1999 жылғы астықтың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 30 шілде N 116-ө
1999 жылғы астықтың сақталуын қамтамасыз етуге бағытталған іс-шараларды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының іс-қимылын үйлестіруді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда жұмыс тобы құрылсын.
2. Жұмыс тобы орталық және жергілікті атқарушы органдардың:
астық компанияларының және "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамының ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінен астық сатып алуға бағытталған ақшасының уақытында қайтарылуы;
желілік элеваторлар мен астық қабылдау пункттеріндегі мемлекеттік ресурстар мен мемлекеттік резервтегі астықты есепке алудың, сақтаудың және өткізудің белгіленген тәртібінің сақталуын бақылау;
астықтың республика шегінен тыс заңсыз әкетілуі фактілерін табу, анықтау және жолын кесу жөніндегі құрылымдық бөлімшелердің қызметін үйлестіру бойынша өзара іс-қимылын жүзеге асыруын қамтамасыз етсін.
3. Жұмыс тобы осы өкімнің атқарылу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Үкіметін ай сайын хабардар етіп отырсын.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне жұмыс
топтарын ұйымдастыру және осы секілді міндеттерді шешу үшін оларды басқару
әкімдердің бірінші орынбасарларына жүктеу ұсынылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
1999 жылғы 30 шілдедегі
N 116-ө өкіміне
қосымша
1999 жылғы астықтың сақталуын бақылауды жүзеге асыру
үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару
органдарының іс-қимылын үйлестіру жөніндегі жұмыс
тобының құрамы
Нүкенов               - Қазақстан Республикасының
Маратқали Ордабайұлы    Мемлекеттік кіріс министрлігі
Кеден комитетінің төрағасы,
жетекші
Кузьменко             - Қазақстан Республикасының
Сергей Михайлович       Мемлекеттік кіріс министрлігі
Салық полициясы комитеті
төрағасының бірінші
орынбасары, жетекшінің
орынбасары
Дружинин              - Қазақстан Республикасының
Анатолий Михайлович     Ұлттық қауіпсіздік комитеті
төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Константинов          - Қазақстан Республикасы
Анатолий Васильевич     Бас прокурорының
орынбасары
(келісім бойынша)
Отто                  - Қазақстан Республикасы
Иван Иванович           Ішкі істер министрінің
орынбасары
Айтжанов              - Қазақстан Республикасының
Дулат Нүлиұлы           Ауыл шаруашылығы
вице-министрі
Досаев                - Қазақстан Республикасының
Ерболат Асқарбекұлы     Энергетика, индустрия және
сауда вице-министрі
Құлмаханов            - Қазақстан Республикасының
Шалбай                  Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттігінің төрағасы
Радостовец            - Қазақстан Республикасының
Николай Владимирович    Табиғи монополияларды реттеу
және бәсекені қорғау
жөніндегі агенттігінің төрағасы
Смағұлов              - "Азық-түлік келісімшарт
Нұрлан Еркебұланұлы     корпорациясы" ЖАҚ
басқармасының төрағасы
(келісім бойынша)
Ильяшенко             - "Республикалық астық
Юрий Михайлович         сараптамасы" РМК директоры
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.

О некоторых мерах по обеспечению сохранности зерна урожая 1999 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июля 1999 года № 116-р
В целях обеспечения координации действий государственных органов Республики Казахстан по осуществлению мероприятий, направленных на обеспечение сохранности зерна урожая 1999 года:
1. Образовать рабочую группу в составе согласно приложению.
2. Рабочей группе обеспечить осуществление взаимодействия центральных и местных исполнительных органов по:
своевременному возврату денег, направленных на закуп зерна у сельхозтоваропроизводителей зерновыми компаниями и закрытым акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация";
контролю за соблюдением установленного порядка учета, хранения и реализации зерна государственных ресурсов и государственного резерва на линейных элеваторах и хлебоприемных пунктах;
координации деятельности структурных подразделений по выявлению, установлению и пресечению фактов незаконного вывоза зерна за пределы республики.
3. Рабочей группе ежемесячно информировать Правительство Республики Казахстан о ходе исполнения настоящего распоряжения.
4. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны и Алматы образовать рабочие группы и возложить руководство ими на первых заместителей акимов для решения аналогичных задач.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 июля 1999 года № 116-р
Состав рабочей группы
по координации действий органов государственного управления
Республики Казахстан для осуществления контроля за сохранностью
зерна урожая 1999 года
Нукенов Мараткали Ордабаевич          - Председатель Таможенного комитета
Министерства государственных
доходов Республики Казахстан,
руководитель
Кузьменко Сергей Михайлович           - первый заместитель Председателя
Комитета налоговой полиции
Министерства государственных
доходов Республики Казахстан,
заместитель руководителя
Дружинин Анатолий Михайлович          - заместитель председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан (по
согласованию)
Константинов Анатолий Васильевич      - заместитель Генерального Прокурора
Республики Казахстан (по
согласованию)
Отто Иван Иванович                    - заместитель Министра внутренних дел
Республики Казахстан
Айтжанов Дулат Нулиевич               - вице-Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Досаев Ерболат Аскарбекович           - вице-Министр энергетики, индустрии
и торговли Республики Казахстан
Кулмаханов Шалбай                     - Председатель Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям
Радостовец Николай Владимирович       - Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите
конкуренции
Смагулов Нурлан Еркебуланович         - председатель Правления ЗАО
"Продовольственная контрактная
корпорация" (по согласованию)
Ильяшенко Юрий Михайлович             - директор РГП "Республиканская
хлебная экспертиза"
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)