"Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының таратылуы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 4 наурыздағы N 61
Каспий құбыр желiсi консорциумында, сондай-ақ "Қазтүрiкмұнай", "Қарақұдықмұнай" бiрлескен кәсiпорындарында, "Дунга" кен орнын игеру жөнiндегi "Оман Ойл Компани" компаниясымен контрактiде және басқа жобаларда қаржылық және өзге де халықаралық мiндеттемелерi бар "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының таратылуымен байланысты:
1. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп, ағымдағы жылдың 20 сәуiрiне дейiн мерзiмде таратылатын "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының орнына Каспий құбыр желiсi консорциумында, сондай-ақ "Қазтүрiкмұнай", "Қарақұдықмұнай" бiрлескен кәсiпорындарында, "Оман Ойл Компани" компаниясымен контрактiде қатысушыны айқындасын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң комиссиясы "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының мөрiн Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiне қайтарсын, персоналдарының есеп айырысуын және халықаралық мiндеттемелер бойынша түскен қаржыларды республика бюджетiне жiберудi қамтамасыз етсiн.
Таратылатын "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының есеп айырысу шоты бойынша бақылау жасау Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Қазынашылығына жүктелсiн.
3. Тарату комиссиясы "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының қаржылық аудитi, оның дебиторлық және кредиторлық берешегiн өтеу, еңбек келiсiмдерiн реттеу жөнiндегi жұмысты жалғастырсын.
Премьер-Министр

О мерах в связи с ликвидацией ГХК "Мунайгаз"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 61-р
В связи с ликвидацией Государственной холдинговой компании "Мунайгаз", имеющей финансовые и иные международные обязательства в Каспийском трубопроводном консорциуме, а также совместных предприятиях "Казтуркмунай", "Каракудукмунай", контракте с компанией "Оман Ойл Компани" по разработке месторождения "Дунга" и других проектах:
1. Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан совместно с Министерством экономики Республики Казахстан и Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в срок до 20 апреля т.г. определить участника в Каспийском трубопроводном консорциуме, а также совместных предприятиях "Казтуркмунай", "Каракудукмунай", контракте с компанией "Оман Ойл Компани" вместо ликвидируемой Государственной холдинговой компании "Мунайгаз".
2. Ликвидационной комиссии Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом возвратить печать Государственной холдинговой компании "Мунайгаз" в Министерство нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан, обеспечить расчет персонала и направление средств, поступивших по международным обязательствам, в бюджет республики.
Контроль за операциями по расчетному счету ликвидируемой Государственной холдинговой компании "Мунайгаз" возложить на Министра нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан и Казначейство при Министерстве финансов Республики Казахстан.
3. Ликвидационной комиссии продолжить работу по финансовому аудиту Государственной холдинговой компании "Мунайгаз", погашению ее дебиторской и кредиторской задолженностей, урегулированию трудовых соглашений.
Премьер-Министр