Дизель отынын және бензин босату туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 26 қыркүйектегi N 324
Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң мемлекеттiк резервтен ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне 7 мың тонна дизель отынын және 1 мың тонна бензин бөлу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң материалдық резервтер жөнiндегi комитетi жоғарыда аталған мақсатқа арнап, Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң кепiлдi мiндеттемесiмен мемлекеттiк резервтен брондау тәртiбiмен, оларды 1997 жылғы 1 желтоқсанға дейiн мемлекеттiк резервке қайтару және республикалық бюджеттiң кiрiсiне бiр тонна дизель отынына - 11375 теңге және бензинге 17 000 мың теңге нарық бағасына орай тауар несиесiн пайдалану кезеңi үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта қаржыландыру ставкасы бойынша процент төлеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1993 жылғы 10 қыркүйектегi N 389, 1994 жылғы 28 қыркүйектегi N 391, 1996 жылғы 28 тамыздағы N 404  R960404_  , 1997 жылғы 3 мамырдағы N 125  R970125_  өкiмдерiне және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 29 сәуiрдегi N 601 қаулысына сәйкес бұрын алынған жанар-жағар материалдар үшiн 427834000 (төрт жүз жиырма жетi миллион сегiз жүз отыз төрт мың) теңге сомасындағы борыштарын 1997 жылғы 10 желтоқсанға дейiн өтеу туралы кепiлдеме шартымен 7 мың тонна дизель отынын және 1 мың тонна бензин босатсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрi (Павлов А.С.) жанар-жағар материалдарды қайтаруды кешiктiрген және борыштарды өтемеген жағдайда, жоғарыда аталған мерзiмде облыстың бюджетiнен құнын өндiрiп алсын.
4. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Ө.Е.Шүкеевке жүктелсiн.
Премьер-Министрдiң
мiндетiн атқарушы

О выделении сельским товаропроизводителям дизельного топлива и бензина
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 сентября 1997 г. N 324-р
1. Принять предложение акима Северо-Казахстанской области о выделении из государственного резерва сельским товаропроизводителям 7 тыс. тонн дизельного топлива и 1 тыс. тонн бензина.
2. Комитету по государственным материальным резервам Министерства финансов Республики Казахстан отпустить на вышеуказанные цели из государственного резерва в порядке разбронирования 7 тыс. тонн дизельного топлива и 1 тыс. тонн бензина на условиях возврата его до 1 декабря 1997 года в государственный резерв и оплаты в доход республиканского бюджета процентов по ставке рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан за период пользования товарным кредитом, исходя из рыночной цены одной тонны дизельного топлива 11375 тенге и бензина 17000 тенге, под гарантийное обязательство акима Северо-Казахстанской области, а также гарантии о погашении долгов до 10 декабря 1997 года за полученные ранее горюче-смазочные материалы согласно распоряжениям Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 сентября 1993 г. N 389, от 28 сентября 1994 г. N 391, от 28 августа 1996 г. N 404, от 3 мая 1997 г. N 125 и постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 апреля 1995 г. N 601 в сумме 427834000 (четыреста двадцать семь миллионов восемьсот тридцать четыре тысячи) тенге.
3. Министерству финансов Республики Казахстан (Павлову А. С.) в случае задержки возврата горюче-смазочных материалов и непогашения долгов в вышеуказанные сроки взыскать стоимость из бюджета области.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра