Мұнай өндіру өнеркәсібінің жекелеген ұйымдарының қызметі туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 10 қыркүйек N 128-ө
"Қазақойл" ұлттық мұнай компаниясы" ЖАҚ және "Маңғыстаумұнайгаз" АҚ
мұнай өндіру ұйымдарынан мемлекеттік бюджетке салықтың және мемлекеттік
бюджетке түсетін басқа да міндетті төлемдердің толық түсуін бақылау
мақсатында:
1. Көрсетілген қоғамдардың салық салынатын базасы құрылуының растығын
тексеру жөнінде мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Нұрпейісов Қайрат           - Қазақстан Республикасы
Айтмұхамбетұлы                Мемлекеттік кіріс вице-министрі,
жетекші
Григорьева Светлана         - Қазақстан Республикасы Табиғи
Петровна                      монополияларды реттеу және
бәсекені қорғау жөніндегі
агенттігінің Табиғи монополияларды
реттеу департаменті директорының
орынбасары
Жолдасбаев Сансызбай        - Қазақстан Республикасының
Елеусізұлы                    Статистика жөніндегі агенттігі
төрағасының орынбасары
Үпішев Ерлан                - "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау
Елемесұлы                     жөніндегі ұлттық компаниясы"
ЖАҚ бірінші вице-президенті
(келісім бойынша)
Османова Фахра              - Қазақстан Республикасы
Анасқызы                      Энергетика, индустрия және сауда
министрлігінің Сыртқы
экономикалық саясат және сауда
департаментінің директоры
Шалова Светлана             - Қазақстан Республикасының
Анатольевна                   Мемлекеттік кіріс министрлігі
Кеден комитетінің кедендік кіріс
басқарма бастығының орынбасары
Юсуп Айбек                  - Қазақстан Республикасы Премьер-
Кеңесұлы                      Министрінің Кеңсесі Ақпараттық-
талдау бөлімінің консультанты
2. Жұмыс тобы:
тексеру кезінде мемлекеттік бюджетке түскен салық пен басқа да міндетті төлемдер сомаларының өндірілген мұнайдың бағалары мен көлемдеріне сай келуіне оның пайдаланған бағыттары мен сатылған арналарын ескере отырып ерекше көңіл бөлетін болсын;
1999 жылдың 1 қазанына дейінгі мерзімде тексерудің нәтижелері бойынша
Қазақстан Республикасының Үкіметіне тиісті ұсыныстарымен қорытынды тапсырсын.
3. Жұмыс тобына белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан
Қазақстан Республикасында мұнай өндіру, тасымалдау, өңдеу, сақтау және сату
жөнінде шаруашылық қызметін жүзеге асыратын ұйымдар мен жеке тұлғалардан
қажетті ақпарат алу құқығы берілсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О деятельности отдельных организаций нефтедобывающей промышленности
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 сентября 1999 года N 128-р
В целях контроля за полнотой поступления налогов и других обязательных
платежей в государственный бюджет от нефтедобывающих организаций ЗАО
"Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" и АО "Мангистаумунайгаз":
1. Создать рабочую группу по проверке достоверности формирования
налогооблагаемой базы указанных обществ в следующем составе:
Нурпеисов Кайрат Айтмухамбетович  -  вице-Министр государственных доходов
Республики Казахстан, руководитель
Григорьева Светлана Петровна      -  заместитель директора Департамента
регулирования естественных монополий
Агентства Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий и
защите конкуренции
Жолдасбаев Сансызбай Илиусизович  -  заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
Упушев Ерлан Елемесович           -  первый вице-президент ЗАО
"Национальная компания по
транспортировке нефти "КазТрансОйл"
(по согласованию)
Усманова Фахра Анасовна           -  директор Департамента
внешнеэкономической политики и
торговли Министерства энергетики,
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Шалова Светлана Анатольевна       -  заместитель начальника управления
таможенных доходов Таможенного
комитета Министерства государственных
доходов Республики Казахстан
Юсуп Айбек Кенесович              -  консультант Информационно-
аналитического отдела Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
2. Рабочей группе:
при проверке уделить особое внимание соответствию поступающих в государственный бюджет сумм налогов и других обязательных платежей ценам и объемам добычи нефти с учетом направлений ее использования и каналов реализации;
в срок до 1 октября 1999 года по результатам проверки представить в
Правительство Республики Казахстан заключение с соответствующими
предложениями.
3. Предоставить рабочей группе в установленном порядке право
получения необходимой информации от государственных органов, организаций и
физических лиц, осуществляющих хозяйственную деятельность по добыче,
транспортировке, переработке, хранению и сбыту нефти в Республике
Казахстан.
Премьер-Министр
Специалисты: (Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)