Көлікте бірыңғай тарифтік саясатты қалыптастыру жөніндегі комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 1999 жылғы 4 наурыз 26-ө. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.07.13. N 965 қаулысымен. ~P990965.
Бірыңғай тарифтік саясатты қалыптастыру және отандық өнімдердің
өзіндік құнындағы көліктік құраластарды кеміту, сондай-ақ көлік
ұйымдарының шығындарын оңтайландыру мақсатында:
1. Жүктерді, жолаушыларды және қызмет көрсетулерді тасымалдауды
жүзеге асыратын ұйымдар үшін бірыңғай тарифтік саясатты қалыптастыру
жөніндегі комиссия мына құрамда құрылсын:
Бүркітбаев Серік       - Көлік, коммуникациялар және туризм
Мінуарұлы                министрі, төраға
Радостовец Николай     - Қазақстан Республикасының Табиғи
Владимирович             монополияларды реттеу және бәсекені қорғау
жөніндегі агенттігінің төрағасы, төрағаның
орынбасары
Әбілғазин Талғат       - "Ақтау теңіз сауда порты" республикалық
Байтемірұлы              мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры
Уәйісов Мерей          - Әділет вице-министрі
Құрманұлы
Жолдыбаева Сәуле       - Энергетика, индустрия және сауда вице-
Мусинқызы                министрі
Мырзахметов Абылай     - "Қазақстан темір жолы" республикалық
Исабекұлы                мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры
Наурызбаев Әсет        - "KEGOC" акционерлік қоғамының
Қабдошұлы                президенті (келісім бойынша)
Сақыпов Нұрлан         - "Қазақтелеком" ашық акционерлік
Зәркешұлы                қоғамының президенті (келісім бойынша)
Үпішев Ерлан           - "ҚазТрансОйл" жабық акционерлік
Елемесұлы                қоғамының президенті (келісім бойынша)
2. Бірыңғай тарифтік саясатты айқындау үшін Комиссияға меншік нысанына қарамастан, барлық мемлекеттік органдар мен ұйымдардан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрауға рұқсат етілсін.
3. Комиссия:
1) бес күн мерзім ішінде тасымалдаудың кепілдік көлеміне қарай жеңілдіктер беруді көздей отырып, Ақтау порты арқылы, сондай-ақ Теңіз- Атырау-Ресей бағытында мұнай мен мұнай өнімдерін тасымалдауға арналған бірыңғай тариф жөнінде ұсыныстарды әзірлесін;
2) Комиссияның Жұмыс регламентін бекітсін.
4. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекені қорғау жөніндегі агенттігі жүктерді, жолаушыларды және қызмет көрсетулерді тасымалдауға арналған тарифтерді бекіту кезінде Комиссияның шешімдерін қатаң басшылыққа алсын.
5. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер- Министрінің орынбасары А.С.Павловқа жүктелсін.
Премьер-Министр

О создании Комиссии по формированию единой тарифной политики на транспорте
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 1999 года № 26-р. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 июля 1999 г. N 965 ~P990965
В целях формирования единой тарифной политики и снижения
транспортной составляющей в себестоимости отечественной продукции, а
также оптимизации затрат транспортных организаций:
1. Создать Комиссию по формированию единой тарифной политики для
организаций, осуществляющих транспортировку грузов, пассажиров и услуг
(далее - Комиссия), в следующем составе:
Буркитбаев Серик             - Министр транспорта, коммуникаций и
Минаварович                    туризма, председатель
Радостовец Николай           - Председатель Агентства Республики
Владимирович                   Казахстан по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции,
заместитель председателя
Абулгазин Талгат             - генеральный директор Республиканского
Байтемирович                   государственного предприятия "Актауский
морской торговый порт"
Ваисов Мерей                 - вице-Министр юстиции
Курманович
Джолдыбаева Сауле            - вице-Министр энергетики, индустрии и
Мусиновна                      торговли
Мырзахметов Аблай            - генеральный директор Республиканского
Исабекович                     государственного предприятия "Казакстан
темiр жолы"
Наурызбаев Асет              - президент акционерного общества
Кабдошевич                     "KEGOC" (по согласованию)
Сакипов Нурлан               - президент открытого акционерного общества
Заркешевич                     "Казахтелеком" (по согласованию)
Упушев Ерлан                 - президент закрытого акционерного общества
Елемисович                     "КазТрансОйл" (по согласованию)
2. Для определения единой тарифной политики разрешить Комиссии запрашивать у всех государственных органов и организаций, независимо от формы собственности, необходимую информацию и материалы.
3. Комиссии:
1) в пятидневный срок выработать предложения по единому тарифу на транспортировку нефти и нефтепродуктов на вывоз через порт Актау, а также в направлении Тенгиз-Атырау-Россия, предусмотрев предоставление скидок в зависимости от гарантированного объема перевозок;
2) утвердить Регламент работы Комиссии.
4. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции при утверждении тарифов на транспортировку грузов, пассажиров и услуг строго руководствоваться решениями Комиссии.
5. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)