Мемлекеттік қызметшілерді құқықтық білімге оқыту жөніндегі қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 3 маусым N 75-ө
1. Қазақстан Республикасы Президентiнің 1999 жылғы 20 сәуiрде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелерi жөнiндегi кеңесте айтқан тапсырмаларын және Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 22 сәуiрдегi N 13 Хаттамалық шешiмiнiң 2-тармағының 3) тармақшасын iске асыру мақсатында:
2. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi:
1) Қазақстан Республикасы министрлiктерінің, агенттiктерiнiң және ведомстволарының мемлекеттiк қызметшілерi үшін Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi белгілеген кесте бойынша тиiстi лекциялар топтамасын оқытатын болсын;
2) мемлекеттiк қызметшiлердiң Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк қызмет туралы" U952370_ заң күшi бар Жарлығын, "Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгi туралы" Z980233_ , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Z980267 Қазақстан Республикасының Заңдарын және сыбайлас жемқорлыққа қарсы өзге де заңдарды бiлуiн тексеру мақсатында министрлiктер мен агенттiктер басшыларының орынбасарларын, сондай-ақ олардың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларын, басшыларының орынбасарларын өз базасы негiзiнде компьютерлiк тестіден өткiзудi ұйымдастырсын және жүзеге асырсын;
3) 1999 жылдың 5 маусымына дейiн тесттен өткiзудiң компьютерлiк бағдарламасына енгiзiлетiн сұрақтар тiзбесiн әзiрлесiн, бекiтсiн, сондай-ақ тест өткiзiлетiн мерзiмдердi белгiлесiн және оларды тиiстi мемлекеттiк органдарға хабарласын;
4) оқыту мен тест өткiзудiң қорытындылары туралы 1999 жылдың 15 шiлдесiне дейiн мерзiмде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне хабарлайтын болсын.
3. Қазақстан Республикасы министрлiктерiнiң, агенттiктерiнiң және ведомстволарының басшылары:
1) осы өкiмнiң 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мемлекеттiк қызметшiлердің сабақтарға және кейін компьютерлiк тестiден өтуге қатысуын қамтамасыз етсiн;
2) өздерi басшылық ететiн мемлекеттiк органдардағы осы өкiмнiң
2-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлмеген мемлекеттік қызметшiлердiң
бiлiмiн тексерудi дербес жүзеге асырып, нәтижелерi туралы Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне 1999 жылғы 30 шiлдеден
кешiктiрмей хабарласын.

О дополнительных мерах по обучению государственных служащих правовым знаниям
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 июня 1999 года № 75-р
В целях реализации поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на совещании по вопросам борьбы с коррупцией 20 апреля 1999 года, и подпункта 3) пункта 2 протокольного решения Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 1999 года № 13:
1. Руководителям министерств, агентств и ведомств Республики Казахстан активизировать работу по обучению государственных служащих правовым знаниям, уделив особое внимание изучению норм Конституции Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственной службе" U952370_ , Законов Республики Казахстан "О национальной безопасности Республики Казахстан" Z980233_ , "О борьбе с коррупцией" Z980267_ и иного антикоррупционного законодательства.
2. Министерству юстиции Республики Казахстан:
1) прочитать соответствующий цикл лекций для государственных служащих министерств, агентств и ведомств Республики Казахстан по графику, установленному Министерством юстиции Республики Казахстан;
2) с целью проверки знания государственными служащими норм Конституции Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственной службе", Законов Республики Казахстан "О национальной безопасности Республики Казахстан", "О борьбе с коррупцией" и иного антикоррупционного законодательства организовать и провести на собственной базе компьютерное тестирование заместителей руководителей министерств и агентств, а также руководителей, заместителей руководителей их структурных подразделений;
3) разработать и утвердить до 5 июня 1999 года перечень вопросов, которые будут включены в компьютерную программу тестирования, а также определить сроки проведения тестирования и довести их до сведения соответствующих государственных органов;
4) об итогах проведения обучения и тестирования в срок до 15 июля 1999 года проинформировать Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
3. Руководителям министерств, агентств и ведомств Республики Казахстан:
1) обеспечить явку на занятия и последующее компьютерное тестирование государственных служащих, перечисленных в подпункте 2) пункта 2 настоящего распоряжения;
2) самостоятельно осуществить проверку знаний государственных служащих
возлагаемых ими государственных органов, не указанных в подпункте 2) пункта
2 настоящего распоряжения, и о результатах проинформировать Канцелярию
Премьер-Министра Республики Казахстан не позднее 30 июля 1999 года.

4. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
(Специалисты: Кушенова Д.
Мартина Н.)