Дефолт фактiлерiне жол бермеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1997 жылғы 28 шiлдегi N 244
Қазақстан Республикасының шетелдiк несиешiлер алдындағы мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiне жол бермеу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 29 маусымдағы N Ф 22-3/42, 1994 жылғы 24 наурыздағы N Ф 22-3/22, 1994 жылғы 13 мамырдағы N Ф 22-3/31, 1994 жылғы 10 маусымдағы N Ф-22-3/40, 1995 жылғы 8 маусымдағы N Ф 22-3/8 және 1994 жылғы 21 қазандағы N Ф 22-3/46 берiлген мемлекеттiк кепiлдiктерiне сәйкес шетел банктерiнiң ұсынған шоттары негiзiнде дәрменсiз зайымшылар үшiн қосымшаға орай мерзiмi өткен төлемдердi, 1997 жылға арналған республикалық бюджетте "Несиелендiру минус өтеу" бөлiмiндегi көзделген қаражат шегiнде төлемнiң датасындағы бағамдық айырма өзгерiсiн ескере отырып, сондай-ақ есептелген айыппұлдар сомасын төлесiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
алынған қаражатты республикалық бюджетке қайтаруды қамтамасыз ету
жөнiнде барлық қажеттi шараларды қолдансын.
3. Осы өкiмнiң атқарылуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 28 шiлдедегi
N 244 өкiмiне
қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi мерзiмi өткен төлемдер
СОМАСЫ
___________________________________________________________________
Заемшы-ұйым            |  Валюта  төлемi   |   Төлем сомасы
___________________________________________________________________
Француз несие желiсi     |                   |
"Тағам" АҚ                  | француз франкi    | 5 869 127, 25
АҚШ несие желiсi       |                   |
"Тағам" АҚ                  | АҚШ доллары       | 2 156 114, 46
Герман несие желiсi    |                   |
"Азат" концернi             | немiс маркасы     |   524 622, 79
Канада несие желiсi    |                   |
"Ақтөбемұнай" АҚ            | АҚШ доллары       |   265 935, 71
___________________________________________________________________
Барлығы                | француз франкi    | 5 869 127, 25
| АҚШ доллары       | 2 422 050, 17
| немiс маркасы     |   524 622, 79
___________________________________________________________________
________________________________________________________________
Оның iшiнде
_________________________________________________________________
негiзгi борыш        |    проценттер      | басқасы
_________________________________________________________________
5 210 488, 89         |  658 638, 36       |       -
|                    |
1 651 268, 82         |  504 422, 74       |  422, 90
-              |  524 622, 79       |       -
239 285, 71         |   26 650, 00       |       -
__________________________________________________________________
5 210 488, 89         |      658 638, 36   |       -
1 890 554, 53         |      531 072, 74   |  422, 90
-              |      524 622, 79   |       -
__________________________________________________________________

О мерах по выполнению обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущению фактов дефолта
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 июля 1997 г. N 244-р
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 29 июня 1994 года N Ф 22-3/42, от 24 марта 1994 года N Ф 22-3/22, от 13 мая 1994 года N Ф 22-3/31, от 10 июня 1994 года N Ф 22-3/40, от 8 июня 1995 года N Ф 22-3/8 и от 21 октября 1994 года N Ф 22-3/46 на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные платежи согласно приложению, а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год по разделу "Кредитование минус погашение".
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 июля 1997 г. N 244-р
СУММА
просроченных платежей по погашению
иностранных кредитов
---------------------------------------------------------------------
Организация-! Валюта   !  Сумма   !           В том числе
заемщик   ! платежа  ! платежа  !----------------------------------
!          !          !основной долг!проценты ! прочие
---------------------------------------------------------------------
Французская
кредитная
линия
АК "Тагам" французские 5869127,25  5210488,89    658638,36     -
франки
Кредитная
линия США
АК "Тагам" доллары США 2156114,46  1651268,82    504422,74    422,90
Германская
кредитная
линия
Концерн    немецкие     524622,79       -        524622,79      -
"Азат"     марки
Канадская
кредитная
линия
АО        доллары США   265935,71   239285,71     26650,00      -
"Актюбинск-
нефть"
---------------------------------------------------------------------
Всего     французские
франки       5869127,25  5210488,89    658638,36      -
доллары США  2422050,17  1890554,53    531072,74    422,90
немецкие
марки         524622,79      -         524622,79      -