Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 7 қыркүйектегі N 205 Жарлығын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 10 қыркүйек N 129-ө
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік бақылау және қадағалау функцияларын реттеу туралы" 1999 жылғы 7 қыркүйектегі N 205 U990205_ Жарлығын орындау үшін:
1. Министрліктер, агенттіктер және ведомстволар он күн мерзімде:
1) бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 7 қыркүйектегі N 205 Жарлығына сәйкес келтірсін;
2) орталық атқарушы органдар мен ведомстволар мемлекеттік органдарға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру жөнінде құқығы бар заңды тұлғалардың құрылтай құжаттарын қайта қарауды қамтамасыз етсін, Әділет министрлігі көмек көрсетсін және бақылауды жүзеге асырсын.
2. Табиғи монополияларды реттеу және бәсекені қорғау жөніндегі агенттік он күн мерзімде мүдделі министрліктермен бірлесіп:
мемлекеттік бақылау және қадағалау функцияларын тек мемлекеттік органдардың ғана жүзеге асыруы мүмкіндігін;
мемлекеттік органдары лауазымды тұлғаларының мемлекеттік бақылау және
қадағалау функцияларын мемлекеттік органның мәртебесі жоқ ұйымдарға бергені
үшін заңдық жауаптылығын көздейтін заң жобаларын әзірлесін және Қазақстан
Республикасының Үкіметіне қарауға ұсынсын.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
4. Осы өкім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 205
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 сентября 1999 года N 129-р
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 205 U990205_ "Об упорядочении государственных контрольных и надзорных функций":
1. Министерствам, агентствам и ведомствам в десятидневный срок:
1) привести ранее принятые нормативные правовые акты в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 205;
2) Центральным исполнительным органам и ведомствам обеспечить пересмотр учредительных документов подведомственных государственным органам юридических лиц правом по осуществлению государственных контрольных и надзорных функций, Министерству юстиции оказать помощь и осуществить контроль.
2. Агентству по регулированию естественных монополий и защите конкуренции в десятидневный срок совместно с заинтересованными министерствами разработать и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан законопроекты, предусматривающие:
возможность осуществления государственных контрольных и надзорных функций только государственными органами;
юридическую ответственность должностных лиц государственных органов за передачу государственных контрольных и надзорных функций организациям, не имеющим статуса государственного органа.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
4. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты подписания.
Премьер-Министр
Специалисты: (Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)