998 года, выпуска               Нацкомиссия    реформ, реформ
и размещения облигаций             по ценным      предприятий
Государственного                   бумагам,
жилищного займа                    Минстрой,
Республики Казахстан               Нацбанк (по
согласованию),
Жилстройбанк
4. Принять меры по         постоянно  Госкоминвест,     То же
привлечению прямых                 Минфин,
инвестиций и средств               Минэкономики,
международных финансовых           Комитет по
организаций для                    внешнему
для жилищного                      заимствованию,
строительства                      Минстрой,
Нацбанк (по
согласованию)
Внести в Правительство  15 марта   Минфин,        Отделы финансов
Республики Казахстан    1997 года  Минэкономики,  и социальных
предложения по                     Минстрой       реформ, реформ
использованию других                              предприятий
источников для
формирования механизмов
финансирования и
кредитования жилищного
строительства в республике
5. Разработать и внести    30 января  Минфин,           То же
в Правительство         1997 года  Налоговый
Республики Казахстан               комитет,
проект Закона Республики           Минэкономики,
Казахстан "О внесении              Минюст,
изменений и дополнений в           Минстрой
Указ Президента Республики
Казахстан, имеющего силу
Закона, от 24 апреля
1995 г. N 2236 "О налогах
и других обязательных
платежах в бюджет",
предусматривающий:
предоставление налоговых
льгот инвесторам,
осуществляющим организацию
и финансирование жилищного
строительства на основании
договоров, заключенных с
уполномоченным
государственным органом,
при условии комплексной
застройки новых территорий,
использования современных
технологий и соблюдения
обязательств по реализации
части жилья социально
защищаемым слоям
населения по цене ниже
себестоимости строительства;
освобождение от
налогообложения доходов
физических лиц в части
средств, использованных
на строительство жилья
для личного (семейного)
проживания
6. Разработать и внести в  30 января  Нацбанк (по    Отдел финансов
Правительство           1997 года  согласованию), и социальных
Республики Казахстан               Минфин,        реформ
проект Закона Республики           Нацкомиссия
Казахстан "О лизинге               по бухучету,
(финансовая аренда)"               Минэкономики,
Минюст
7. Подготовить и внести    15 марта   Минстрой       Отдел реформ
на утверждение          1997 года                 предприятий
Правительства Республики
Казахстан порядок
проведения конкурсов
на комплексную
застройку новых
территорий инвесторами,
осуществляющими
организацию и
финансирование
жилищного
строительства
8. Принять меры и          15 апреля  Акимы областей Отделы реформ
обеспечить реализацию   1997 года  и г. Алматы    предприятий,
в 1 квартале т.г.                                 территориального
на открытых торгах                                развития
объектов незавершенного
жилищного строительства