Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін Қазақстан Республикасы Президентінің Құрмет дипломын тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 31 шілдедегі N 423 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 16 шілдедегі N 1029 Жарлығымен
Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.07.16 N 1029 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының мәдени және гуманитарлық салаларын дамытуға бағытталған қайырымдылық және демеушілік қызметін көтермелеу мақсатында қаулы етемін:
1. Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін Қазақстан Республикасы Президентінің екі жылда бір рет берілетін 30 Құрмет дипломы (бұдан әрі - Диплом) тағайындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2007.06.20. N 349 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) жарлығымен.
2. Қоса беріліп отырған:
Диплом нысанының сипаттамасы ;
Дипломның омырауға тағатын белгісінің сипаттамасы бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Дипломмен марапаттауға байланысты мәселелерді қарау жөніндегі  ережені әзірлесін және бекітсін;
2) Дипломды беру жөніндегі комиссияны құрсын және оның  құрамын бекітсін;
3) дипломдарды әзірлеуге байланысты шығыстарды қаржыландыруды олар берілетін жылғы республикалық бюджетте көздесін;
4) Дипломмен марапатталуға ұсынылатын адамдардың дербес құрамын екі жылда бір рет бекітуге ұсынсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2007.06.20. N 349 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) жарлығымен.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 31 шілдедегі
N 423 Жарлығымен
бекітілген
Мәдени және гуманитарлық салалардағы
қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін
Қазақстан Республикасы Президентінің Құрмет
дипломы нысанының
СИПАТТАМАСЫ
1. Қазақстан Республикасы Президентінің Құрмет дипломының негізі (бұдан әрі - Диплом) өлшемі 250х290 миллиметр, биіктігі 18 миллиметр мөлшерлі қатты ағаш түрлерінен жасалады, қоңыр күрең түске енгенше өңделеді, оған көлемі 210х140 миллиметр, қалыңдығы 0,35 миллиметр екі металл пластина арнайы желіммен жапсырылады, олардың ара қашықтығы 5 миллиметр болады.
2. Диплом негізінің барлық жақтауы күллі периметрін бойлай ойыс келеді және табанынан бет жағына қарай 5 миллиметрге тарылады.
3. Диплом мәтіні алтын түсті металл пластинаға қара бояумен трафареттік тәсілмен басылады.

Об учреждении Почетного диплома Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах
Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 423. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 16 июля 2010 года N 1029
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 16.07.2010 № 1029(порядок введения в действие см. п. 4).
В целях поощрения благотворительной и спонсорской деятельности, направленной на развитие культурной и гуманитарной сфер Республики Казахстан, постановляю:
1. Учредить 30 Почетных дипломов Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах (далее - Диплом), присуждаемых один раз в два года.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Указом Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года N 349.
2. Утвердить прилагаемые:
описание формы Диплома;
описание нагрудного знака к Диплому.
3. Правительству Республики Казахстан:
1) разработать и утвердить Правила по рассмотрению вопросов, связанных с награждением Дипломом;
2) образовать и утвердить состав Комиссии по присуждению Диплома;
3) финансирование расходов, связанных с изготовлением дипломов, предусматривать в республиканском бюджете в год их присуждения;
4) представлять один раз в два года на утверждение персональный состав лиц, выдвигаемых на соискание Диплома.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Указом Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года N 349.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 31 июля 2000 г. N 423
Описание
формы Почетного диплома Президента Республики Казахстан
за благотворительную и спонсорскую деятельность
в культурной и гуманитарной сферах
1. Основа Почетного диплома Президента Республики Казахстан (далее - Диплом) изготавливается из твердых пород дерева, размером 250х290 миллиметров, высотой 18 миллиметров, полируется до темно-коричневого цвета, на которую специальным клеем приклеиваются две металлические пластины размером 210х140 миллиметров, толщиной 0,35 миллиметров, расстояние между ними 5 миллиметров.
2. Все боковые грани основы Диплома имеют продольные углубления по всему периметру и сужаются от основания к лицевой стороне на 5 миллиметров.
3. Текст Диплома печатается трафаретным способом на металлической пластине золотистого цвета черной краской.

4. Дипломның ортасында жоғарыда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы орналасады.
5. Дипломның сол жағында елтаңбадан төменірек мемлекеттік тілдегі мазмұны, ал оң жағында тиісінше орыс тіліндегі мазмұны бейнеленеді.
6. Барлық полиграфиялық жұмыстар орындалғаннан кейін пластиналар арнайы лакпен боялады.
7. Дипломның сырт жағында орта тұсында жоғарыда аспалы ұңғыма ойық жасалады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 31 шілдедегі
N 423 Жарлығымен
бекітілген
Мәдени және гуманитарлық салалардағы
қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін
Қазақстан Республикасы Президентінің Құрмет
дипломының омырауға тағатын белгісінің
СИПАТТАМАСЫ
Мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін Қазақстан Республикасы Президентінің Құрмет дипломының омырауға тағатын белгісі (бұдан әрі - Белгі) диаметрі 30 миллиметр шеңбер нысанды болады. Шеңбердің ортасында театр колоннасын, қобызды, сондай-ақ үш қалампыр гүлін ұстаған қолды бейнелейтін композицияны қамтитын Мәдениетті қолдау жылының ресми эмблемасы бейнеленген. Шеңбер периметрі бойынша жиектелген.
Белгінің сырт жағында "Қазақстан Республикасы мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін" деген жазу бар.
Белгі мельхиордан жасалады.
Белгі көзді құлақша мен шығыршықтың көмегімен тікбұрыш нысанды латуньнан жасалған тағанмен жалғасады. Жоғарғы және төменгі бөліктерінде жиектемелері бар тағанның биіктігі 18 миллиметр, ені 24 миллиметр. Таған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жалауы түстес қатқыл лентамен қапталады.

4. По центру Диплома сверху располагается Государственный герб Республики Казахстан.
5. На левой стороне Диплома ниже герба указывается содержание на государственном языке, а на правой стороне соответствующее содержание на русском языке.
6. После выполнения всех полиграфических работ пластины покрываются специальным лаком.
7. Тыльная сторона Диплома имеет сверху по центру подвесное отверстие.
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 31 июля 2000 г. N 423
Описание
нагрудного знака к Почетному диплому Президента
Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую
деятельность в культурной и гуманитарной сферах
Нагрудный знак к Почетному диплому Президента Республики Казахстан за благотворительную и спонсорскую деятельность в культурной и гуманитарной сферах (далее - Знак) имеет форму круга диаметром 30 миллиметров. В центре круга изображена официальная эмблема Года поддержки культуры, включающая в себя композицию с изображением театральной колонны, кобыза, а также руки с тремя гвоздиками. По периметру окружность окантована.
На оборотной стороне Знака надпись: "Қазақстан Республикасы мәдени және гуманитарлық салалардағы қайырымдылық және демеушілік қызметі үшін".
Знак изготавливается из мельхиора.
Знак при помощи ушка и кольца соединяется с колодкой прямоугольной формы из латуни. Высота колодки 18 миллиметров, ширина 24 миллиметра, с рамкой в верхней и нижней частях. Колодка обтягивается муаровой лентой цвета Государственного флага Республики Казахстан.