Зейнетақымен қамтамасыз ету жүйесiн реформалау тұжырымдамасының жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 4 наурыздағы N 62
Зейнетақы жүйесiн реформалау тұжырымдамасын және орта мерзiмдi қаржы саясатын қалыптастыру жөнiндегi мүдделi министрлiктер мен ведомстволардың жұмысын үйлестiру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Экономика министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Ұлттық Банкпен (келiсiм бойынша) және Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясымен бiрлесiп 1997 жылдың 15 наурызға дейiн мерзiмде экономикалық негiздемесiмен Қазақстан Республикасында Зейнетақымен қамтамасыз ету жүйесiн реформалау тұжырымдамасының жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп:
1997 жылғы 1 мамырға дейiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасында Зейнетақымен қамтамасыз ету жүйесiн реформалау тұжырымдамасының жобасын ескере отырып, 1998 жылдың 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған Қазақстан Республикасының орта мерзiмдi қаржы саясатын әзiрлеу жөнiнде ұсыныс енгiзсiн;
Қазақстан Республикасында Зейнетақымен қамтамасыз ету жүйесiн реформалау тұжырымдамасының жобасын ескере отырып, 1998 жылдан 2005 жылға дейiн кезеңге арналған Қазақстан Республикасының инвестициялық саясатының басымдықтарын қайта қарасын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Экономика министрлiгiмен, Ұлттық банкпен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, "1997 жылға арналған республика бюджетi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 59-1 Заңына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қаржы министрлiгiмен, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен және Ұлттық Банкпен (келiсiм бойынша) бiрлесiп, зейнетақы жүйесiн реформалауға қолдау көрсету мүмкiндiгi туралы халықаралық қаржы ұйымдарымен келiссөздер жүргiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Экономика министрлiгiмен, Ұлттық Банкпен (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясымен бiрлесiп, 1997 жылғы 1 мамырға дейiн мерзiмде халықаралық капитал рыноктарында борыштық мiндеттемелер шығару мүмкiндiгi туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар әзiрлесiн және енгiзсiн.
Премьер-Министр

О мерах по координации работы заинтересованных министерств и ведомств по формированию Концепции реформирования пенсионной системы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 62-р
В целях координации работы заинтересованных министерств и ведомств по формированию Концепции реформирования пенсионной системы и среднесрочной финансовой политики:
1. Министерству труда и социальной защиты населения совместно с Министерством экономики, Министерством финансов, Национальным Банком Республики Казахстан (по согласованию) и Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам в срок до 15 марта 1997 года внести в Правительство Республики Казахстан проект Концепции реформы системы пенсионного обеспечения Республики Казахстан с экономическим обоснованием.
2. Министерству экономики совместно с Министерством финансов Республики Казахстан:
до 1 мая 1997 года внести в Правительство Республики Казахстан предложения по разработке среднесрочной финансовой политики Республики Казахстан на период с 1998 по 2005 годы с учетом проекта Концепции реформы системы пенсионного обеспечения Республики Казахстан;
пересмотреть приоритеты инвестиционной политики Республики Казахстан на период с 1998 по 2005 годы с учетом проекта Концепции реформы системы пенсионного обеспечения Республики Казахстан;
3. Министерству финансов совместно с Министерством экономики, Национальным Банком Республики Казахстан (по согласованию) внести в Правительство Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 59-1 "О республиканском бюджете на 1997 год".
4. Министерству экономики совместно с Министерством финансов, Министерством труда и социальной защиты населения и Национальным Банком Республики Казахстан (по согласованию) провести переговоры с международными финансовыми организациями о возможности оказания поддержки реформированию пенсионной системы.
5. Министерству финансов совместно с Министерством экономики, Национальным Банком Республики Казахстан (по согласованию), Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам в срок до 1 мая 1997 года подготовить и внести предложения в Правительство Республики Казахстан о возможности выпуска долговых обязательств на международных рынках капитала.
Премьер-Министр