Оқу жаттығулар өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 10 қыркүйектегi N 301
"БҰҰ-ның қамқорлығымен көп ұлтты күштердi тарта отырып Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Өзбекстан Республикасы бiтiмгерлiк батальонының оқу-жаттығуларын әзiрлеу мен өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Өзбекстан Республикасы Мемлекетаралық кеңесiнiң 1996 жылғы 23 тамыздағы шешiмiне сәйкес 1997 жылдың 15-21 қыркүйегiнiң аралығында "Ортазбат - 97" бiтiмгерлiк оқу-жаттығулары өткiзiледi, оның бiрiншi кезеңi 15-17 қыркүйекте Қазақстанда, екiншi кезеңi 18-21 қыркүйекте Өзбекстанда өткiзiледi.
Аталған оқу-жаттығуларын табысты өткiзу үшiн, сондай-ақ өткiзiлетiн шаралардың халықаралық саяси және әскери мәнiн, және оқу-жаттығуларына қатысу үшiн өз аумағына достас мемлекеттердiң әскери құрамаларын шақырған бiздiң мемлекетiмiздiң ерiк-жiгерiн ескере отырып:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеден комитетi көп ұлтты күштердiң әскери құрамымен бiрге немесе бөлек келген және оқу-жаттығуларын әзiрлеу мен өткiзу үшiн пайдаланатын қару-жарақты, әскери техниканы, мүлiктер мен материалдарды, басқа да заттарды Қазақстан Республикасының кеден шекарасынан өту кезiнде кедендiк ресiмдеуден (кеден төлемдерiн алусыз және лицензиясыз, оңайлатылған тәртiппен транзит режимiнде) өткiзудi қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң ұсынуымен оқу-жаттығуларына қатысушыларға және шақырылған ерекше маңызды адамдарға консулдық алымдарды алмай визаларды ресiмдеу жүргiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi оқу-жаттығулары бiрiншi кезеңiнiң шараларын өткiзу орындарында қоғамдық тәртiптi және көп ұлтты күштердiң әскери техника колоннасының оқу-жаттығу мiндеттерiн орындау кезiнде кедергiсiз жүруiн қамтамасыз етсiн.
Премьер-Министр

О мерах по проведению миротворческого учения "Центразбат-97"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 сентября 1997 г. N 301-р
В соответствии с решением Межгоссовета Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Республики Узбекистан от 23 августа 1996 года "О подготовке и проведении учения миротворческого батальона Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Республики Узбекистан под эгидой ООН с привлечением многонациональных сил" в период с 15 по 21 сентября 1997 года состоится миротворческое учение "Центразбат-97", первая фаза которого проводится 15-17 сентября в Казахстане, вторая - 18-21 сентября в Узбекистане.
Для успешного проведения указанных учений, а также учитывая международное политическое и военное значение проводимого мероприятия и добрую волю нашего государства, пригласившего на свою территорию для участия в учении воинские контингенты дружественных государств:
1. Государственному таможенному комитету Республики Казахстан обеспечить таможенное оформление (в режиме транзита в упрощенном порядке без взимания таможенных платежей и предоставления лицензий) вооружения и военной техники, имущества и материалов, других предметов, следующих с воинскими контингентами многонациональных сил вместе или отдельно при пересечении таможенной границы Республики Казахстан и используемых для подготовки и проведения учения.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан по представлению Министерства обороны Республики Казахстан произвести оформление виз участникам учения и приглашенным особо важным персонам без взимания консульских сборов.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить общественный порядок в местах проведения мероприятий первой фазы учения и свободное прохождение колонн военной техники многонациональных сил при выполнении ими задач учения.
Премьер-Министр